Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 22 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Aktualizacja (13 / 04 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 22 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

User: RTK Calibrated Surveyor Kitlub Zestaw

Przegląd

Polak z surveylub zestaw

tradycyjny survey wydajność za przystępną cenę. Zawiera akcesoria.
Z RTK Calibrated Surveyor Kit będziesz miał wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć surveywykonywanie zadań z RTK i centymetrową dokładność.

Pakiet

Masz swoje nowe RTK Calibrated Surveyor Kit? Po pierwsze, jesteś na właściwej stronie, aby szybko skonfigurować swój zestaw.

Zapamiętaj wszystkie części składowe RTK Calibrated Surveyor Kit obejmuje:

Zestaw jest wstępnie skonfigurowany do wysyłania danych NMEAimultanicznie przez Bluetooth i USB.

unboxing

Do budowy RTK Calibrated Surveyor Kit, nie ma potrzeby stosowania specjalnych narzędzi ani niczego w tym rodzaju, wystarczy ręcznie.

1. Zacznij od zamontowania odbiornika do smartphone uchwyt. Będziesz potrzebował paska na rzep, plastikowego etui (ZED-F9P odbiornik z USB i Bluetooth 2.0 w środku) i uniwersalny smartphone.

2. Umieść obudowę razem z smartphone uchwyt ze złączem SMA ustawionym odwrotnie do smartphone śruba regulacji szerokości uchwytu. Możesz zauważyć, że płaska powierzchnia obudowy pasuje do tylnej części smartphone uchwyt. Zapnij go razem z paskiem na rzep.

3. Następnie zamontuj zacisk, który będzie przytrzymywał smartphone uchwyt do słupka. Istnieją 3 różne elementy, które tworzą zacisk.

4. Połącz główne części zacisku preferowaną śrubą. Każda śruba pasuje do innego otworu na śrubę w zacisku. Możesz wkręcić oba i zdecydować, który będzie dla Ciebie najlepszy. Następnie skręć mocno obracającą się część zacisku, która będzie służyć do obracania smartphone uchwyt do preferowanej pozycji.

5. Wkręć zacisk do smartphone uchwyt. W razie potrzeby możesz usunąć nieużywaną śrubę zacisku.

6. Możesz dowolnie regulować położenie smartphone uchwytu, poluzowując obracający się element zacisku i mocując go według własnego uznania.

7. Możesz dowolnie regulować położenie smartphone uchwytu, poluzowując obracający się element zacisku i mocując go według własnego uznania.

Teraz masz swój pierwszy kawałek Surveylub Zestaw gotowy do połączenia z pozostałymi dwoma głównymi elementami: twoim smartphone i Kalibrowany Survey antena.

8. Aby połączyć swoje smartphone do odbiornika, możesz najpierw umieścić swój smartphone do smartphone uchwyt, dopasowując go do szerokości telefonu.

9. Możesz teraz podłączyć smartphone do odbiornika za pomocą różnych zestawów kabli znajdujących się w zestawie. Podłącz kabel mini USB do złącza na płycie mini USB ZED-F9P odbiornik i kabel USB OTG odpowiedni dla twojego telefonu. Następnie podłącz to do telefonu.

10. Możesz zostawić kable luźne (powyżej) lub możesz je związać lub przymocować paskiem na rzep, aby je zacisnąć i usunąć z drogi (poniżej).

11. Teraz możesz przystąpić do podłączania odbiornika do Survey antena. Podłącz kabel TNC-K do SMA (w Survey antena) do złącza SMA ZED-F9P odbiorca

12. Zamocuj zacisk do surveysłup.

13. Dodaj na szczycie słupa Survey antenę obracając ją delikatnie w prawo do oporu.

14. Na koniec podłącz koniec kabla TNC-K do Survey antenę i wyreguluj surveytyczkę na dogodną wysokość.

15. Masz teraz swoje RTK Calibrated Surveyor Kit zbudowany i gotowy do pracy!

16.Zestawu można używać około 6-8 godzin przy przeciętnym zasilaniu telefonu.

Uwaga: Jeśli potrzebujesz więcej niż to, użyj USB-C on-the-go (OTG) z zewnętrznym zasilaczem USB-C (opcjonalne, nie zawarte w pakiecie Surveylub zestaw) i mały zewnętrzny powerbank o pojemności 1 mAh.

Jak połączyć się ze swoim smartphone?

Wyjaśnimy, jak korzystać z urządzenia z Androidem RTK Calibrated Surveyor Kit.

 1. Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje Bluetooth 2.0 lub ma funkcje USB OTG.
 2. Upewnij się, że Twój język Androida jest ustawiony na angielski, ponieważ niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy ze zgodnością z innymi językami.
 3. Skieruj RTK Calibrated Surveyor Kit w miejscu z dobry widok na niebolub w pobliżu okna w celu przetestowania funkcjonalności.
 1. Pobierz kompatybilne oprogramowanie/aplikację, której wolisz używać z Google Play i zainstaluj je na swoim urządzeniu. Przygotowaliśmy instrukcje krok po kroku, jak korzystaćRTK Calibrated Surveyor Kit z kilkoma programami/aplikacjami:

Jak używać RTK Calibrated Surveyor Kitlub zestaw z mapami SW?

 1. Ponieważ masz tzw RTK obsługujący odbiornik GNSS, podłączmy go do serwera NTRIP, aby uzyskać dokładność cm. Wróć do menu SW Maps i wybierz Połączenie NTRIP.
 2. Wypełnij wszystkie pola danymi dostawcy NTRIP. Koniecznie sprawdź Wyślij NMEA GGA do NTRIP Caster jeśli łączysz się z VRS.
 3. Po kliknięciu CONNECT, jeśli wszystko zadziałało, zobaczysz żywy strumień danych.
 4. Możesz zobaczyć niektóre szczegóły swojego Ardusimple odbiornik, przechodząc do menu SW Maps i wybierając Status GPS or Skyplot.jak używać ArduSimple produkt z mapami SW na urządzeniu z Androidem 4
 5. Na ekranie głównym możesz kliknąć przycisk pokazany na poniższym obrazku, aby aplikacja wyśrodkowała mapę w lokalizacji odbiornika. Wskaźnik pokazujący Twoją lokalizację zmieni kolor w zależności od statusu odbiornika. Dodatkowo masz możliwość dostosowania warstwy mapy, uwzględnienia punktów, śladów, a także importu lub eksportu zarejestrowanych lokalizacji i innych funkcji.
 6. Możesz przyzwyczaić się do aplikacji SW Maps, poznając jej różne opcje. Jeśli wolisz przewodnik, możesz uzyskać dostęp do Instrukcja obsługi tutaj.

Jak używać RTK Calibrated Surveyor Kitlub Zestaw z Mapit GIS?

Najpierw sparuj odbiornik z Androidem smartphone lub tabletka.

 1. Zasil swoje RTK odbiornika podłączając kabel USB do zasilacza (smartphone/tablet/ kompatybilny powerbank). Jeśli pojawi się komunikat wyskakujący, aby połączyć urządzenie USB z dowolną aplikacją, możesz go zignorować.
 2. Włącz Bluetooth swojego smartphone lub tablet i sparuj go ze swoim RTK odbiornik.
  Podczas parowania urządzenia zwróć uwagę, że będzie ono wyświetlane jako RTK_GNSS_***. Hasło to zawsze 1234.
  Parowanie wystarczy wykonać tylko raz. W przeciwieństwie do innych urządzeń Bluetooth, nie będzie wyświetlane jako „połączone”, dopóki nie klikniesz przycisku „połącz” w aplikacji.
 1. Miejsce RTK antenę w miejscu z dobrym widokiem na niebo lub w pobliżu okna w celu sprawdzenia funkcjonalności.

Po drugie, podłącz swój odbiornik do Mapit GIS przez Bluetooth.

 1. Otwarte Mapit GIS. Iść do Ustawienia. Stuknij w Zewnętrzny GNSS.
 1. umożliwiać Bezpośrednie połączenie z zewnętrznym GNSS.
 1. W wyskakującym oknie wybierz urządzenie sparowane w kroku 2.
 1. Wróć do ekranu głównego, stuknij w ikona anteny zobaczysz, że używasz zewnętrznego GNSS oraz informacji o lokalizacji i satelitach.

Po trzecie, osiągnij dokładność na poziomie centymetra.

W kroku 6 widzimy, że dokładność nie jest jeszcze zadowalająca. Ponieważ RTK odbiornik będzie potrzebował stacji bazowej lub usługi korekcyjnej, aby osiągnąć dokładność na poziomie centymetra.

Istnieje wbudowana funkcja klienta NTRIP Mapit GIS, ale nie jest kompatybilny z nową wersją Androida i nie jest darmowy. Jeśli to nie działa na Twoim urządzeniu z Androidem, nie martw się, mamy alternatywę GNSS Master app, aby przezwyciężyć to ograniczenie.

 1. Po wejściu do usługi korekty NTRIP widać w MapitGIS, że dokładność jest na poziomie centymetra.

Teraz jesteś gotowy do mapowania i survey w różnych zastosowaniach, od rolnictwa i leśnictwa po budownictwo drogowe, geologię, grunty surveyz dokładnością do centymetra na urządzeniu z systemem Android.

Jak używać RTK Calibrated Surveyor Kitlub zestaw z innym oprogramowaniem?

Jeśli potrzebujesz użyć Surveylub zestaw z dowolnym innym oprogramowaniem, wyjaśnimy, jak skonfigurować Ardusimple RTK odbiorniki, które będą używane jako fikcyjna lokalizacja dla systemu Android smartphones/tabletki, aby uzyskać dokładność pozycji co do centymetra.

Jeśli nie znasz tego terminu, próbna lokalizacja oznacza, że ​​oszukujesz swoje urządzenie z Androidem, aby korzystało z zewnętrznego odbiornika GNSS tak, jakby było własnym, wewnętrznym. Ma to tę zaletę, że każda aplikacja GPS/GNSS współpracująca z urządzeniem z systemem Android może korzystać z dokładności na poziomie centymetra.

Najpierw zainstaluj GNSS Master app i włącz pozorowaną lokalizację na swoim urządzeniu z Androidem.

Ten krok należy wykonać tylko raz.

 1. Zainstalować GNSS Master aplikację na urządzeniu z Androidem ze Sklepu Google Play. Gdy po raz pierwszy otworzysz aplikację, zostaniesz poproszony o przyznanie pewnych uprawnień GNSS Master.
 • Zezwolenie na lokalizację
 • Wyświetl powiadomienia
  Po zaakceptowaniu uprawnień plik Rynek załaduje się strona z aktualnym stanem aplikacji. Skonfigurujemy to później.
 1. Aby włączyć pozorowane lokalizacje w Androidzie, musimy uzyskać uprawnienia programisty. Procedura może się nieznacznie różnić w zależności od różnych wersji Androida i smartphone modele (możesz wygooglować swoje "Smartphone model + włącz pozorowaną lokalizację” jeśli nie możesz znaleźć dokładnych opcji).
 2. W systemie Android 4.1 i starszych wersja Opcje programistyczne ekran jest dostępny domyślnie. W Androidzie 4.2 i nowszych musisz włączyć ten ekran. Aby włączyć opcje programistyczne, dotknij Numer kompilacji, wersja MIUI lub podobna opcja 7 razy.
 1. Tę opcję znajdziesz w jednej z następujących lokalizacji, w zależności od wersji Androida:
 • Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Numer kompilacji
 • Ustawienia -> System -> Informacje o telefonie -> Numer kompilacji
 1. Po uzyskaniu dostępu do opcji programisty możesz przejść do Ustawienia –>Ustawienia dodatkowe a na dole znajdziesz Opcje programisty. Na tej dużej liście stuknij Wybierz fałszywą aplikację lokalizacyjną i wybierz GNSS Master z listy.
 1. Połącz Antena GNSS do urządzenia, w miejscu z dobrym widokiem na niebo lub w pobliżu okna w celu przetestowania funkcjonalności.

Po drugie, podłącz RTK odbiornik do urządzenia z systemem Android.

 1. Wróć do menu głównego. Teraz powinieneś zobaczyć w Połączeniu odbiornika GNSS, że jest napisane Połączono i przesyłanie danych.
 1. Otwarte Wejście korekty klikając ikonę koła zębatego.
 1. In Moda wybierać Klient NTRIP i naciśnij + obok opcji Połączenia NTRIP.
 1. Ustaw poświadczenia klienta NTRIP (Caster IP Caster Port, nazwa użytkownika i hasło). Jeśli nie wiesz jak to zrobić, spójrz na to Tutorial.
  Naciśnij przycisk RATOWAĆ.
 1. Naciśnij przycisk CONNECT. W stanie zobaczysz Podłączenie odbiornika GNSS i Wejście korekty pokazuje Połączony i z transmisją danych.
 1. Możesz sprawdzić swoją lokalizację i dostępne satelity w Skyplot.
 1. Otwórz swoją ulubioną aplikację GPS/GNSS i korzystaj z niej jak zwykle.

  Będziesz używać zewnętrznego RTK Odbiornik GNSS zamiast smartphone/tablet wewnętrzny odbiornik GPS. Poniższy obraz jest przykładem SW Maps.

 1. Przetestowaliśmy tę funkcjonalność z wieloma aplikacjami, możesz je znaleźć w tym link.
  Jeśli przetestujesz to w innych aplikacjach, możesz wysłać nam e-mail na adres info@ardusimple.com i dodamy go do listy.
  Robot Android jest powielany lub modyfikowany na podstawie pracy stworzonej i udostępnionej przez Google oraz używany zgodnie z warunkami opisanymi w Creative Commons 3.0  Licencja autorstwa.

Teraz jesteś gotowy survey i mapa!

Powiązane samouczki

Akcesoria

Tutaj znajdziesz niedrogie akcesoria do RTK Calibrated Surveyor Kitlub Zestaw. 

Certyfikaty zgodności UE i RoHS

Jakieś pytania?
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać odpowiedź w ciągu 24 godzin!

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila