Aktualizacja (18 / 07 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

SimpleSSR przewodnik podłączania

Przegląd sprzętu:

Zestawu startowego simpleSSR można używać jako samodzielnej płytki lub jako nakładki Arduino. Dzięki naszej przejściówce możesz ją również podłączyć do Raspberry Pi.

Głównym składnikiem simpleSSR są:

  • simpleRTK2B Płyta V3 oparta na u-blox ZED-F9P Moduł RTK GNSS. Jeśli chcesz poznać wszystkie możliwości tej deski, polecamy zapoznać się z dedykowaną simpleRTK2B Przewodnik podłączenia V3.
  • ArduSimple Klient 4G NTRIP ze zintegrowanym silnikiem odbiornika RTK-SSR-IP. Moduł ten łączy się z usługą korekcji RTK-SSR i generuje poprawki RTCM dla ZED-F9P. Klient 4G NTRIP jest już wstępnie skonfigurowany, nie musisz aktualizować oprogramowania ani konfigurować 

Rozpakowanie zestawu:

Zestaw jest już wstępnie skonfigurowany i zmontowany, wystarczy podłączyć dwie anteny 4G, jak pokazano na rysunku. Możesz użyć samoprzylepnej, jeśli zamierzasz używać zestawu wewnątrz pudełka. Zaleca się umieszczenie obu anten jak najdalej od siebie, aby poprawić odbiór sygnału.

simpleRTK2B + Klient 4G NTRIP

Podłącz antenę GPS/GNSS do złącza SMA i umieść ją w miejscu z dobrym widokiem na niebo.

simpleRTK2B v3

Teraz podłącz kabel micro-USB do złącza GPS+XBEE. Upewnij się, że używasz dobrego kabla USB, ponieważ płyta wymaga dobrego zasilania. Nie podłączaj go również do koncentratora USB, zwykle nie mogą one dostarczyć dużej mocy.

simpleRTK2B v3

Pierwsze włączenie i pozycja do czytania:

Pierwsze w historii włączenie może zająć do 5 minut, zanim zacznie odbierać RTK. Dzieje się tak, ponieważ istnieje jednorazowa automatyczna aktywacja. Kolejne doładowania powinny zacząć widzieć RTK po 1-2 minutach.

I to wszystko! Możesz teraz cieszyć się strumieniami NMEA z dokładnością RTK w jednym z dostępnych interfejsów:

  • USB”POWER+GPS"
  • Złącze Pixhawk JST (3.3 V TTL UART)
  • Szyny Arduino (konfigurowalne 1.8 do 5 V TTL UART)
  • I2C (kompatybilny z Qwiic)
Domyślnie odbiornik jest skonfigurowany na 1 Hz. Jeśli chcesz odbierać pozycję przy częstotliwości 5 lub 10 Hz, zawsze korzystaj z naszego pliki konfiguracyjne jako punkt wyjścia.

(Opcjonalnie) Sprawdzanie statusu RTK na komputerze z systemem Windows

Weź kabel USB, do którego podłączyłeś POWER+GPS i podłącz go do komputera. Zobaczysz nowy port COM w Menedżerze urządzeń. Zapisz jego numer.

Pobierz i otwórz narzędzie Windows u-center: https://www.u-blox.com/en/product/u-center

Jeśli masz tylko jeden port COM w swoim komputerze, u-center automatycznie połączy się z Twoim zestawem i od razu zaczniesz widzieć dane na ekranie. Jeśli nie, przejdź do paska menu, aby Odbiornik->Połączenie i wybierz prawy COM Port. Jeżeli wybrałeś właściwy port COM, powinieneś od razu zacząć widzieć dane na ekranie.

Zróbmy teraz razem kilka kontroli.

Aby osiągnąć RTK potrzebujemy dobrych sygnałów GNSS:

Jeśli nie znalazłeś tego diagramu lub zamknąłeś go przez przypadek, możesz go ponownie otworzyć, przechodząc do paska menu Widok->Dokowanie systemu Windows->Poziom satelity.

Kiedy już będziesz mieć pewność, że poziomy sygnału są wystarczająco dobre, po prostu poczekaj, aby zobaczyć RTK FIX i ciesz się 🙂 Jeśli nie wiesz jak lepiej zamontować antenę GPS/GNSS, zajrzyj do naszego poradnika simpleANT2B Instrukcja instalacji anteny GNSS.

Drugim ciekawym oknem jest okno Dane, które powinieneś znaleźć w prawym górnym rogu, w przeciwnym razie z paska menu przejdź do Widok->Dokowanie systemu Windows->Dane. Wyświetli informacje takie jak GPS FIX i szacunkowa dokładność.

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila