Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 22 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Aktualizacja (14 / 04 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 22 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

SimpleSSR przewodnik podłączania

Przegląd sprzętu:

Zestawu startowego simpleSSR można używać jako samodzielnej płytki lub jako nakładki Arduino. Dzięki naszej przejściówce możesz ją również podłączyć do Raspberry Pi.

Głównym składnikiem simpleSSR są:

  • simpleRTK2BPłyta 2B V3 oparta na u-blox ZED-F9P RTK Moduł GNSS. Jeśli chcesz poznać wszystkie możliwości tej deski, polecamy zapoznać się z dedykowaną simpleRTK2BPrzewodnik podłączenia 2B V3.
  • ArduSimple Klient 4G NTRIP ze zintegrowanym RTK-Silnik odbiornika SSR-IP. Moduł ten łączy się z RTK-Usługa korekcji SSR i wygenerowane poprawki RTCM dla ZED-F9P. Klient 4G NTRIP jest już wstępnie skonfigurowany, nie musisz aktualizować oprogramowania ani konfigurować 

Rozpakowanie zestawu:

Zestaw jest już wstępnie skonfigurowany i zmontowany, wystarczy podłączyć dwie anteny 4G, jak pokazano na rysunku. Możesz użyć samoprzylepnej, jeśli zamierzasz używać zestawu wewnątrz pudełka. Zaleca się umieszczenie obu anten jak najdalej od siebie, aby poprawić odbiór sygnału.

simpleRTK2BKlient NTRIP 2B + 4G

Podłącz antenę GPS/GNSS do złącza SMA i umieść ją w miejscu z dobrym widokiem na niebo.

simpleRTK2B2B wersja 3

Teraz podłącz kabel micro-USB do złącza GPS+XBEE. Upewnij się, że używasz dobrego kabla USB, ponieważ płyta wymaga dobrego zasilania. Nie podłączaj go również do koncentratora USB, zwykle nie mogą one dostarczyć dużej mocy.

simpleRTK2B2B wersja 3

Pierwsze włączenie i pozycja do czytania:

Pierwsze włączenie zasilania może zająć do 5 minut RTK. Dzieje się tak dlatego, że następuje jednorazowa automatyczna aktywacja. Kolejne dopalacze, które powinieneś zacząć widzieć RTK po 1-2 minutach.

I to wszystko! Możesz teraz cieszyć się strumieniami NMEA za pomocą RTK dokładność w jednym z dostępnych interfejsów:

  • USB”POWER+GPS"
  • Złącze Pixhawk JST (3.3 V TTL UART)
  • Szyny Arduino (konfigurowalne 1.8 do 5 V TTL UART)
  • I2C (kompatybilny z Qwiic)
Domyślnie odbiornik jest skonfigurowany na 1 Hz. Jeśli chcesz odbierać pozycję przy częstotliwości 5 lub 10 Hz, zawsze korzystaj z naszego pliki konfiguracyjne jako punkt wyjścia.

(Opcjonalnie) Kontrola RTK status na komputerze z systemem Windows

Weź kabel USB, do którego podłączyłeś POWER+GPS i podłącz go do komputera. Zobaczysz nowy port COM w Menedżerze urządzeń. Zapisz jego numer.

Pobierz i otwórz narzędzie Windows u-center: https://www.u-blox.com/en/product/u-center

Jeśli masz tylko jeden port COM w swoim komputerze, u-center automatycznie połączy się z Twoim zestawem i od razu zaczniesz widzieć dane na ekranie. Jeśli nie, przejdź do paska menu, aby Odbiornik->Połączenie i wybierz prawy COM Port. Jeżeli wybrałeś właściwy port COM, powinieneś od razu zacząć widzieć dane na ekranie.

Zróbmy teraz razem kilka kontroli.

Aby osiągnąć RTK, potrzebujemy dobrych sygnałów GNSS:

Jeśli nie znalazłeś tego diagramu lub zamknąłeś go przez przypadek, możesz go ponownie otworzyć, przechodząc do paska menu Widok->Dokowanie systemu Windows->Poziom satelity.

Kiedy już będziesz mieć pewność, że poziomy sygnału są wystarczająco dobre, po prostu poczekaj, aby zobaczyć RTK FIX i ciesz się 🙂 Jeśli nie wiesz jak lepiej zamontować antenę GPS/GNSS, zajrzyj do naszego poradnika simpleANT2B Instrukcja instalacji anteny GNSS.

Drugim ciekawym oknem jest okno Dane, które powinieneś znaleźć w prawym górnym rogu, w przeciwnym razie z paska menu przejdź do Widok->Dokowanie systemu Windows->Dane. Wyświetli informacje takie jak GPS FIX i szacunkowa dokładność.

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila