Aktualizacja (15 / 07 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

User: RTK Base-Rover Calibrated Surveyor Kit Kalibrowany zestaw geodezyjny

Przegląd

Brak dostępu do Internetu lub usługi korekty NTRIP?
To jest zestaw dla Ciebie. Z RTK Base-Rover Calibrated Surveyor Kit będziesz miał wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć zadania geodezyjne z RTK i dokładnością do milimetra.

Pakiet

RTK Base-Rover Calibrated Surveyor Kit is cutomizable kit, you can choose the set of products yourself when ordering. In this guide, we will show you how to setup a pre-configured the minimum set you need. 

Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, po prostu zamów wstępnie skonfigurowany zestaw (z Usługa konfiguracji), zmontujemy dla Ciebie komponenty w plastikowym pudełku. Jeśli nie dodasz Usługa konfiguracji element, który będziesz musiał złożyć samodzielnie.

unboxing

Do budowy RTK Base-Rover Calibrated Surveyor Kit nie ma potrzeby stosowania specjalnych narzędzi ani niczego podobnego, wystarczy praca ręczna.

Zmontuj sprzęt

 1. Odbiorniki RTK otrzymasz w plastikowych skrzynkach z oznaczeniem „Base” i „Rover.” Zacznijmy od złożenia każdego z nich.
 1. Zabierz ze sobą odbiornik bazowy. Zacznij od zamontowania odbiornika do smartphone uchwyt. Będziesz potrzebował paska na rzep (30 cm), plastikowego etui i uniwersalnego etui smartphone.
 1. Następnie zmontuj zacisk, który będzie przytrzymywał smartphone uchwyt do słupka. Istnieją 3 różne elementy, które tworzą zacisk.
 1. Połącz główne części zacisku za pomocą preferowanej śruby. Każda śruba pasuje do różnych otworów na śruby w zacisku. Możesz wkręcić oba i zdecydować, który będzie dla Ciebie najlepszy. 
 1. Dokładnie skręć obrotową część zacisku, która będzie służyć do obracania smartphone uchwyt do preferowanej pozycji.
 1. Wkręcić zacisk do smartphone uchwyt. W razie potrzeby możesz usunąć nieużywaną śrubę zacisku.
 1. Podłącz antenę dipolową do radio do plastikowej obudowy.
 1. Podłącz antenę dipolową do radio do plastikowej obudowy. Teraz masz pierwszy element zestawu geodety, gotowy do połączenia z pozostałymi dwoma głównymi elementami: twoim smartphone i antena.
 1.  Teraz możesz przystąpić do podłączania odbiornika do anteny pomiarowej. Podłącz kabel TNC-K do SMA (w skrzynce anteny Survey) do złącza SMA odbiornika.
 1. Powtórz kroki 2-9 dla Rover.
 2. Teraz masz swoje Rover i podstawa zmontowana.

Skonfiguruj bazę

 1. Take Your Magnetic Stand for Survey GNSS Antenna  i skręć stojak. Weź bazę i przymocuj zacisk do stojaka magnetycznego. Możesz dowolnie regulować położenie uchwytu, odkręcając obrotowy element zacisku i mocując go według własnego uznania.
 1. Dodaj antenę Survey na górze stojaka, obracając ją delikatnie w prawo, aż się zatrzyma.
 1. Podłącz koniec kabla TNC-K do anteny pomiarowej.
 1. Zainstaluj jednostkę bazową w stałym miejscu, z widokiem na obszar, w którym znajduje się druga jednostka (a Rover) będzie się poruszać. Nie zasilaj płyty, dopóki instalacja nie zostanie zakończona. Ponieważ po włączeniu zasilania bardzo ważne jest, aby nie przesuwać anteny GPS/GNSS ani nie zakłócać jej widoczności z nieba. Jeśli potrzebujesz absolutnej dokładności dla swojego projektu, zapoznaj się z naszym tutorialem Jak skonfigurować simpleRTK2B jako statyczna stacja bazowa.
 1. Po zakończeniu instalacji można przystąpić do zasilania stacji bazowej. Podłącz kabel odbiorczy USB typu C do odbiornika i zasil go za pomocą adaptera ściennego lub zewnętrznego zasilacza (nie wchodzi w skład zestawu).
 2. Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem GPS i chciałbyś sprawdzić parametry stacji bazowej, możesz to zrobić podłączając się do komputera.
 3. Ponieważ w tym przewodniku jednostka BASE jest wstępnie skonfigurowana tak, że po włączeniu oblicza swoje położenie bezwzględne z dokładnością do 2.5 metra. Ten proces trwa około 10 minut. Jeśli nie jesteś pewien, czy proces się zakończył, połącz się z bazą i potwierdź, że typ poprawki = CZAS. Jeśli połączysz się z u-center oprogramowania, w tym oknie powinien pojawić się następujący tekst „CZAS”. Jeśli nie znajdziesz tego okna w swoim u-center, możesz go otworzyć za pomocą paska menu -> Widok -> Dokowanie okien -> Dane.
 4. Gdy baza znajdzie się w trybie CZAS, urządzenie zacznie wysyłać poprawki. Teraz masz konfigurację podstawową. 

Skonfiguruj Rover

 1. Take Your Rover jednostka i twoje smartphone (nie wchodzi w skład zestawu) i umieść swój smartphone do smartphone uchwyt, dopasowując go do szerokości telefonu.
 1. Możesz teraz podłączyć smartphone do odbiornika za pomocą różnych zestawów kabli znajdujących się w zestawie. Podłącz kabel USB-C do portu USB urządzenia Rover tablica. Następnie podłącz go do telefonu.
 1. Przymocuj obejmę do słupa pomiarowego.
 1.  Na szczycie słupa dodaj antenę pomiarową, obracając ją delikatnie w prawo, aż się zatrzyma.
 1. Na koniec podłącz koniec kabla TNC-K do anteny pomiarowej i ustaw tyczkę geodezyjną na dogodnej wysokości.
 2. Weź drugi odbiornik oznaczony jako „ROVER” i jego antenę i umieść ją w miejscu z dobrym widokiem na niebo, z linią wzroku do Bazy. Jeśli chcesz osiągnąć najlepszą dokładność pozycjonowania, zalecamy zapoznanie się z instrukcją instalacji anteny GPS/GNSS.
 3. Już teraz możesz zacząć cieszyć się dużą precyzją.
 4. Połączenia Rover można używać przez około 6-8 godzin przy przeciętnym zasilaniu telefonu. : Jeśli potrzebujesz więcej niż to, użyj USB-C on-the-go (OTG) z zewnętrznym zasilaczem USB-C (opcjonalnie, nie wchodzi w skład zestawu Surveyor) oraz mały zewnętrzny powerbank 1'000mAh.

Jak podłączyć odbiornik RTK do smartphone czy tablet?

Wyjaśnimy, jak korzystać z urządzenia z Androidem RTK Base-Rover Calibrated Surveyor Kit.

 1. Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje Bluetooth 2.0 lub ma funkcje USB OTG.
 2. Upewnij się, że Twój język Androida jest ustawiony na angielski, ponieważ niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy ze zgodnością z innymi językami.
 3. Skieruj  Rover w miejscu z dobry widok na niebo z linią wzroku do Bazy.
 1. Pobierz kompatybilne oprogramowanie/aplikację, której wolisz używać z Google Play i zainstaluj je na swoim urządzeniu. Przygotowaliśmy instrukcje krok po kroku, jak korzystać z zestawu z kilkoma programami/aplikacjami:

Jak używać zestawu Surveyor Kit z mapami SW?

SW Maps ma dwa interfejsy do podłączenia smartphone:

 • przez USB (opcja preferowana, ponieważ współpracuje z dowolną bazą)Rover opcjonalnie)
 • przez Bluetooth (upewnij się, że zamówiłeś RTK Base-Rover Calibrated Surveyor Kit z opcjami Bluetooth)
 1. Możesz zobaczyć niektóre szczegóły swojego Ardusimple odbiornik, przechodząc do menu SW Maps i wybierając Status GPS or Skyplot.jak używać ArduSimple produkt z mapami SW na urządzeniu z Androidem 4
 2. Na ekranie głównym możesz kliknąć przycisk pokazany na poniższym obrazku, aby aplikacja wyśrodkowała mapę w lokalizacji odbiornika. Wskaźnik pokazujący Twoją lokalizację zmieni kolor w zależności od statusu odbiornika. Dodatkowo masz możliwość dostosowania warstwy mapy, uwzględnienia punktów, śladów, a także importu lub eksportu zarejestrowanych lokalizacji i innych funkcji.
 3. Możesz przyzwyczaić się do aplikacji SW Maps, poznając jej różne opcje. Jeśli wolisz przewodnik, możesz uzyskać dostęp do Instrukcja obsługi tutaj.

Jak używać Surveyor Kit z dowolną aplikacją?

Zestawu możesz używać w dowolnej aplikacji. Po prostu skonfiguruj Twój zestaw jako fikcyjna lokalizacja dla Androida smartphones/tabletki, aby uzyskać dokładność pozycji co do centymetra. Jeśli nie znasz tego terminu, próbna lokalizacja oznacza, że ​​oszukujesz swoje urządzenie z Androidem, aby korzystało z zewnętrznego odbiornika GNSS tak, jakby było własnym, wewnętrznym. Ma to tę zaletę, że każda aplikacja GPS/GNSS współpracująca z urządzeniem z systemem Android może korzystać z dokładności na poziomie centymetra.

Najpierw zainstaluj GNSS Master app i włącz pozorowaną lokalizację na swoim urządzeniu z Androidem.

Ten krok należy wykonać tylko raz.

 1. Zainstalować GNSS Master aplikację na urządzeniu z systemem Android z poziomu Sklep Google play. Kiedy po raz pierwszy otworzysz aplikację, zostaniesz poproszony o zezwolenie na określone uprawnienia GNSS Master.
 • Zezwolenie na lokalizację
 • Wyświetl powiadomienia
  1. Po zaakceptowaniu uprawnień załaduje się strona Stan, pokazująca aktualny stan aplikacji. Skonfigurujemy to później.
 1. Aby włączyć pozorowane lokalizacje w Androidzie, musimy uzyskać uprawnienia programisty. Procedura może się nieznacznie różnić w zależności od różnych wersji Androida i smartphone modele (możesz wygooglować swoje "Smartphone model + włącz pozorowaną lokalizację” jeśli nie możesz znaleźć dokładnych opcji).
 2. W systemie Android 4.1 i starszych wersja Opcje programistyczne ekran jest dostępny domyślnie. W Androidzie 4.2 i nowszych musisz włączyć ten ekran. Aby włączyć opcje programistyczne, dotknij Numer kompilacji, wersja MIUI lub podobna opcja 7 razy.
 1. Tę opcję znajdziesz w jednej z następujących lokalizacji, w zależności od wersji Androida:
 • Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Numer kompilacji
 • Ustawienia -> System -> Informacje o telefonie -> Numer kompilacji
 1. Po uzyskaniu dostępu do opcji programisty możesz przejść do Ustawienia –>Ustawienia dodatkowe a na dole znajdziesz Opcje programisty. Na tej dużej liście stuknij Wybierz fałszywą aplikację lokalizacyjną i wybrać GNSS Master z listy.
 1. Podłącz antenę GNSS do swojego urządzenia, w miejscu z dobrym widokiem na niebo lub w pobliżu okna, aby przetestować funkcjonalność.

Po drugie, podłącz odbiornik RTK do urządzenia z Androidem.

 1. Wróć do menu głównego. Teraz powinieneś zobaczyć w Połączeniu odbiornika GNSS, że jest napisane Połączono i przesyłanie danych.
 1. W ciągu kilku minut możesz sprawdzić skyplot w aplikacji.
 1. Otwórz swoją ulubioną aplikację GPS/GNSS i korzystaj z niej jak zwykle. Będziesz używać zewnętrznego Odbiornik RTK GNSS zamiast tego smartphone/tablet wewnętrzny odbiornik GPS. 
 2. Przetestowaliśmy tę funkcjonalność z wieloma aplikacjami, możesz je znaleźć w tym link.
  Jeśli przetestujesz to w innych aplikacjach, możesz wysłać nam e-mail na adres info@ardusimple.com i dodamy go do listy.
  Robot Android jest powielany lub modyfikowany na podstawie pracy stworzonej i udostępnionej przez Google oraz używany zgodnie z warunkami opisanymi w Creative Commons 3.0  Licencja autorstwa.

Powiązane samouczki

Akcesoria

Tutaj znajdziesz niedrogie akcesoria do RTK Base-Rover Calibrated Surveyor Kit.

Certyfikaty zgodności UE i RoHS

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila