Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 22 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Aktualizacja (13 / 04 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 22 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

User: RTK Portable Bluetooth Kit

Przegląd

Minimum, którego potrzebujesz, aby osiągnąć precyzję na poziomie centymetra.

RTK Portable Bluetooth Kit jest idealny, jeśli planujesz użyć korekcji NTRIP w celu uzyskania pozycjonowania na poziomie cm, można go łatwo podłączyć do smartphone / tablet / komputer przez USB lub Bluetooth.

Pakiet

Zapamiętaj wszystkie części składowe RTK Portable Bluetooth Kit obejmuje:

Zestaw jest wstępnie skonfigurowany do wysyłania NMEA przez Bluetooth i USB w tym samym czasie, więc możesz zacząć z niego korzystać od chwili rozpakowania.

Masz swoje nowe RTK Portable Bluetooth Kit? Po pierwsze, jesteś na właściwej stronie, aby szybko skonfigurować swój zestaw.

unboxing

Do budowy RTK Portable Bluetooth Kit nie potrzebujesz żadnych specjalnych narzędzi ani niczego w tym rodzaju, wystarczy ręcznie.

1. Połączyć RTK Odbiornik w plastikowej obudowie i antena u-blox ANN-MB-00 po nawinięciu jej na złącze SMA.
2. Podłącz kabel USB – typ C do złącza płytki typu C plastikowej obudowy.

2. Możesz zasilać RTK Odbiornik wykorzystujący Twój powerbank USB, smartphone, tablet, laptop lub komputer.

Jeśli chcesz korzystać z zestawu z laptopem lub komputerem PC, wystarczy podłączyć złącze USB do urządzenia.

Jeśli chcesz podłączyć ten zestaw do telefonu komórkowego / tabletu, będziesz potrzebować Kabel USB on-the-go (OTG)..

3. Teraz masz swój nowy RTK Portable Bluetooth Kit zbudowany i gotowy do pracy!

Jak się połączyć RTK odbiornik do komputera/PC?

Kiedy masz swoje RTK Odbiornik podłączony do komputera PC poprzez USB można wykonać w prostych krokach, które opisaliśmy w filmie:

Jak się połączyć RTK odbiornik do smartphone czy tablet?

Wyjaśnimy, jak korzystać z urządzenia z Androidem RTK Portable Bluetooth Kit.

 1. Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje Bluetooth 2.0 lub ma funkcje USB OTG.
 2. Upewnij się, że Twój język Androida jest ustawiony na angielski, ponieważ niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy ze zgodnością z innymi językami.
 3. Skieruj RTK Portable Bluetooth Kit w miejscu z dobry widok na niebolub w pobliżu okna w celu przetestowania funkcjonalności.
 1. Pobierz kompatybilne oprogramowanie/aplikację, której wolisz używać z Google Play i zainstaluj je na swoim urządzeniu. Przygotowaliśmy instrukcje krok po kroku, jak korzystać RTK Portable Bluetooth Kit z kilkoma programami/aplikacjami:

Jak używać RTK Portable Bluetooth Kit z mapami SW?

 1. Ponieważ masz tzw RTK obsługujący odbiornik GNSS, podłączmy go do serwera NTRIP, aby uzyskać dokładność cm. Wróć do menu SW Maps i wybierz Połączenie NTRIP.
 2. Wypełnij wszystkie pola danymi dostawcy NTRIP. Koniecznie sprawdź Wyślij NMEA GGA do NTRIP Caster jeśli łączysz się z VRS.
 3. Po kliknięciu CONNECT, jeśli wszystko zadziałało, zobaczysz żywy strumień danych.
 4. Możesz zobaczyć niektóre szczegóły swojego Ardusimple odbiornik, przechodząc do menu SW Maps i wybierając Status GPS or Skyplot.jak używać ArduSimple produkt z mapami SW na urządzeniu z Androidem 4
 5. Na ekranie głównym możesz kliknąć przycisk pokazany na poniższym obrazku, aby aplikacja wyśrodkowała mapę w lokalizacji odbiornika. Wskaźnik pokazujący Twoją lokalizację zmieni kolor w zależności od statusu odbiornika. Dodatkowo masz możliwość dostosowania warstwy mapy, uwzględnienia punktów, śladów, a także importu lub eksportu zarejestrowanych lokalizacji i innych funkcji.
 6. Możesz przyzwyczaić się do aplikacji SW Maps, poznając jej różne opcje. Jeśli wolisz przewodnik, możesz uzyskać dostęp do Instrukcja obsługi tutaj.

Jak używać RTK Portable Bluetooth Kit w Mapit GIS?

Najpierw sparuj odbiornik z Androidem smartphone lub tabletka.

 1. Zasil swoje RTK odbiornika podłączając kabel USB do zasilacza (smartphone/tablet/ kompatybilny powerbank). Jeśli pojawi się komunikat wyskakujący, aby połączyć urządzenie USB z dowolną aplikacją, możesz go zignorować.
 2. Włącz Bluetooth swojego smartphone lub tablet i sparuj go ze swoim RTK odbiornik.
  Podczas parowania urządzenia zwróć uwagę, że będzie ono wyświetlane jako RTK_GNSS_***. Hasło to zawsze 1234.
  Parowanie wystarczy wykonać tylko raz. W przeciwieństwie do innych urządzeń Bluetooth, nie będzie wyświetlane jako „połączone”, dopóki nie klikniesz przycisku „połącz” w aplikacji.
 1. Miejsce RTK antenę w miejscu z dobrym widokiem na niebo lub w pobliżu okna w celu sprawdzenia funkcjonalności.

Po drugie, podłącz swój odbiornik do Mapit GIS przez Bluetooth.

 1. Otwarte Mapit GIS. Iść do Ustawienia. Stuknij w Zewnętrzny GNSS.
 1. umożliwiać Bezpośrednie połączenie z zewnętrznym GNSS.
 1. W wyskakującym oknie wybierz urządzenie sparowane w kroku 2.
 1. Wróć do ekranu głównego, stuknij w ikona anteny zobaczysz, że używasz zewnętrznego GNSS oraz informacji o lokalizacji i satelitach.

Po trzecie, osiągnij dokładność na poziomie centymetra.

W kroku 6 widzimy, że dokładność nie jest jeszcze zadowalająca. Ponieważ RTK odbiornik będzie potrzebował stacji bazowej lub usługi korekcyjnej, aby osiągnąć dokładność na poziomie centymetra.

Istnieje wbudowana funkcja klienta NTRIP Mapit GIS, ale nie jest kompatybilny z nową wersją Androida i nie jest darmowy. Jeśli to nie działa na Twoim urządzeniu z Androidem, nie martw się, mamy alternatywę GNSS Master app, aby przezwyciężyć to ograniczenie.

 1. Po wejściu do usługi korekty NTRIP widać w MapitGIS, że dokładność jest na poziomie centymetra.

Teraz jesteś gotowy do mapowania i survey w różnych zastosowaniach, od rolnictwa i leśnictwa po budownictwo drogowe, geologię, grunty surveyz dokładnością do centymetra na urządzeniu z systemem Android.

Jak używać RTK Portable Bluetooth Kit z innym oprogramowaniem?

Jeśli potrzebujesz użyć Surveylub zestaw z dowolnym innym oprogramowaniem, wyjaśnimy, jak skonfigurować Ardusimple RTK odbiorniki, które będą używane jako fikcyjna lokalizacja dla systemu Android smartphones/tabletki, aby uzyskać dokładność pozycji co do centymetra.

Jeśli nie znasz tego terminu, próbna lokalizacja oznacza, że ​​oszukujesz swoje urządzenie z Androidem, aby korzystało z zewnętrznego odbiornika GNSS tak, jakby było własnym, wewnętrznym. Ma to tę zaletę, że każda aplikacja GPS/GNSS współpracująca z urządzeniem z systemem Android może korzystać z dokładności na poziomie centymetra.

Najpierw zainstaluj GNSS Master app i włącz pozorowaną lokalizację na swoim urządzeniu z Androidem.

Ten krok należy wykonać tylko raz.

 1. Zainstalować GNSS Master aplikację na urządzeniu z Androidem ze Sklepu Google Play. Gdy po raz pierwszy otworzysz aplikację, zostaniesz poproszony o przyznanie pewnych uprawnień GNSS Master.
 • Zezwolenie na lokalizację
 • Wyświetl powiadomienia
  Po zaakceptowaniu uprawnień plik Rynek załaduje się strona z aktualnym stanem aplikacji. Skonfigurujemy to później.
 1. Aby włączyć pozorowane lokalizacje w Androidzie, musimy uzyskać uprawnienia programisty. Procedura może się nieznacznie różnić w zależności od różnych wersji Androida i smartphone modele (możesz wygooglować swoje "Smartphone model + włącz pozorowaną lokalizację” jeśli nie możesz znaleźć dokładnych opcji).
 2. W systemie Android 4.1 i starszych wersja Opcje programistyczne ekran jest dostępny domyślnie. W Androidzie 4.2 i nowszych musisz włączyć ten ekran. Aby włączyć opcje programistyczne, dotknij Numer kompilacji, wersja MIUI lub podobna opcja 7 razy.
 1. Tę opcję znajdziesz w jednej z następujących lokalizacji, w zależności od wersji Androida:
 • Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Numer kompilacji
 • Ustawienia -> System -> Informacje o telefonie -> Numer kompilacji
 1. Po uzyskaniu dostępu do opcji programisty możesz przejść do Ustawienia –>Ustawienia dodatkowe a na dole znajdziesz Opcje programisty. Na tej dużej liście stuknij Wybierz fałszywą aplikację lokalizacyjną i wybierz GNSS Master z listy.
 1. Połącz Antena GNSS do urządzenia, w miejscu z dobrym widokiem na niebo lub w pobliżu okna w celu przetestowania funkcjonalności.

Po drugie, podłącz RTK odbiornik do urządzenia z systemem Android.

 1. Wróć do menu głównego. Teraz powinieneś zobaczyć w Połączeniu odbiornika GNSS, że jest napisane Połączono i przesyłanie danych.
 1. Otwarte Wejście korekty klikając ikonę koła zębatego.
 1. In Moda wybierać Klient NTRIP i naciśnij + obok opcji Połączenia NTRIP.
 1. Ustaw poświadczenia klienta NTRIP (Caster IP Caster Port, nazwa użytkownika i hasło). Jeśli nie wiesz jak to zrobić, spójrz na to Tutorial.
  Naciśnij przycisk RATOWAĆ.
 1. Naciśnij przycisk CONNECT. W stanie zobaczysz Podłączenie odbiornika GNSS i Wejście korekty pokazuje Połączony i z transmisją danych.
 1. Możesz sprawdzić swoją lokalizację i dostępne satelity w Skyplot.
 1. Otwórz swoją ulubioną aplikację GPS/GNSS i korzystaj z niej jak zwykle.

  Będziesz używać zewnętrznego RTK Odbiornik GNSS zamiast smartphone/tablet wewnętrzny odbiornik GPS. Poniższy obraz jest przykładem SW Maps.

 1. Przetestowaliśmy tę funkcjonalność z wieloma aplikacjami, możesz je znaleźć w tym link.
  Jeśli przetestujesz to w innych aplikacjach, możesz wysłać nam e-mail na adres info@ardusimple.com i dodamy go do listy.
  Robot Android jest powielany lub modyfikowany na podstawie pracy stworzonej i udostępnionej przez Google oraz używany zgodnie z warunkami opisanymi w Creative Commons 3.0  Licencja autorstwa.

Powiązane samouczki

Akcesoria

Tutaj znajdziesz niedrogie akcesoria do RTK Portable Bluetooth Kit.

Certyfikaty zgodności UE i RoHS

Jakieś pytania?
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać odpowiedź w ciągu 24 godzin!

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila