Aktualizacja (15 / 07 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Monitorowanie deformacji wulkanu za pomocą ArduSimple niedrogi GNSS/RTK

Od dawna wiadomo, że wulkany, a w szczególności kaldery, odkształcają się w wyniku migracji płynów. Kaldera Rabaul w Papui Gwinei jest typowym przykładem kaldery, która ulega złożonej i czasami szybkiej deformacji.

Monitorowanie tych deformacji za pomocą technologii RTK nie jest niczym nowym, ale w przeszłości było kosztownym zadaniem, na które nie mogła sobie pozwolić każda organizacja: do 2018 roku pomiar ruchu w czasie jednego punktu z centymetrową dokładnością oznaczał minimum budget o wartości 10 000 dolarów.

Dziś, dzięki wprowadzeniu na rynek nowej generacji chipsetów RTK, z tym samym budget można zmierzyć od 30 do 40 punktów, co zapewnia znacznie dokładniejsze śledzenie tych ruchów.

Zespół Steve'a Saundersa z Obserwatorium Wulkanów Rabaul jest obecnie w tej podróży i bardzo się cieszymy, że możemy zobaczyć pierwsze wyniki. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz przeczytać więcej na ten temat w niedawno opublikowanym artykule Dwadzieścia dwa lata monitorowania GPS w Rabaul Caldera, historia narracyjna.

Chcesz rozpocząć projekt z dokładnością co do centymetra ale trochę Ci brakuje lost? Kontakt, odpowiadamy zawsze w ciągu 24h!

Jeśli podobały Ci się te treści, możesz nas śledzić Twitter, YouTube, Facebook or LinkedIn aby być na bieżąco z takimi treściami.

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila