Aktualizacja (22 / 06 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Jak wizualizować dane GNSS RTK w czasie rzeczywistym w Google Earth

W tym samouczku pokażemy, jak wizualizować dane dotyczące pozycjonowania i śledzenia w czasie rzeczywistym w programie Google Earth za pomocą Twojego urządzenia simpleRTK2B odbiornik szeregowy.

Wymagany sprzęt:

Wymagane oprogramowanie:

 • u-center (jeśli nie wiesz, jak zainstalować i komunikować się ze swoim simpleRTK2B odbiornik szeregowy w u-center Proszę to sprawdzić Tutorial)
 • Google Earth (jeśli nie masz go na swoim komputerze, możesz go pobrać z tutaj)

Jak uzyskać pozycję w Google Earth?

 1. Zamknij u-center i Google Earth, jeśli którykolwiek z nich jest otwarty.
 2. run u-center jako administrator. W tym celu przejdź do Start menu w komputerze i kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę oprogramowania i wybierz Uruchom jako administrator.
 1. Podłącz odbiornik do komputera i połącz u-center do PORTU COM odbiornika. 
 2. Sprawdź, czy odbierasz sygnał i czy osiągnął on ustaloną pozycję. Możesz to sprawdzić, klikając pasek narzędzi: Widok–>Dokowanie okien –>Dane. Zobaczysz go po prawej stronie okna.
 1. Na pasku narzędzi kliknij Plik–>Eksport bazy danych–>Serwer Google Earth. 
 1. Pojawi się okno z ustawieniami Google Earth, jeśli nie chcesz niczego zmieniać, kliknij bezpośrednio OK.
 1. Spowoduje to automatyczne otwarcie programu Google Earth i powiększenie lokalizacji podłączonego odbiornika u-center. Następnie należy rozpocząć wizualizację danych w czasie rzeczywistym.
 1. Opróżnij bazę danych, aby rozpocząć zbieranie danych z dowolnej pozycji, klikając Pusta ikona bazy danych in u-center.
 1. Możesz zatrzymać śledzenie w czasie rzeczywistym, kiedy tylko chcesz. Jednym ze sposobów na to jest odłączenie płyty od u-cente. Spowoduje to automatyczne zatrzymanie śledzenia w Google Earth. Odnów śledzenie, po prostu ponownie łącząc się z PORTEM COM odbiornika.

Teraz możesz śledzić swoją pozycję i wizualizować swoje ślady w Google Earth z centymetrową dokładnością!

Jak edytować swoje dane lub śledzić?

 1. Domyślnie dane wyświetlane w Google Earth będą wyświetlane w 3D (bezwzględne). Aby edytować tę warstwę, na przykład uzyskać zbiór lub ścieżkę danych 2D, musisz przestać otrzymywać nowe dane, rozłączając sięr odbiornik z u-center.

 1. Przejdź do legendy, która zawiera listę Moje miejsca i kliknij prawym przyciskiem myszy utworzoną warstwę ścieżek i wybierz Właściwości.

 1. Z nowego okna przejdź do Wysokość i zmień z bezwzględny do Zaciśnięte na ziemi.

Teraz możesz wizualizować swoje trasy w 2D!

Jeśli chcesz zrobić ten samouczek, mamy dotychczasowy simpleRTK2B odbiornika, simpleANT2B antena, kabel antenowy TNC do SMA Survey i kabel USB w magazynie i gotowe do wysyłki.

Jeśli podobały Ci się te treści, możesz nas śledzić Twitter, YouTube, Facebook or LinkedIn aby być na bieżąco z takimi treściami.

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila