Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 23 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Aktualizacja (17 / 04 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 23 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

RTK Zastosowania: Roboty naziemne

Roboty naziemne są określane za pomocą wielu terminów, takich jak autonomiczne roboty mobilne (AMR), bezzałogowe systemy naziemne (UGS), bezzałogowe roboty naziemne (UGR), bezzałogowy pojazd naziemny (UGV), drony naziemne, mobilne platformy robotyczne.

Kluczowym elementem łączącym te terminy jest to, że wszystkie odnoszą się do robotów naziemnych, które są w stanie poruszać się i działać autonomicznie, bez interwencji człowieka. Są wyposażone w zaawansowane technologie, z których główną jest RTK technologia które umożliwiają im poruszanie się w środowisku z dokładnością do centymetra i wykonywanie różnych zadań.  

ArduSimple umożliwia rozwiązania o wysokiej precyzji pozycjonowania na masową skalę, nawet w segmentach, w których takie rozwiązania wcześniej uważano za niepraktyczne.

Robot rolniczy

Używanie robotów rolniczych lub rolniczych RTK technologia do wykonywania różnych zadań w rolnictwie i wyposażony w czujniki, a RTK odbiornikiem i anteną, co pozwala im efektywniej realizować zadania. Sprawdź niedrogie RTK Zestawy startowe od ArduSimple. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przygotowaliśmy recenzję RTK przypadki zastosowania w rolnictwie precyzyjnym.

roślina

Systemy automatyzacji sadzenia służą do sadzenia nasion i drzew w prostych rzędach z dużą precyzją, poprawiając plony i redukując ilość odpadów.

Harvester

Roboty żniwne są przeznaczone do zbierania plonów, takich jak owoce, warzywa i zboża, z precyzją i szybkością, przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na pracę ręczną.

Monitorowanie

Roboty monitorujące pole wykorzystują czujniki i kamery do monitorowania stanu upraw i wykrywania wszelkich problemów, takich jak inwazje szkodników lub choroby.

Opryskiwacz

Autonomiczne opryskiwacze zapewniają spójną i precyzyjną aplikację oprysków, redukując błędy ludzkie i zapewniając równomierne pokrycie, a także zwiększając wydajność dzięki dokładnym operacjom, oszczędzając czas.

chwastownik

Roboty odchwaszczające identyfikują i usuwają chwasty bez konieczności stosowania herbicydów, co ogranicza zużycie szkodliwych środków chemicznych w rolnictwie.

Nawóz

Autonomiczne platformy nawozowe dostarczają nawozy i inne składniki odżywcze do upraw, poprawiając jakość gleby.

Autonomiczny odkurzacz

Jeśli chcesz opracować autonomiczną odśnieżarkę lub pług odśnieżający do odśnieżania drogi, zamiatarkę uliczną lub robota śmieciarskiego do zbierania i utylizacji śmieci, RTK technologia umożliwia tym robotom utworzenie precyzyjnej mapy powierzchni podłogi, a następnie precyzyjne poruszanie się po niej, unikanie przeszkód i sprzątanie po liniach prostych.

Sposób użycia RTK umożliwiło zautomatyzowanie czyszczenia paneli fotowoltaicznych z zanieczyszczeń powierzchniowych.

Robot budowlany

Roboty budowlane z RTK są używane do surveyi przygotowanie terenu do tworzenia dokładnych map zapewniających jasny i precyzyjny obraz topografii terenu, konturów i cech terenu, mierzących odległości, kąty i wzniesienia, w celu przygotowania gruntu pod budowę, np. nanoszenie oznaczeń konstrukcyjnych z dużą prędkością i dużą dokładnością. 

Bezzałogowe systemy naziemne są idealnym rozwiązaniem do powtarzalnych, czasochłonnych i pracochłonnych zadań w branży infrastrukturalnej, drogowej i budowlanej.

Robot dostawczy

Autonomiczne roboty dostawcze są zwykle wykorzystywane do dostarczania paczek i towarów na „ostatniej mili”, co ogranicza potrzebę interwencji człowieka. Do precyzyjnego pozycjonowania, nawigacji, unikania przeszkód potrzebne są roboty zewnętrzne RTK. Uzupełnienie PointPerfect RTK technologię upraszczającą wdrażanie. PointPerfect umożliwia zastosowanie rozwiązań o wysokiej precyzji pozycjonowania dla masowego rynku robotów dostawczych. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z PointPerfect, dowiedz się więcej potencjał RTK-Technologia SSR.

Pojazd strażacki

Zrobotyzowany pojazd strażacki jest w stanie przepływać wodę i jest zdalnie sterowany za pomocą kontrolera, który zapewnia sygnał wideo o wysokiej rozdzielczości, zapewniający najwyższą zwrotność w trudnych warunkach. Dokładne dane o pozycji dostarczone przez RTK technologia pozwala na pracę w trudnych warunkach.

Strażacy korzystają także z dronów, mając na uwadze szybki wzrost ruchu drogowego, wysokość budynków mieszkalnych i komercyjnych, procesy urbanizacyjne oraz mnogość niebezpiecznych substancji stosowanych w budownictwie. Jeśli chcesz dowiedz się więcej o dronach, przygotowaliśmy więcej ich zastosowań.

Robot inspekcyjny

Roboty inspekcyjne służą do sprawdzania budynków, turbin wiatrowych i konstrukcji pod kątem defektów, pęknięć, korozji, wycieków lub innych problemów w celu zidentyfikowania potencjalnych problemów i zapewnienia szczegółowej analizy stanu konstrukcji. Roboty inspekcyjne są również wykorzystywane do zbierania danych z przestrzeni skażonych chemicznie, napromieniowanych lub nadających się do zamieszkania.

Zrobotyzowane inspekcje turbin wiatrowych zapewniają szczegółowy obraz uszkodzeń i pomagają zidentyfikować wszelkie problemy wymagające rozwiązania lub zidentyfikować problemy z łopatami, łożyskami lub innymi elementami turbiny.

Kosiarka

Kosiarki wyposażone w RTK nawiguj i koś trawniki z większą wydajnością i dokładnością. Roboty ogrodnicze można wykorzystać zarówno na większych terenach, takich jak parki czy pola golfowe, jak i na swoim podwórku. Dzielimy się z Tobą ciekawym projektem, szczególnie przydatnym dla komercyjnych architektów krajobrazu i każdego z nas, kto ma trawnik: Nieoryginalny autopilot do kosiarek komercyjnych.

Trawnik DIY można wykonać od podstaw przy użyciu różnych materiałów i komponentów. Budowa kosiarki do samodzielnego montażu może być zabawnym i satysfakcjonującym projektem dla tych, którzy lubią pracować rękami. Dla nich przygotowaliśmy tutorial jak korzystać ArduSimple z ROS i Ardupilot aby pomóc entuzjastom majsterkowania w łatwym opracowaniu kosiarki. Zapraszamy do sprawdzenia projekt klienta, który pozwoli Ci zbudować własną kosiarkę.

Znakowanie robota

Autonomiczne roboty tworzące linie przeznaczone są do dokładnego malowania linii boiska na stadionach, parkach, klubach sportowych poprzez nakładanie farby na murawę za pomocą dyszy. Z wbudowanym RTK zestaw startowy przy znakowaniu robotów można zapomnieć o linach i twierdzeniu Pitagorasa w celu ustalenia właściwej wielkości pola lub chodzić kilkadziesiąt godzin tygodniowo pchając znacznik linii. simpleRTK2BPodstawowy zestaw startowy 2B umożliwia robotowi autonomiczne poruszanie się z dokładnością do centymetra. Dowiedz się więcej o simpleRTK2BIntegracja 2B z ROS.

Robot bezpieczeństwa

Roboty bezpieczeństwa służą do patrolowania, monitorowania dużych obszarów, zasilania i ostrzegania personelu ochrony w przypadku jakichkolwiek podejrzanych działań, udzielania lub odmawiania dostępu upoważnionemu personelowi oraz do inspekcji obszarów, do których dostęp jest utrudniony lub niebezpieczny dla ludzi. Wyposażony w czujniki, RTK robot może odwzorować każdy szczegół terenu i znaleźć najszybszą trasę do wykonania swojej misji.

Surveyrobota

Celem a surveyRobot ma usprawnić szereg prac na budowach, m.in surveyrejestrowanie i rejestrowanie danych współrzędnych oraz osiągnięcie oszczędności pracy i wysokiej wydajności surveypracuję. Eliminowane są błędy spowodowane przez człowieka podczas odczytu i zapisu danych współrzędnych, a dane współrzędne można sprawnie przygotować w biurze budowy. Autonomiczny surveysystem daje władzę surveyUmożliwiając profesjonalistom układanie układów z większą precyzją i szybkością w porównaniu z metodami konwencjonalnymi.

Dowiedz się więcej o: survey i mapowanie RTK aplikacje.

Subskrybuj, aby otrzymywać aktualizacje

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila