Aktualizacja (15 / 07 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Wizualne i radiowe pole widzenia — jaka jest różnica?

Drodzy obserwujący,

Jeśli jesteś właścicielem  Średni zasięg (MR), Daleki zasięg (LR) i eBardzo daleki zasięg (XLR) radios lub zestaw, być może zauważyłeś, że wszystkie specyfikacje wspominają o „linii wzroku RF”. Ale co to właściwie oznacza, czym różni się od „Wizualnej linii wzroku”? Digi napisało o tym bardzo dobry dokument, a tutaj chcielibyśmy podsumować jego istotę:

Osiągnięcie linii wzroku RF (LOS) pomiędzy antenami nadawczymi i odbiorczymi jest niezbędne do osiągnięcia dużego zasięgu w systemach komunikacji bezprzewodowej. Istnieją dwa typy LOS, które są powszechnie używane do opisu środowiska:

  • Wizualny LOS to możliwość widzenia z jednego miejsca na drugie. Wymaga jedynie prostej liniowej ścieżki między dwoma punktami.
  • RF LOS wymaga nie tylko wizualnego LOS, ale także ścieżki w kształcie piłki nożnej wolnej od przeszkód, aby dane mogły optymalnie przemieszczać się z jednego punktu do drugiego. Ta ścieżka w kształcie piłki nożnej nazywana jest strefą Fresnela.

Aby osiągnąć jak największy zasięg, ścieżka w kształcie piłki nożnej, w której radio fale muszą być wolne od przeszkód. Budynki, drzewa lub inne przeszkody na drodze zmniejszają zasięg komunikacji. Jeśli anteny są zamontowane tuż nad ziemią, ponad połowa strefy Fresnela zostaje zasłonięta przez ziemię, co powoduje znaczne zmniejszenie zasięgu. Aby uniknąć tego problemu, anteny powinny być zamontowane wystarczająco wysoko nad ziemią, tak aby ziemia nie kolidowała ze środkową średnicą strefy Fresnela.

Ważne jest również, aby zrozumieć, że środowisko może zmieniać się z biegiem czasu ze względu na rosnącą roślinność, konstrukcję budynków itp. Jeśli między dwoma punktami znajdują się przeszkody, anteny można podnieść na jednym lub obu końcach, aby oczyścić strefę Fresnela z przeszkód.To, jak daleko nad ziemią i innymi przeszkodami muszą znajdować się anteny, zależy od średnicy strefy Fresnela. Średnica strefy Fresnela zależy od częstotliwości i odległości między nimi radioS. Różne punkty danych zostały wstawione do formuł strefy Fresnela, aby zapewnić pewne punkty odniesienia. Poniższa tabela zawiera przybliżone średnice stref Fresnela w odległości 1000 stóp, 1 mili, 5 mil i 10 mil:

 

Ta koncepcja dotyczy naszego Średni zasięg (MR), Daleki zasięg (LR) i eBardzo daleki zasięg (XLR) radioi zestawy.

Z poważaniem,
ArduSimple Zespół

Jeśli podobały Ci się te treści, możesz nas śledzić Twitter, YouTube, Facebook or LinkedIn aby być na bieżąco z takimi treściami.

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila