Aktualizacja (22 / 06 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

User: simpleRTK2B Micro

Warianty:

Ten produkt jest dostępny w 3 różnych smakach, aby zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby:

  • Otwór przelotowy ze złączem uFL
  • Otwór przelotowy z bardzo długim SMA do bezpośredniego montażu na panelu
  • SMD ze złączem uFL. Najtańsza opcja dla najbardziej wrażliwych na koszty.

Odprawa produktu:

W tym produkcie zastosowano bardzo popularną konstrukcję: 2 rzędy po 10 pinów w odstępie 2 mm między pinami. Możesz zintegrować ten produkt ze swoim PCB na sposoby 3:

  1. Instalowanie gniazd na swoim PCB dzięki czemu możesz podłączać i odłączać tablicę według własnego uznania. Ta opcja jest bardziej elastyczna, ale nie jest bardzo wytrzymała w środowiskach wibracyjnych. Kolejną rekomendacją, którą możemy ci dać, jest nieużywanie tanich pojemników. Tanie gniazda (szczególnie popularne u nieznanych chińskich dostawców) wykorzystują bardzo zanieczyszczone metale na styki, co prowadzi do sporadycznych awarii w terenie i przedwczesnej śmierci gniazda. Możemy polecić najwyższej jakości Samtec MMS-110-01-L-SV.
  2. Lutowanie bezpośrednio do twojego PCB z opcją otworu przelotowego. Jest to najłatwiejszy, a także najbardziej niezawodny sposób korzystania z tego produktu w celu uniknięcia problemów z niezawodnością w terenie. A ze względu na ślad otworu przelotowego, jeśli inny komponent w twoim PCB projekt się nie powiedzie, przy odrobinie umiejętności nadal możesz odzyskać ten drogi komponent. Lub jeśli zdecydujesz się zrobić nowy PCB projekt, który zawsze możesz usunąć ze starego PCB ten komponent i zamontuj go w nowym.
  3. Lutowanie bezpośrednio do twojego PCB z opcją SMD. To najtańsza opcja. Jest bardziej złożona niż opcja 2 (otwór przelotowy), ale jest to również najbardziej niezawodny sposób korzystania z tego produktu w celu uniknięcia problemów z niezawodnością w terenie.

Tak czy inaczej będziesz potrzebować wymiarów podstawy. Ponieważ istnieje mnóstwo różnych programów do PCB projekt, zdecydowaliśmy się skorzystać z usługi innej firmy, aby wygenerować ślad kompatybilny ze wszystkimi możliwymi programami. Będziesz musiał się zarejestrować, ale wtedy będziesz mieć dostęp do tysięcy śladów stóp.

Wyprowadzenia:

Poniższy schemat przedstawia różne dostępne piny, w tym ich funkcjonalność. Nie potrzebujesz żadnych zewnętrznych komponentów, po prostu podłącz przewody tam, gdzie chcesz.

PCB Ślad stopy:

Ponieważ oprogramowania jest tak wiele, skorzystaliśmy z zewnętrznej firmy, aby opracować biblioteki footprintów dla wszystkich możliwych programów. Możesz je pobrać z pod tym linkiem. Jeśli napotkasz jakiś problem, po prostu skontaktuj się z nami.

Rozważania dotyczące integracji

Jedyną osobliwością systemu GPS jest to, że sygnały radiowe, z którymi współpracuje, są bardzo słabe (do -170dBm!). Z tego powodu systemy GPS są szczególnie delikatne i nie są odporne na hałas.

Pomiędzy odbiornikiem GPS a anteną GPS antena GPS jest zdecydowanie tą, której instalacja ma największe znaczenie. Chcemy dać Ci kilka wskazówek, aby upewnić się, że zintegrowałeś swoje ArduSimple odbiornik i działa przy pierwszej próbie:

  • Odbiornik GPS. Ta część systemu nie lubi przepływu powietrza, wibracji i nagłych zmian temperatury. Po prostu staraj się tego unikać: wybierz miejsce w pojeździe o najniższych wibracjach, staraj się używać go w pudełku i z dala od jakiegokolwiek wentylatora i nie umieszczaj deski obok silnika elektrycznego, który może przejść od zimnego do bardzo ogrzać w ciągu kilku sekund.
  • Antena GPS. Dla tego przedmiotu mamy osobny przewodnik, który zalecamy śledzić i jest on nasz Instrukcja instalacji anteny GPS/GNSS

Konfiguracja i integracja oprogramowania

Dzięki temu produktowi masz bezpośredni dostęp do ZED-F9P funkcjonalności, ułatwi zapoznanie się z obszerną dokumentacją u-blox. Niemniej jednak możesz skorzystać z naszego pliki konfiguracyjne jako punkt wyjścia dla Twojego projektu. A jeśli potrzebujesz pomocy w dowolnym momencie, po prostu skontaktuj się z nami, zawsze odpowiadamy.

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila