Aktualizacja (18 / 07 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Aktualizacja dotycząca globalnego niedoboru półprzewodników

Być może czytałeś wiadomości w ciągu ostatniego roku o kryzysie półprzewodników, o tym, jak producenci walczą o zdobycie chipów do produkcji samochodów i laptopów i jak wpływa to na cały przemysł elektroniczny. Być może zauważyłeś również ostatnio, że niektórzy sprzedawcy nie mają produktów w magazynie lub podnoszą ceny. Dziś postaramy się to wyjaśnić na przykładzie z naszego codziennego życia.

Wyobraź sobie, że chciałbyś ugotować makaron z sosem carbonara, ale nie możesz iść do sklepu i zabrać go do domu: musisz zamówić z 6-miesięcznym wyprzedzeniem. Dostawca, którego lubisz, nie ma dużo pieniędzy, ponieważ przy takiej liczbie konkurentów, którzy oferują to samo, nie może znacznie podnieść ceny. Postanawia więc utrzymać niską cenę, ale rozpocząć produkcję dopiero po otrzymaniu zamówienia. Bardzo lubisz makaron carbonara, więc postanawiasz zamówić obie pozycje i cierpliwie czekać.

4 miesiące później dzwonią do ciebie, że możesz odebrać makaron (wow, dostali go wcześniej!). Ale tylko makaron i jeszcze nie sos, ten sos niedługo przyjedzie. Mówisz im, że wolisz poczekać, aż otrzymają oba, aby zaoszczędzić na wycieczkach do sklepu.

Mija 6 miesięcy i dzwonisz do nich, aby uzyskać najnowszy status. „Sos zaraz przyjedzie”, mówią ci.

W końcu, po 7 miesiącach oczekiwania, dzwonią do ciebie, że sos już dotarł, ale sprzedali makaron innemu facetowi, który chciał zapłacić trochę więcej niż ty (ten facet naprawdę chciał makaron!). Musisz poczekać kolejny miesiąc, aż pojawi się kolejny makaron, który zamówił drugi facet, i będzie mógł ci go dać. Tym razem nauczyłeś się lekcji i bierzesz sos, przechowujesz go i czekasz, aż makaron będzie ponownie dostępny. W końcu przybywa makaron i po 8 miesiącach możesz cieszyć się makaronem carbonara.

Zamiast makaronu z sosem carbonara, to właśnie dzieje się z płytkami elektronicznymi z tysiącami podzespołów, w dodatku z naprawdę długim łańcuchem firm od surowca do końcowego użytkownika.

A to jedna z naszych codziennych prac w ArduSimple, próbując spełnić swoje marzenia: miej wszystkie nasze produkty na stanie, abyś mógł zamówić swój makaron carbonara już dziś i otrzymać go w ciągu 2-4 dni.

Jeśli podobały Ci się te treści, możesz nas śledzić Twitter, YouTube, Facebook or LinkedIn aby być na bieżąco z takimi treściami.

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila