Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 23 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Aktualizacja (22 / 04 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 23 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

GPS/GNSS Instrukcja instalacji anteny

Aby osiągnąć dobrą wydajność ze swoim RTK odbiornika, kluczowa jest instalacja anteny GNSS. Wykonaj poniższe kroki, aby upewnić się, że maksymalnie wykorzystujesz możliwości swojego systemu.

1. Najczęstszym problemem w sieci jest niska siła sygnału satelitarnego RTK systemy. Jeśli nie masz minimum siły sygnału, po prostu nie jest możliwe obliczenie pozycji na poziomie centymetra. Użyj poniższego diagramu jako odniesienia do porównania z własną instalacją antenową.

2. Pozycja mocowania anteny ma kluczowe znaczenie dla optymalnej wydajności odbiornika GNSS. W przypadku stosowania anten krosowych płaszczyzna anteny powinna być równoległa do horyzontu geograficznego. Antena musi mieć pełny widok nieba, zapewniając bezpośrednią widoczność z jak największej liczby widocznych satelitów.

Jeśli to możliwe, zainstaluj antenę na metalowej powierzchni. Niektóre anteny lubią simpleANT survey Anteny zawierają już dużą płytkę uziemiającą wewnątrz, aby osiągnąć maksimuzyskuję w kierunku nieba. 

W niektórych innych przypadkach, jak u-blox ANN-MB, ta płaszczyzna uziemienia nie mieści się w środku, co powoduje duży skok wydajności, jeśli można zamontować antenę na przykład na środku dachu samochodu. Jeżeli nie jest to możliwe, a mimo to zależy Ci na jak najlepszym wykorzystaniu tej możliwości, zaleca się montaż anteny na dowolnej metalowej powierzchni, okrągłej lub kwadratowej, o średnicy min.imum 10 centymetrów, a najlepiej 15 centymetrów. Jeśli nie masz materiału do jego zbudowania, możesz zaopatrzyć się w naszą lekką konstrukcję Ground Plate for GNSS Antennas.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, są dwie bardzo dobre noty aplikacyjne napisane przez u-blox, dotyczące ogólnych zasad dotyczących anten GPS/GNSS:

Uwaga dotycząca zastosowania anten GNSS

RTK Oficjalna księga dotycząca anten

3. Sprawdź, czy rtk Płyta używana jest wewnątrz skrzynki (bez wentylatorów). Przepływ powietrza i bezpośrednie światło słoneczne wpływają na wydajność.

4. Sprawdź odległość do stacji bazowej, najlepiej poniżej 25 km.

5. W powyższych warunkach, gdy jesteś na otwartym niebie (brak w pobliżu budynku) powinieneś uzyskać 1 centymetr w 99% czasu.
Jeśli powyższe nie wystarczy, ostatnią szansą jest rozważenie przejścia do survey stopień antena.

Jeśli po wykonaniu tego przewodnika nadal masz problemy z osiągnięciem dokładności na poziomie centymetra, możesz skontaktuj się z naszym zespołem dla wsparcia. Abyśmy mogli szybciej Ci pomóc, spróbuj zebrać plik logu ze swojej bazy (jeśli ją posiadasz) i swojego roverZa pomocą u-center oprogramowanie. W „Pasku menu > Odtwarzacz > Nagraj”. Przed rozpoczęciem nagrywania włącz następujące komunikaty poprzez „Pasek menu > Widok > Widok wiadomości”:

  • NMEA wiadomości, jeśli nie są domyślnie włączone.
  • UBX-RXM-RTCM
  • UBX-MON-COMMS
  • UBX-NAV-ZEGAR
  • UBX-NAV-PVT

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila