Aktualizacja (22 / 06 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

User: simpleRTK2B M.2

Odprawa produktu:

Ten produkt wykorzystuje standardową podstawę: M.2 2230 Key A+E. 

Co oznacza ta złożona nazwa? Oznacza to, że jest kompatybilny ze złączem M.2 zarówno ze złączem M.2 z kluczem A, jak i ze złączem M.2 z kluczem E. Te 2 złącza zostały opracowane dla urządzeń peryferyjnych USB. 2230 oznacza po prostu rozmiar deski: 22mm x 30mm.

Aby zintegrować ten produkt, będziesz musiał dodać standardowe złącze do swojej płyty wraz z otworem montażowym w odpowiednim miejscu, aby przymocować płytę za pomocą śruby lub zacisku. Zalecamy, aby nie używać tanich pojemników. Tanie gniazda (szczególnie popularne od nieznanych chińskich dostawców) wykorzystują do styków bardzo zanieczyszczone metale, co prowadzi do sporadycznych awarii w terenie i przedwczesnej śmierci gniazda. Możemy polecić najwyższej jakości TE 2199230-8.

Wyprowadzenia:

Poniższy schemat przedstawia różne dostępne piny, w tym ich funkcjonalność.

PCB Ślad stopy:

Ponieważ oprogramowania jest tak wiele, skorzystaliśmy z zewnętrznej firmy, aby opracować biblioteki footprintów dla wszystkich możliwych programów. Możesz je pobrać z pod tym linkiem. Jeśli napotkasz jakiś problem, po prostu skontaktuj się z nami.

Rozważania dotyczące integracji

Jedyną osobliwością systemu GPS jest to, że sygnały radiowe, z którymi współpracuje, są bardzo słabe (do -170dBm!). Z tego powodu systemy GPS są szczególnie delikatne i nie są odporne na hałas.

Pomiędzy odbiornikiem GPS a anteną GPS antena GPS jest zdecydowanie tą, której instalacja ma największe znaczenie. Chcemy dać Ci kilka wskazówek, aby upewnić się, że zintegrowałeś swoje ArduSimple odbiornik i działa przy pierwszej próbie:

  • Odbiornik GPS. Ta część systemu nie lubi przepływu powietrza, wibracji i nagłych zmian temperatury. Po prostu staraj się tego unikać: wybierz miejsce w pojeździe o najniższych wibracjach, staraj się używać go w pudełku i z dala od jakiegokolwiek wentylatora i nie umieszczaj deski obok silnika elektrycznego, który może przejść od zimnego do bardzo ogrzać w ciągu kilku sekund.
  • Antena GPS. Dla tego przedmiotu mamy osobny przewodnik, który zalecamy śledzić i jest on nasz Instrukcja instalacji anteny GPS/GNSS

Konfiguracja i integracja oprogramowania

Dzięki temu produktowi masz bezpośredni dostęp do ZED-F9P funkcjonalności, ułatwi zapoznanie się z obszerną dokumentacją u-blox. Niemniej jednak możesz skorzystać z naszego pliki konfiguracyjne jako punkt wyjścia dla Twojego projektu. A jeśli potrzebujesz pomocy w dowolnym momencie, po prostu skontaktuj się z nami, zawsze odpowiadamy.

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila