Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 22 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Aktualizacja (13 / 04 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 22 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

RTK Aplikacje: Survey i mapowanie

Wprowadzenie w Survey i mapowanie przypadków użycia

SurveyTworzenie i mapowanie wymaga uzyskania najdokładniejszych danych o pozycji i wysokości.
Połączenia surveykorzystał z tego przemysł surveytechnika wykorzystująca kinematykę czasu rzeczywistego GPS / GNSS RTK odbiorca aby zapewnić dokładność na poziomie centymetra lub milimetra przez ponad 15 lat, aby zebrać dane do precyzyjnego mapowania.
Kilkadziesiąt lat temu precyzyjne urządzenia kosztowały bajeczne pieniądze. Od tego czasu RTK technologia stał się bardziej popularny w ostatnich latach wraz ze wzrostem wykorzystania GPS, wiodący producenci chipów znaleźli rozwiązanie umożliwiające produkcję niedrogich modułów, które zapewniają taką samą dokładność jak moduły z wyższej półki.
Pozwoliło to na obniżenie kosztów odbiorniki. Aby RTK surveyNowa technologia stała się przystępna cenowo i dostępna dla klientów, przy jednoczesnym zachowaniu tego samego wysokiego poziomu dokładności. Przeczytaj więcej o Ocena testu terenowego z przystępnych cenowo Ardusimple simpleRTK2BZestaw startowy 2Blite działające w RTK tryb. 
Istnieje kilka przykładów zastosowania GNSS RTK technologia in surveyi mapowanie:

Katastralny i gruntowy Survey

Jeśli musisz obliczyć współrzędne działki, sporządzić plany topograficzne i mapy, wytyczyć znaczniki i punkty odniesienia, potrzebujesz centymetrowej dokładności pozycjonowania.
Planujesz podział działki?
Chcesz sprawdzić, czy nowe ogrodzenie sąsiada stoi we właściwym miejscu?
Czy potrzebujesz nałożyć obszar o złożonej geometrii na mapę Google? Lub wizualizować dane w czasie rzeczywistym w Google Earth?

Wszystkie te zadania rozwiązują profesjonaliści surveyors lub możesz także samodzielnie sprawdzić te dane za pomocą Ardusimple Profesjonalne zestawy. 

Archeologiczny survey, Mapowanie miejsc historycznych i kulturowych

Archeologiczny survey
Pozycjonowanie o wysokiej precyzji jest przydatne w tworzeniu map archeologicznych krajobrazów, dokładnie dzieląc krajobraz, tak aby zespół archeologów mógł systematycznie przemierzać krajobraz, tworząc naziemne punkty kontrolne.
Jeśli chcesz nanieść na mapę punkty prac archeologicznych i ciekawych znalezisk, ArduSimple Profesjonalny zestaws przyspieszy tę pracę i wykona ją dokładnie. RTK Handheld Surveyor Kit jest przydatny, gdy potrzebujesz urządzenia przenośnego survey wydajność, która pasuje do Twojej dłoni. Zacznij od Jak używać Ardusimple produkty z Androidem smartphones/tabletki.
Archeologiczny survey

Konstrukcja i inżynieria Survey

Surveyinżynierowie są zazwyczaj zatrudnieni w przemyśle budowlanym. Aby mieć pewność, że prace budowlane będą prowadzone zgodnie z zatwierdzonymi planami projektowymi, należy wytyczyć znaczniki i punkty odniesienia.
Potrzebujesz wytyczyć znaczniki i punkty kontrolne na placu budowy, aby podpowiedzieć wykonawcom, gdzie zgodnie z dokumentacją projektową rozpocząć budowę nowego obiektu?
Czy konieczne jest ustalenie położenia i wyrównania mostów, autostrad, budynków i innych obiektów stworzonych przez człowieka?

Wszystkie te zadania mogą zostać rozwiązane przez profesjonalistę surveylub za pomocą RTK Calibrated Surveyor Kit or Baza-Rover Surveylub Zestaw.  
Uczyć się jak wyeksportować swój survey pracuj na urządzeniu z Androidem w QGIS i AutoCAD.

Tyczenie konstrukcji

Tyczenie konstrukcji

Tyczenie konstrukcji to proces polegający na planowaniu ulepszeń i budynków, a następnie faktycznym mapowaniu ich w miejscu, w którym ma się odbyć budowa. Odgrywa istotną rolę, pomagając organizacji przejść od planów i projektów do rzeczywistych prac budowlanych.

Tyczenie konstrukcyjne z ArduSimple Profesjonalne zestawy pozwoli Ci podążać za planem, utrzymywać projekty na właściwej drodze, tworzyć wydajność i efektywność, oszczędzać czas i pieniądze na zadaniach, monitorować postępy projektów, wprowadzać zmiany i korekty.
Przygotowaliśmy plik samouczek, jak wyeksportować urządzenie z Androidem surveyprojekt stworzony za pomocą SW Maps, Mapit GIS lub Mapit Spatial do QGIS i AutoCAD.

Tyczenie konstrukcji

Cyfrowe modelowanie wysokości

Cyfrowe modelowanie wysokości pomaga firmom i fabrykom, które w związku z ogromnymi ilościami materiałów, takimi jak fabryki cementu, zapewniają doskonałą kontrolę ilości materiałów w dowolnym momencie.
W niektórych przypadkach może być konieczne użycie wysokiej jakości wysokość ortometryczna (wysokość nad poziomem morza) pomiar w czasie rzeczywistym z Androidem smartphone lub tabletu. W tym Tutorial wyjaśnimy krok po kroku jak to zrobić.
Cyfrowy model Terran elewacji

Mapowanie kryminalistyczne

Mapowanie kryminalistyczne, badanie wypadków i kolizji

Mapowanie kryminalistyczne z wykorzystaniem GPS/GNSS RTK technologia dokumentowania dowodów fizycznych w przypadku jakiegoś krytycznego zdarzenia, podobnie jak dowody fizyczne na miejscu wypadków drogowych są dokumentowane od lat, co znacznie przyspiesza mapowanie.
Jeśli potrzebujesz zrobić mapę do śledztwa kryminalnego, wypadku, zaawansowanego pożaru i wybuchu, rekonstrukcji wypadku, wysoka precyzja ArduSimple Profesjonalne zestawy przyspieszy cię. Możesz śledzić tutaj Przewodnik po rozpakowaniu dotyczący montażu RTK Calibrated Surveyor Kitlub Zestaw od ArduSimple i Makieta lokalizacji z USB OTG.

Mapowanie kryminalistyczne, badanie wypadków i kolizji

Geotagowanie

Geotagowanie to proces dodawania współrzędnych geograficznych do multimediów na podstawie lokalizacji urządzenia. Geotagi mogą być stosowane do zdjęć, filmów, stron internetowych, wiadomości tekstowych i kodów QR, a także mogą zawierać znaczniki czasu lub inne informacje kontekstowe.
Geotagowanie obrazów ułatwia również łączenie wielu zdjęć zrobionych podczas misji z użyciem aparatu.
Czy potrzebujesz robić zdjęcia w określonych punktach trasy? Po prostu wskaż lokalizacje w swoim mission planner. ArduSimple Zestawy startowe i Profesjonalne zestawy poda dokładne dane.  
Kontakt
a my pomożemy Ci znaleźć odpowiedni produkt dla Ciebie GNSS/RTK projektu, zawsze odpowiadamy w ciągu 24 godzin.

Hydrograficzne Survey

Zastosowania hydrografiki SurveyObejmuje to określenie głębokości dna morskiego, pomiar przepływu rzek i strumieni, planowanie masywnych konstrukcji, takich jak porty zapór, identyfikację szorowania, zamulenia i nieregularności dna, pomiar pływów.
Statki zaangażowane w odwierty głębinowe są kosztownymi aktywami w eksploatacji. Trwałe i dokładne pozycjonowanie stanowi kluczowy element ich pracy. Przestoje i wszelkie inne skutki przerw lub niedokładności są niezwykle kosztowne.
Trwałe i dokładne pozycjonowanie stanowi kluczowy element ich rozwiązań w zakresie pozycjonowania, które są krytyczne dla wszystkich tych operacji.
Może trzeba zmierzyć wysokość ortometryczna, więc przygotowaliśmy A poradnik, jak korzystać z wysokiej jakości ortometrycznego pomiaru wzrostu w czasie rzeczywistym na urządzeniu z systemem Android smartphone lub tabletka.
Hydrograficzne Survey

Mapowanie lidarowe

Wykrywanie i określanie odległości światła (LiDAR) to technologia teledetekcji używana do pozyskiwania danych wysokościowych dotyczących powierzchni. System lidarowy składał się z trzech głównych elementów: laserowego systemu określania odległości, globalnego systemu pozycjonowania (RTK odbiorcaRTK antena) i inercyjna jednostka miary (IMU).
MinimuKlasyfikacja lidarowa m obejmuje wykrywanie punktów lidarowych reprezentujących ziemię. Bardziej zaawansowane klasyfikacje obejmują określenie, czy punkty reprezentują roślinność, budynki, linie energetyczne itp.
Po sklasyfikowaniu lidaru punkty są przekształcane w ciągły model powierzchni, który można pokolorować i zastosować sztuczne cieniowanie słoneczne w celu zwiększenia reliefu.
Czy produkujecie sprzęt zdolny do strzelania do chmur LiDarem lub badania atmosfery, monitorowania tempa topnienia gór lodowych i erozji lądu? ArduSimple Zestawy startowe są do tego zdolni, skontaktuj się z nami i znajdziemy właściwe rozwiązanie.

Mapowanie

Czy mapowanie szlaków leśnych w Twoim leśnictwie jest potrzebne?
Chcesz wytyczyć trasę swojej wędrówki z dziećmi po górach lub zrobić Analiza skrętów narciarskich za pomocą RTK GPS?
Czy potrzebujesz monitorować i wykrywać ruch budynków, konstrukcji, robót ziemnych, zboczy, a nawet zmierzyć osiadanie gruntu przed rozpoczęciem prac budowlanych z dokładnością do centymetra?
Czy odpowiadasz za działania związane ze zrównoważoną gospodarką leśną, które obejmują polowania i monitorowanie stanu zdrowia lasów?

ArduSimple Profesjonalne zestawy może pomóc Ci zrealizować te zadania w łatwy sposób, sprawdź Przewodnik po rozpakowaniu dotyczący montażu RTK Calibrated Surveyor Kitlub Zestaw.
Jeśli chcesz opracować własne urządzenie do mapowania (np PocketLocator – ultrakompaktowy RTK odbiornik do montażu na maszcie wyprodukowany w Danii) eksploruj ArdiuSimple Zestawy startowe.
Mapowanie lasu

Kopalnia Survey

Górnictwo surveyzajmują się planowaniem, budową i eksploatacją różnego rodzaju kopalń. Kopalnie te mogą mieć charakter odkrywkowy lub podziemny.
Każdy z tych rodzajów wydobycia wymaga specjalistycznego wkładu wykwalifikowanego górnika surveylub.
Działalność górnicza surveylub może obejmować wyznaczanie schematów wierceń, wykopów i przenośników, lokalizowanie podziemnych dróg i pustych przestrzeni, wykonywanie pomiarów do obliczeń objętości, monitorowanie ruchu gruntu, zarządzanie gruntami i przygotowywanie ustawowych planów kopalni za pomocą wysoce precyzyjnego sprzętu do pozycjonowania, takiego jak RTK Calibrated Surveyor Kit or Baza-Rover Surveylub Zestaw. 

Fotogrametria

Fotogrametria to technika uzyskiwania wiarygodnych danych o rzeczywistych obiektach w środowisku poprzez tworzenie modeli 3D ze zdjęć.
Potrzebujesz stworzyć wizualizację cyfrowego modelu terenu?
Chcesz stworzyć interaktywną wycieczkę w wirtualnej rzeczywistości 3D?
Jesteś architektem i potrzebujesz przebudować lub odnowić budynek?
Za pomocą fotogrametrii fotografuje się pożądany obiekt, a następnie z sąsiednich zdjęć identyfikuje identyczne punkty i określa ich położenie we współrzędnych obrazu bazowego. Punkty są sumowane na wyimaginowanych ramach i uzyskuje się gotowy model. Nasze wstępnie skonfigurowane Zestawy startowe to minimum zestaw elementów potrzebnych do rozpoczęcia projektu.
Fotogrametria

Monitorowanie instalacji rurociągów i kabli

Kiedy musisz zrealizować projekt rurociągu lub położyć kabel pod ziemią, musisz upewnić się, że wybrana trasa jest odpowiednia dla projektu.
Podobny przypadek ma miejsce, gdy chcesz zmapować kable komunikacyjne prowadzące do domu, aby móc z nich korzystać w przyszłości, jeśli konieczna będzie naprawa.
Wysoka precyzja pozycjonowania jest przydatna w szeroko zakrojonych badaniach w obszarach takich jak wstępne, kwestie gruntów, oczyszczanie, budowa, renowacja i środowisko, do prognozowania badań i przyszłych odniesień.
RTK Calibrated Surveyor Kit or Baza-Rover Surveylub Zestaw dostarczy Ci dane z dużą dokładnością. RTK Handheld Surveyor Kit jest przydatny, gdy potrzebujesz urządzenia przenośnego survey wydajność dopasowana do dłoni.
W tym samouczku wyjaśniliśmy jak wyeksportować urządzenie z Androidem surveyprojekt stworzony za pomocą SW Maps, Mapit GIS lub Mapit Spatial do QGIS i AutoCAD.

Topograficzne Survey

Topograficzne_Survey
Rozpoczynając nowy projekt topograficzny, możesz zaoszczędzić pieniądze i zapewnić doskonałą kontrolę kosztów survey dla naturalnego poziomu gruntu. Możesz wybrać najlepszy projekt układu projektu, aby obniżyć koszty, możesz także obliczyć ilość robót ziemnych, aby wiedzieć, kiedy i ile zapłacisz swojemu podwykonawcy.
Możesz wybrać ArduSimple Zestawy startowe lub po prostu skontaktuj się z nami a my pomożemy Ci znaleźć odpowiedni produkt, zawsze odpowiadamy w ciągu 24 godzin.
Sprawdź tutorial jak to zrobić  Wizualizuj GNSS RTK dane w czasie rzeczywistym w Google Earth.
Topograficzne_Survey

3D Survey

Skanowanie laserowe 3D surveyzbiera punkty danych z budynku lub konstrukcji zdalnie, z szybkością i poziomem szczegółowości niż konwencjonalny survey techniki nie mogą się równać.
Jest to nieinwazyjna technologia, która przechwytuje zestaw punktów danych (chmurę punktów) i odwzorowuje je na współrzędnych siatki x, y i z.
Jeśli tak jest w Twoim przypadku, eksploruj ArduSimple Zestawy startowe lub po prostu skontaktuj się z nami, służymy wsparciem i radą każdemu klientowi!
3D Surveyi mapowanie

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila