Aktualizacja (15 / 07 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

MR/LR/XLR XBee Radio

Kilka uwag dotyczących zasięgu XBee radios:

Zestaw startowy MR umożliwia wysyłanie poprawek na odległość do 1200 m w idealnych warunkach. W praktyce oznacza to, że w zasięgu wzroku RF:

  • 250m w środowisku miejskim.
  • 600m w środowisku wiejskim.
  • 1000 mw środowisku wiejskim z doskonałą instalacją.

Zestaw startowy LR umożliwia wysyłanie poprawek do 10 km w idealnych warunkach. W praktyce oznacza to, że w zasięgu wzroku RF:

  • 2 km w środowisku miejskim.
  • 5 km w środowisku wiejskim.
  • 10 km w środowisku wiejskim z doskonałą instalacją ..

XLR radios (w konfiguracji 500mW) pozwalają na wysyłanie poprawek na odległość do 50km, w idealnych warunkach. W praktyce oznacza to zawsze w zasięgu wzroku:

  • 5 km w środowisku miejskim.
  • 20 km w środowisku wiejskim.
  • 50 km w środowisku wiejskim z doskonałą instalacją. I do 80 km, jeśli użyjesz anteny o dużym wzmocnieniu. Ale poprawki RTK na razie nie obowiązują 🙂

Istnieją 2 bardzo dobre notatki aplikacyjne wykonane przez producenta XBee Digi, wyjaśniające, co oznacza „idealna instalacja”:

http://ftp1.digi.com/support/images/XST-AN019a_XBeeAntennas.pdf

http://ftp1.digi.com/support/images/XST-AN010a-MaximizingRange.pdf

Krótsza wersja jest dostępna w ten post.

Uwaga 1: Wszystkie powyższe zakresy zostały zmierzone za pomocą zestawów ewaluacyjnych, przy doskonałej instalacji anteny i z dala od bezpośredniego źródła hałasu. Jeśli instalujesz zestawy na robocie, dronie lub samochodzie, zasięg może znacznie się zmniejszyć w wyniku lokalnych zakłóceń pochodzących z innych celowych i niezamierzonych radio nadajniki na pokładzie.

Uwaga 2: Szacunki dotyczące zasięgu są oparte na terenie wolnym od powietrza z ograniczonymi źródłami zakłóceń. Rzeczywisty zasięg będzie się różnić w zależności od mocy nadawczej, orientacji nadajnika i odbiornika, wysokości anteny nadawczej, wysokości anteny odbiorczej, warunków pogodowych, źródeł zakłóceń w okolicy i terenu między odbiornikiem a nadajnikiem, w tym konstrukcji wewnętrznych i zewnętrznych, takich jak ściany, drzewa, budynki, wzgórza i góry.

Uwaga 3: Tylko dla klientów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Donoszono, że nielicencjonowane częstotliwości ISM na tym terytorium stają się coraz bardziej zatłoczone. Może to negatywnie wpłynąć na zasięg.

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila