Aktualizacja (22 / 06 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

User: RTK Handheld Surveyor Kit

Przegląd

Ręczny zestaw geodezyjny NTRIP + ręka

Przenośna wydajność pomiarów, która pasuje do Twojej dłoni. Zawiera akcesoria.
Z RTK Handheld Surveyor Kit będziesz miał wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć zadania geodezyjne z RTK i dokładnością na poziomie centymetra.

Pakiet

Masz swoje nowe RTK Handheld Surveyor Kit? Po pierwsze, jesteś na właściwej stronie, aby szybko skonfigurować swój zestaw.

Zapamiętaj wszystkie części składowe tego profesjonalnego zestawu:

- ZED-F9P Odbiornik RTK z USB i Bluetooth w plastikowej obudowie
- Antena spiralna
– kabel USB-C
– USB OTG microUSB-B (14cm)
– USB OTG typu C (22cm)
- Uniwersalny smartphone uchwyt z gumowymi podkładkami 3M, pasuje do każdego smartphone od 5.3 cm do 9.3 cm z etui lub bez
– Uchwyt na rękę
– Pasek na rzep (20cm) do mocowania odbiornika z tyłu smartphone posiadacz

Zestaw jest wstępnie skonfigurowany do wysyłania danych NMEAimultanicznie przez Bluetooth i USB.

unboxing

Do budowy RTK Handheld Surveyor Kit, nie ma potrzeby stosowania specjalnych narzędzi ani niczego w tym rodzaju, wystarczy ręcznie.

1. Zamontuj uniwersalny smartphone uchwyt do uchwytu ręcznego. Zobaczysz, że koniec śruby uchwytu ręcznego pasuje do smartphone otwór uchwytu.

2. Zamontuj plastikową obudowę (ZED-F9P Odbiornik RTK z USB i Bluetooth wewnątrz) do smartphone uchwyt. Plastikową obudowę znajdziesz w małym pudełku wraz z anteną spiralną. W tym celu dopasuj płaską krawędź etui do zewnętrznej części obudowy smartphone uchwyt ze złączem SMA skierowanym do góry i przymocuj za pomocą paska z rzepem.

3. Dodaj Antena spiralna na szczycie plastikowa obudowa  wkręcanie złącza SMA.

4. Podłącz kabel mini USB do złącza karty mini USB plastikowej obudowy.

5. Umieść swój smartphone do Uniwersum smartphone uchwyt, dopasowując go do szerokości telefonu.

6. Podłącz USB OTG do kabla mini USB i połącz ze swoim smartphone.

7. Teraz masz swój nowy RTK Handheld Surveyor Kit zbudowany i gotowy do pracy!

8.Z zestawu można korzystać około 6-8 godzin przy przeciętnym zasilaniu telefonu.

Uwaga: Jeśli potrzebujesz więcej niż to, użyj USB-C on-the-go (OTG) z zewnętrznym zasilaczem USB-C (opcjonalnie, nie wchodzi w skład zestawu) i mały zewnętrzny powerbank 1'000mAh.

Jak połączyć się ze swoim smartphone

Wyjaśnimy, jak korzystać z urządzenia z Androidem RTK Handheld Surveyor Kit.

 1. Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje Bluetooth 2.0 lub ma funkcje USB OTG.
 2. Upewnij się, że Twój język Androida jest ustawiony na angielski, ponieważ niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy ze zgodnością z innymi językami.
 3. Skieruj RTK Handheld Surveyor Kit w miejscu z dobry widok na niebolub w pobliżu okna w celu przetestowania funkcjonalności.
 1. Pobierz kompatybilne oprogramowanie/aplikację, której wolisz używać z Google Play i zainstaluj je na swoim urządzeniu. Przygotowaliśmy instrukcje krok po kroku, jak korzystać RTK Handheld Surveyor kit z kilkoma programami/aplikacjami:

Jak używać RTK Handheld Surveyor Kit z mapami SW?

 1. Ponieważ masz odbiornik GNSS obsługujący RTK, podłączmy go do serwera NTRIP, aby uzyskać dokładność cm. Wróć do menu SW Maps i wybierz Połączenie NTRIP.
 2. Wypełnij wszystkie pola danymi dostawcy NTRIP. Koniecznie sprawdź Wyślij NMEA GGA do NTRIP Caster jeśli łączysz się z VRS.
 3. Po kliknięciu CONNECT, jeśli wszystko zadziałało, zobaczysz żywy strumień danych.
 4. Możesz zobaczyć niektóre szczegóły swojego Ardusimple odbiornik, przechodząc do menu SW Maps i wybierając Status GPS or Skyplot.jak używać ArduSimple produkt z mapami SW na urządzeniu z Androidem 4
 5. Na ekranie głównym możesz kliknąć przycisk pokazany na poniższym obrazku, aby aplikacja wyśrodkowała mapę w lokalizacji odbiornika. Wskaźnik pokazujący Twoją lokalizację zmieni kolor w zależności od statusu odbiornika. Dodatkowo masz możliwość dostosowania warstwy mapy, uwzględnienia punktów, śladów, a także importu lub eksportu zarejestrowanych lokalizacji i innych funkcji.
 6. Możesz przyzwyczaić się do aplikacji SW Maps, poznając jej różne opcje. Jeśli wolisz przewodnik, możesz uzyskać dostęp do Instrukcja obsługi tutaj.

Jak używać RTK Handheld Surveyor Kit w Mapit GIS?

Najpierw sparuj odbiornik z Androidem smartphone lub tabletka.

 1. Zasilaj swój odbiornik RTK, podłączając kabel USB do zasilacza (smartphone/tablet/ kompatybilny powerbank). Jeśli pojawi się komunikat wyskakujący, aby połączyć urządzenie USB z dowolną aplikacją, możesz go zignorować.
 2. Włącz Bluetooth swojego smartphone lub tabletu i sparuj go z odbiornikiem RTK.
  Podczas parowania urządzenia zwróć uwagę, że pojawi się ono jako RTK_GNSS_***. Hasło to zawsze 1234.
  Parowanie wystarczy wykonać tylko raz. W przeciwieństwie do innych urządzeń Bluetooth, nie będzie wyświetlane jako „połączone”, dopóki nie klikniesz przycisku „połącz” w aplikacji.
 1. Umieść antenę RTK w miejscu z dobrym widokiem na niebo lub w pobliżu okna, aby przetestować funkcjonalność.

Po drugie, podłącz swój odbiornik do Mapit GIS przez Bluetooth.

 1. Otwarte Mapit GIS. Iść do Ustawienia. Stuknij w Zewnętrzny GNSS.
 1. umożliwiać Bezpośrednie połączenie z zewnętrznym GNSS.
 1. W wyskakującym oknie wybierz urządzenie sparowane w kroku 2.
 1. Wróć do ekranu głównego, stuknij w ikona anteny zobaczysz, że używasz zewnętrznego GNSS oraz informacji o lokalizacji i satelitach.

Po trzecie, osiągnij dokładność na poziomie centymetra.

W kroku 6 widzimy, że dokładność nie jest jeszcze zadowalająca. Ponieważ odbiornik RTK będzie potrzebował stacji bazowej lub usługi korekcyjnej, aby osiągnąć dokładność na poziomie centymetra.

Istnieje wbudowana funkcja klienta NTRIP Mapit GIS, ale nie jest kompatybilny z nową wersją Androida i nie jest darmowy. Jeśli to nie działa na Twoim urządzeniu z Androidem, nie martw się, mamy alternatywę GNSS Master app, aby przezwyciężyć to ograniczenie.

 1. Po wejściu do usługi korekty NTRIP widać w MapitGIS, że dokładność jest na poziomie centymetra.

Teraz możesz tworzyć mapy i wykonywać pomiary w różnych zastosowaniach, od rolnictwa i leśnictwa po budowę dróg, geologię i geodezję z dokładnością do centymetra na swoim urządzeniu z Androidem.

Jak używać RTK Handheld Surveyor Kit z innym oprogramowaniem?

Jeśli chcesz używać zestawu Surveyor z jakimkolwiek innym oprogramowaniem, wyjaśnimy, jak skonfigurować Ardusimple Odbiorniki RTK do wykorzystania jako pozorowana lokalizacja dla Androida smartphones/tabletki, aby uzyskać dokładność pozycji co do centymetra.

Jeśli nie znasz tego terminu, próbna lokalizacja oznacza, że ​​oszukujesz swoje urządzenie z Androidem, aby korzystało z zewnętrznego odbiornika GNSS tak, jakby było własnym, wewnętrznym. Ma to tę zaletę, że każda aplikacja GPS/GNSS współpracująca z urządzeniem z systemem Android może korzystać z dokładności na poziomie centymetra.

Najpierw zainstaluj GNSS Master app i włącz pozorowaną lokalizację na swoim urządzeniu z Androidem.

Ten krok należy wykonać tylko raz.

 1. Zainstalować GNSS Master aplikację na urządzeniu z Androidem ze Sklepu Google Play. Gdy po raz pierwszy otworzysz aplikację, zostaniesz poproszony o przyznanie pewnych uprawnień GNSS Master.
 • Zezwolenie na lokalizację
 • Wyświetl powiadomienia
  Po zaakceptowaniu uprawnień plik Rynek załaduje się strona z aktualnym stanem aplikacji. Skonfigurujemy to później.
 1. Aby włączyć pozorowane lokalizacje w Androidzie, musimy uzyskać uprawnienia programisty. Procedura może się nieznacznie różnić w zależności od różnych wersji Androida i smartphone modele (możesz wygooglować swoje "Smartphone model + włącz pozorowaną lokalizację” jeśli nie możesz znaleźć dokładnych opcji).
 2. W systemie Android 4.1 i starszych wersja Opcje programistyczne ekran jest dostępny domyślnie. W Androidzie 4.2 i nowszych musisz włączyć ten ekran. Aby włączyć opcje programistyczne, dotknij Numer kompilacji, wersja MIUI lub podobna opcja 7 razy.
 1. Tę opcję znajdziesz w jednej z następujących lokalizacji, w zależności od wersji Androida:
 • Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Numer kompilacji
 • Ustawienia -> System -> Informacje o telefonie -> Numer kompilacji
 1. Po uzyskaniu dostępu do opcji programisty możesz przejść do Ustawienia –>Ustawienia dodatkowe a na dole znajdziesz Opcje programisty. Na tej dużej liście stuknij Wybierz fałszywą aplikację lokalizacyjną i wybrać GNSS Master z listy.
 1. Połącz Antena GNSS do urządzenia, w miejscu z dobrym widokiem na niebo lub w pobliżu okna w celu przetestowania funkcjonalności.

Po drugie, podłącz odbiornik RTK do urządzenia z Androidem.

 1. Wróć do menu głównego. Teraz powinieneś zobaczyć w Połączeniu odbiornika GNSS, że jest napisane Połączono i przesyłanie danych.
 1. Otwarte Wejście korekty klikając ikonę koła zębatego.
 1. In Moda wybierać Klient NTRIP i naciśnij + obok opcji Połączenia NTRIP.
 1. Ustaw poświadczenia klienta NTRIP (Caster IP Caster Port, nazwa użytkownika i hasło). Jeśli nie wiesz jak to zrobić, spójrz na to Tutorial.
  Naciśnij przycisk RATOWAĆ.
 1. Naciśnij przycisk CONNECT. W stanie zobaczysz Podłączenie odbiornika GNSS i Wejście korekty pokazuje Połączony i z transmisją danych.
 1. Możesz sprawdzić swoją lokalizację i dostępne satelity w Skyplot.
 1. Otwórz swoją ulubioną aplikację GPS/GNSS i korzystaj z niej jak zwykle.

  Zamiast tego będziesz używać zewnętrznego odbiornika GNSS RTK smartphone/tablet wewnętrzny odbiornik GPS. Poniższy obraz jest przykładem SW Maps.

 1. Przetestowaliśmy tę funkcjonalność z wieloma aplikacjami, możesz je znaleźć w tym link.
  Jeśli przetestujesz to w innych aplikacjach, możesz wysłać nam e-mail na adres info@ardusimple.com i dodamy go do listy.
  Robot Android jest powielany lub modyfikowany na podstawie pracy stworzonej i udostępnionej przez Google oraz używany zgodnie z warunkami opisanymi w Creative Commons 3.0  Licencja autorstwa.

Powiązane samouczki

Jak zresetować zestaw do ustawień fabrycznych?

Zestaw jest wstępnie skonfigurowany do wysyłania danych NMEAimultanicznie przez Bluetooth i USB.

Jeśli chcesz zresetować zestaw do ustawień fabrycznych postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Podłącz odbiornik do komputera lub PC poprzez USB.
 2. Uruchom u-bloxa u-center (możesz go pobrać tutaj) i podłącz do odpowiedniego portu COM.
 3. Iść do Widok –>Widok wiadomości i przejdź do UBX–>PON–>WER.
 4. Wersję oprogramowania można odczytać w oknie: 5. Pobierz plik konfiguracyjny:
 6.  In u-center Otwórz Narzędzia -> Konfiguracja odbiornika, wybierz plik pobrany w poprzednim kroku i kliknij Prześlij plik -> GNSS przycisk.
 7. Po zakończeniu konfiguracji przejdź do Odbiornik->Akcja->Zapisz konfigurację aby zapisać konfigurację odbiornika RTK

Akcesoria

Tutaj znajdziesz niedrogie akcesoria do  RTK Handheld Surveyor Kit.

Certyfikaty zgodności UE i RoHS

Jakieś pytania?
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać odpowiedź w ciągu 24 godzin!

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila