Zastosowania RTK: Roboty naziemne
Roboty naziemne są określane za pomocą wielu terminów, takich jak autonomiczne roboty mobilne (AMR), bezzałogowe systemy naziemne (UGS), bezzałogowe roboty naziemne (UGR), bezzałogowy pojazd naziemny (UGV), drony naziemne, mobilne platformy robotyczne.
Kluczowym elementem łączącym te terminy jest to, że wszystkie odnoszą się do robotów naziemnych, które są w stanie poruszać się i działać autonomicznie, bez interwencji człowieka. Są wyposażone w zaawansowane technologie, z których główną jest Technologia RTK które umożliwiają im poruszanie się w środowisku z dokładnością do centymetra i wykonywanie różnych zadań.
ArduSimple umożliwia rozwiązania o wysokiej precyzji pozycjonowania na masową skalę, nawet w segmentach, w których takie rozwiązania wcześniej uważano za niepraktyczne.
Robot rolniczy
Używanie robotów rolniczych lub rolniczych Technologia RTK do wykonywania różnych zadań w gospodarstwie rolnym i wyposażone w czujniki, odbiornik RTK i antenę, co pozwala im efektywniej realizować zadania. Sprawdź niedrogie Zestawy startowe RTK od ArduSimple. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przygotowaliśmy recenzję Przypadki użycia RTK w rolnictwie precyzyjnym.
Autonomiczny odkurzacz
Jeśli chcesz opracować autonomiczną odśnieżarkę lub pług odśnieżający do odśnieżania drogi, zamiatarkę uliczną lub robota śmieciarskiego do zbierania i utylizacji śmieci, Technologia RTK umożliwia tym robotom utworzenie precyzyjnej mapy powierzchni podłogi, a następnie precyzyjne poruszanie się po niej, unikanie przeszkód i sprzątanie po liniach prostych.
Zastosowanie RTK umożliwiło zautomatyzowanie czyszczenia paneli fotowoltaicznych z zanieczyszczeń powierzchniowych.
Robot budowlany
Roboty budowlane z technologią RTK służą do pomiarów i przygotowania terenu w celu tworzenia dokładnych map zapewniających jasny i precyzyjny obraz topografii, konturów i cech terenu, mierzących odległości, kąty i wzniesienia, w celu przygotowania gruntu pod budowę, np. i wyrównywanie terenu, a nawet nanoszenie oznaczeń budowlanych z dużą szybkością i dużą dokładnością.
Bezzałogowe systemy naziemne są idealnym rozwiązaniem do powtarzalnych, czasochłonnych i pracochłonnych zadań w branży infrastrukturalnej, drogowej i budowlanej.
Robot dostawczy
Autonomiczne roboty dostawcze są zwykle wykorzystywane do dostarczania paczek i towarów na „ostatniej mili”, co ogranicza potrzebę interwencji człowieka. Do precyzyjnego pozycjonowania, nawigacji i omijania przeszkód roboty zewnętrzne potrzebują RTK. PointPerfect uzupełnia technologię RTK, aby uprościć wdrożenie. PointPerfect umożliwia zastosowanie rozwiązań o wysokiej precyzji pozycjonowania dla masowego rynku robotów dostawczych. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z PointPerfect, dowiedz się więcej potencjał technologii RTK-SSR.
Pojazd strażacki
Zrobotyzowany pojazd strażacki jest w stanie przepływać wodę i jest zdalnie sterowany za pomocą kontrolera, który zapewnia sygnał wideo o wysokiej rozdzielczości, zapewniający najwyższą zwrotność w trudnych warunkach. Dokładne dane o pozycji dostarczone przez Technologia RTK pozwala na pracę w trudnych warunkach.
Strażacy korzystają także z dronów, mając na uwadze szybki wzrost ruchu drogowego, wysokość budynków mieszkalnych i komercyjnych, procesy urbanizacyjne oraz mnogość niebezpiecznych substancji stosowanych w budownictwie. Jeśli chcesz dowiedz się więcej o dronach, przygotowaliśmy więcej ich zastosowań.
Robot inspekcyjny
Roboty inspekcyjne służą do sprawdzania budynków, turbin wiatrowych i konstrukcji pod kątem defektów, pęknięć, korozji, wycieków lub innych problemów w celu zidentyfikowania potencjalnych problemów i zapewnienia szczegółowej analizy stanu konstrukcji. Roboty inspekcyjne są również wykorzystywane do zbierania danych z przestrzeni skażonych chemicznie, napromieniowanych lub nadających się do zamieszkania.
Zrobotyzowane inspekcje turbin wiatrowych zapewniają szczegółowy obraz uszkodzeń i pomagają zidentyfikować wszelkie problemy wymagające rozwiązania lub zidentyfikować problemy z łopatami, łożyskami lub innymi elementami turbiny.
Kosiarka
Kosiarki wyposażone w RTK nawigują i koszą trawniki z większą wydajnością i dokładnością. Roboty ogrodnicze można wykorzystać zarówno na większych terenach, takich jak parki czy pola golfowe, jak i na swoim podwórku. Dzielimy się z Tobą ciekawym projektem, szczególnie przydatnym dla komercyjnych architektów krajobrazu i każdego z nas, kto ma trawnik: Nieoryginalny autopilot do kosiarek komercyjnych.
Trawnik DIY można wykonać od podstaw przy użyciu różnych materiałów i komponentów. Budowa kosiarki do samodzielnego montażu może być zabawnym i satysfakcjonującym projektem dla tych, którzy lubią pracować rękami. Dla nich przygotowaliśmy tutorial jak korzystać ArduSimple z ROS i Ardupilot aby pomóc entuzjastom majsterkowania w łatwym opracowaniu kosiarki. Zapraszamy do sprawdzenia projekt klienta, który pozwoli Ci zbudować własną kosiarkę.
Znakowanie robota
Autonomiczne roboty tworzące linie przeznaczone są do dokładnego malowania linii boiska na stadionach, parkach, klubach sportowych poprzez nakładanie farby na murawę za pomocą dyszy. Z wbudowanym Zestaw startowy RTK przy znakowaniu robotów można zapomnieć o linach i twierdzeniu Pitagorasa w celu ustalenia właściwej wielkości pola lub chodzić kilkadziesiąt godzin tygodniowo pchając znacznik linii. simpleRTK2B Podstawowy zestaw startowy umożliwia robotowi autonomiczne poruszanie się z dokładnością do centymetra. Dowiedz się więcej o simpleRTK2B integracja z ROS-em.
Robot bezpieczeństwa
Roboty bezpieczeństwa służą do patrolowania, monitorowania dużych obszarów, karmienia i ostrzegania personelu ochrony w przypadku jakichkolwiek podejrzanych działań, udzielania lub odmawiania dostępu upoważnionemu personelowi oraz do inspekcji obszarów, do których dostęp jest utrudniony lub niebezpieczny dla ludzi. Wyposażony w czujniki robot RTK może odwzorować każdy szczegół terenu i znaleźć najszybszą trasę do wykonania swojej misji.
Robot geodezyjny
Celem robota geodezyjnego jest usprawnienie szeregu prac na budowie, takich jak pomiary i rejestracja danych współrzędnych, a także osiągnięcie oszczędności pracy i wysokiej wydajności prac geodezyjnych. Eliminowane są błędy spowodowane przez człowieka podczas odczytu i zapisu danych współrzędnych, a dane współrzędne można sprawnie przygotować w biurze budowy. Autonomiczny system geodezyjny umożliwia specjalistom geodezyjnym tworzenie układów z większą precyzją i szybkością w porównaniu z metodami konwencjonalnymi.
Dowiedz się więcej o: badania i mapowanie aplikacji RTK.