Aktualizacja (22 / 06 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

User: simpleRTK2B mPCIe

Odprawa produktu:

Ten produkt wykorzystuje standardową podstawę: Mini PCI Express (mPCIe).

Produkt obsługuje zarówno półwymiarowe, jak i pełnowymiarowe mPCIe, możesz wybrać preferowany format.

  • Jeśli masz już wbudowany komputer z tego typu gniazdem, wystarczy włożyć do niego naszą kartę w odpowiednim rozmiarze.
  • Jeśli projektujesz własną płytkę z tym gniazdem, polecamy półwymiarowe: mniejsze, bardziej wytrzymałe i o tej samej wydajności.

Aby zintegrować ten produkt, będziesz musiał dodać standardowe złącze do swojej płyty wraz z otworem montażowym w odpowiednim miejscu, aby przymocować płytę za pomocą śruby lub zacisku. Zalecamy, aby nie używać tanich pojemników. Tanie gniazda (szczególnie popularne od nieznanych chińskich dostawców) wykorzystują do styków bardzo zanieczyszczone metale, co prowadzi do sporadycznych awarii w terenie i przedwczesnej śmierci styku gniazda. Możemy polecić najwyższej jakości TE 2041119-1.

Wyprowadzenia:

Poniższy schemat przedstawia różne dostępne piny, w tym ich funkcjonalność.

Obecnie wdrażane są tylko linie zasilające i USB, aby były w 100% zgodne ze standardem. Jeśli masz jakieś szczególne potrzeby, zawsze możesz skontaktuj się z nami.

PCB Ślad stopy:

Możesz pobrać PCB ślad z tego linku

Uwagi dotyczące integracji

Jedyną osobliwością systemu GPS jest to, że sygnały radiowe, z którymi współpracuje, są bardzo słabe (do -170dBm!). Z tego powodu systemy GPS są szczególnie delikatne i nie są odporne na hałas.

Pomiędzy odbiornikiem GPS a anteną GPS antena GPS jest zdecydowanie tą, której instalacja ma największe znaczenie. Chcemy dać Ci kilka wskazówek, aby upewnić się, że zintegrowałeś swoje ArduSimple odbiornik i działa przy pierwszej próbie:

  • Odbiornik GPS. Ta część systemu nie lubi przepływu powietrza, wibracji i nagłych zmian temperatury. Po prostu staraj się tego unikać: wybierz miejsce w pojeździe o najniższych wibracjach, staraj się używać go w pudełku i z dala od jakiegokolwiek wentylatora i nie umieszczaj deski obok silnika elektrycznego, który może przejść od zimnego do bardzo ogrzać w ciągu kilku sekund.
  • Antena GPS. Dla tego przedmiotu mamy osobny przewodnik, który zalecamy śledzić i jest on nasz Instrukcja instalacji anteny GPS/GNSS.

Konfiguracja i integracja oprogramowania

Dzięki temu produktowi masz bezpośredni dostęp do ZED-F9P funkcjonalności, ułatwi zapoznanie się z obszerną dokumentacją u-blox. Niemniej jednak możesz skorzystać z naszego pliki konfiguracyjne jako punkt wyjścia dla Twojego projektu. A jeśli potrzebujesz pomocy w dowolnym momencie, po prostu skontaktuj się z nami, zawsze odpowiadamy.

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila