Aktualizacja (15 / 07 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Aplikacje RTK: pomiary i mapowanie

Wprowadzenie do przypadków użycia badań i mapowania

Geodezja i mapowanie wymagają uzyskania najdokładniejszych danych dotyczących pozycji i wysokości.
Branża geodezyjna stosuje technikę geodezyjną, która wykorzystuje kinematykę w czasie rzeczywistym Odbiornik GPS/GNSS RTK aby zapewnić dokładność na poziomie centymetra lub milimetra przez ponad 15 lat, aby zebrać dane do precyzyjnego mapowania.
Kilkadziesiąt lat temu precyzyjne urządzenia kosztowały bajeczne pieniądze. Od tego czasu Technologia RTK stał się bardziej popularny w ostatnich latach wraz ze wzrostem wykorzystania GPS, wiodący producenci chipów znaleźli rozwiązanie umożliwiające produkcję niedrogich modułów, które zapewniają taką samą dokładność jak moduły z wyższej półki.
Pozwoliło to na obniżenie kosztów odbiorniki. Dzięki temu technologia geodezyjna RTK stała się przystępna cenowo i dostępna dla klientów przy zachowaniu tej samej wysokiej dokładności. Przeczytaj więcej o Ocena testu terenowego z przystępnych cenowo Ardusimple simpleRTK2Blekki zestaw startowy pracuje w trybie RTK. 
Istnieje kilka przykładów zastosowania Technologia GNSS RTK w geodezji i mapowaniu:

Geodezja katastralna i geodezyjna

Jeśli musisz obliczyć współrzędne działki, sporządzić plany topograficzne i mapy, wytyczyć znaczniki i punkty odniesienia, potrzebujesz centymetrowej dokładności pozycjonowania.
Planujesz podział działki?
Chcesz sprawdzić, czy nowe ogrodzenie sąsiada stoi we właściwym miejscu?
Czy potrzebujesz nałożyć obszar o złożonej geometrii na mapę Google? Lub wizualizować dane w czasie rzeczywistym w Google Earth?

Wszystkie te zadania są rozwiązywane przez profesjonalnych geodetów lub możesz sam sprawdzić te dane Ardusimple Profesjonalne zestawy. 

Badania archeologiczne, mapowanie miejsc historycznych i kulturowych

Badania archeologiczne
Pozycjonowanie o wysokiej precyzji jest przydatne w tworzeniu map archeologicznych krajobrazów, dokładnie dzieląc krajobraz, tak aby zespół archeologów mógł systematycznie przemierzać krajobraz, tworząc naziemne punkty kontrolne.
Jeśli chcesz nanieść na mapę punkty prac archeologicznych i ciekawych znalezisk, ArduSimple Profesjonalny zestaws przyspieszy tę pracę i wykona ją dokładnie. RTK Handheld Surveyor Kit jest przydatny, gdy potrzebujesz przenośnej wydajności pomiarów, która mieści się w dłoni. Zacznij od Jak używać Ardusimple produkty z Androidem smartphones/tabletki.
Badania archeologiczne

Badanie budowlane i inżynieryjne

Inżynierowie geodeci są zwykle zatrudnieni w branży budowlanej. Należy wytyczyć znaczniki i punkty odniesienia, aby zapewnić, że prace budowlane są prowadzone zgodnie z zatwierdzonymi planami projektowymi.
Potrzebujesz wytyczyć znaczniki i punkty kontrolne na placu budowy, aby podpowiedzieć wykonawcom, gdzie zgodnie z dokumentacją projektową rozpocząć budowę nowego obiektu?
Czy konieczne jest ustalenie położenia i wyrównania mostów, autostrad, budynków i innych obiektów stworzonych przez człowieka?

Wszystkie te zadania mogą być rozwiązane przez profesjonalnych geodetów za pomocą RTK Calibrated Surveyor Kit or Baza-Rover Zestaw geodety.  
Uczyć się jak wyeksportować swoją ankietę z urządzenia z Androidem do QGIS i AutoCAD.

Tyczenie konstrukcji

Tyczenie konstrukcji

Tyczenie konstrukcji to proces polegający na planowaniu ulepszeń i budynków, a następnie faktycznym mapowaniu ich w miejscu, w którym ma się odbyć budowa. Odgrywa istotną rolę, pomagając organizacji przejść od planów i projektów do rzeczywistych prac budowlanych.

Tyczenie konstrukcyjne z ArduSimple Profesjonalne zestawy pozwoli Ci podążać za planem, utrzymywać projekty na właściwej drodze, tworzyć wydajność i efektywność, oszczędzać czas i pieniądze na zadaniach, monitorować postępy projektów, wprowadzać zmiany i korekty.
Przygotowaliśmy plik tutorial jak wyeksportować projekt geodezyjny na urządzenie z systemem Android utworzony za pomocą SW Maps, Mapit GIS lub Mapit Spatial do QGIS i AutoCAD.

Tyczenie konstrukcji

Cyfrowe modelowanie wysokości

Cyfrowe modelowanie wysokości pomaga firmom i fabrykom, które w związku z ogromnymi ilościami materiałów, takimi jak fabryki cementu, zapewniają doskonałą kontrolę ilości materiałów w dowolnym momencie.
W niektórych przypadkach może być konieczne użycie wysokiej jakości wysokość ortometryczna (wysokość nad poziomem morza) pomiar w czasie rzeczywistym z Androidem smartphone lub tabletu. W tym Tutorial wyjaśnimy krok po kroku jak to zrobić.
Cyfrowy model Terran elewacji

Mapowanie kryminalistyczne

Mapowanie kryminalistyczne, badanie wypadków i kolizji

Mapowanie kryminalistyczne przy użyciu technologii GPS/GNSS RTK w celu udokumentowania fizycznych dowodów w niektórych krytycznych zdarzeniach, podobnie jak fizyczne dowody na miejscu wypadków drogowych od lat są dokumentowane i znacznie przyspieszają mapowanie.
Jeśli potrzebujesz zrobić mapę do śledztwa kryminalnego, wypadku, zaawansowanego pożaru i wybuchu, rekonstrukcji wypadku, wysoka precyzja ArduSimple Profesjonalne zestawy przyspieszy cię. Możesz śledzić tutaj Przewodnik po rozpakowaniu dotyczący montażu RTK Calibrated Surveyor Kit od ArduSimple i Makieta lokalizacji z USB OTG.

Mapowanie kryminalistyczne, badanie wypadków i kolizji

Geotagowanie

Geotagowanie to proces dodawania współrzędnych geograficznych do multimediów na podstawie lokalizacji urządzenia. Geotagi mogą być stosowane do zdjęć, filmów, stron internetowych, wiadomości tekstowych i kodów QR, a także mogą zawierać znaczniki czasu lub inne informacje kontekstowe.
Geotagowanie obrazów ułatwia również łączenie wielu zdjęć zrobionych podczas misji z użyciem aparatu.
Czy potrzebujesz robić zdjęcia w określonych punktach trasy? Po prostu wskaż lokalizacje w swoim mission planner. ArduSimple Zestawy startowe i Profesjonalne zestawy poda dokładne dane.  
Kontakt
a my pomożemy Ci znaleźć odpowiedni produkt do Twojego projektu GNSS/RTK, odpowiadamy zawsze w ciągu 24 godzin.

Badanie hydrograficzne

Zastosowania pomiarów hydrograficznych obejmują określanie głębokości dna morskiego, pomiar przepływu rzek i strumieni, planowanie masywnych konstrukcji, takich jak porty zapór, identyfikowanie czyszczenia, zamulania i nieregulacji dna, pomiar pływów.
Statki zaangażowane w odwierty głębinowe są kosztownymi aktywami w eksploatacji. Trwałe i dokładne pozycjonowanie stanowi kluczowy element ich pracy. Przestoje i wszelkie inne skutki przerw lub niedokładności są niezwykle kosztowne.
Trwałe i dokładne pozycjonowanie stanowi kluczowy element ich rozwiązań w zakresie pozycjonowania, które są krytyczne dla wszystkich tych operacji.
Może trzeba zmierzyć wysokość ortometryczna, więc przygotowaliśmy A poradnik, jak korzystać z wysokiej jakości ortometrycznego pomiaru wzrostu w czasie rzeczywistym na urządzeniu z systemem Android smartphone lub tabletka.
Badanie hydrograficzne

Mapowanie lidarowe

Wykrywanie i określanie odległości światła (LiDAR) to technologia teledetekcji używana do pozyskiwania danych wysokościowych dotyczących powierzchni. System lidarowy składał się z trzech głównych elementów: laserowego systemu określania odległości, globalnego systemu pozycjonowania (Odbiornik RTKAntena RTK) and Inertial Measurement Unit (IMU).
The minimum lidar classification involves detecting the lidar points that represent the ground. More advanced classifications involve determining if the points represent vegetation, building or power lines etc.
Po sklasyfikowaniu lidaru punkty są przekształcane w ciągły model powierzchni, który można pokolorować i zastosować sztuczne cieniowanie słoneczne w celu zwiększenia reliefu.
Czy produkujecie sprzęt zdolny do strzelania do chmur LiDarem lub badania atmosfery, monitorowania tempa topnienia gór lodowych i erozji lądu? ArduSimple Zestawy startowe są do tego zdolni, skontaktuj się z nami i znajdziemy właściwe rozwiązanie.

Mapowanie

Czy mapowanie szlaków leśnych w Twoim leśnictwie jest potrzebne?
Chcesz wytyczyć trasę swojej wędrówki z dziećmi po górach lub zrobić Analiza skrętów narciarskich z RTK GPS?
Czy potrzebujesz monitorować i wykrywać ruch budynków, konstrukcji, robót ziemnych, zboczy, a nawet zmierzyć osiadanie gruntu przed rozpoczęciem prac budowlanych z dokładnością do centymetra?
Czy odpowiadasz za działania związane ze zrównoważoną gospodarką leśną, które obejmują polowania i monitorowanie stanu zdrowia lasów?

ArduSimple Profesjonalne zestawy może pomóc Ci zrealizować te zadania w łatwy sposób, sprawdź Przewodnik po rozpakowaniu dotyczący montażu RTK Calibrated Surveyor Kit.
Jeśli chcesz opracować własne urządzenie do mapowania (np PocketLocator – ultrakompaktowy odbiornik RTK do montażu na tyczce wyprodukowany w Danii) eksploruj ArdiuSimple Zestawy startowe.
Mapowanie lasu

Mine Survey

Rzeczoznawcy górniczy zajmują się planowaniem, budową i eksploatacją różnego rodzaju kopalń. Kopalnie te mogą być odkrywkowe lub podziemne.
Każdy z tych rodzajów wydobycia wymaga specjalistycznego wkładu wykwalifikowanego geodety górniczego.
Czynności mierniczego górniczego mogą obejmować wyznaczanie tras wierceń, wyrobisk i przenośników, lokalizowanie podziemnych chodników i wyrobisk, wykonywanie pomiarów do obliczeń objętościowych, monitorowanie ruchu gruntu, zagospodarowanie terenu i sporządzanie ustawowych planów kopalń za pomocą precyzyjnego sprzętu pozycjonującego Jak na przykład RTK Calibrated Surveyor Kit or Baza-Rover Zestaw geodety. 

W tym samouczku wyjaśniliśmy jak skonfigurować Ardusimple Odbiorniki RTK do wykorzystania jako pozorowana lokalizacja dla Androida smartphones/tabletki aby uzyskać centymetrową dokładność pozycji.

Fotogrametria

Fotogrametria to technika uzyskiwania wiarygodnych danych o rzeczywistych obiektach w środowisku poprzez tworzenie modeli 3D ze zdjęć.
Potrzebujesz stworzyć wizualizację cyfrowego modelu terenu?
Chcesz stworzyć interaktywną wycieczkę w wirtualnej rzeczywistości 3D?
Jesteś architektem i potrzebujesz przebudować lub odnowić budynek?
Za pomocą fotogrametrii fotografuje się pożądany obiekt, a następnie z sąsiednich zdjęć identyfikuje identyczne punkty i określa ich położenie we współrzędnych obrazu bazowego. Punkty są sumowane na wyimaginowanych ramach i uzyskuje się gotowy model. Nasze wstępnie skonfigurowane Zestawy startowe is a minimum set of items needed to start your project.
Fotogrametria

Monitorowanie instalacji rurociągów i kabli

Kiedy musisz zrealizować projekt rurociągu lub położyć kabel pod ziemią, musisz upewnić się, że wybrana trasa jest odpowiednia dla projektu.
Podobny przypadek ma miejsce, gdy chcesz zmapować kable komunikacyjne prowadzące do domu, aby móc z nich korzystać w przyszłości, jeśli konieczna będzie naprawa.
Wysoka precyzja pozycjonowania jest przydatna w szeroko zakrojonych badaniach w obszarach takich jak wstępne, kwestie gruntów, oczyszczanie, budowa, renowacja i środowisko, do prognozowania badań i przyszłych odniesień.
RTK Calibrated Surveyor Kit or Baza-Rover Zestaw geodety dostarczy Ci dane z dużą dokładnością. RTK Handheld Surveyor Kit jest przydatny, gdy potrzebujesz przenośnej wydajności pomiarów, która mieści się w dłoni.
W tym samouczku wyjaśniliśmy jak wyeksportować projekt geodezyjny urządzenia Android utworzony za pomocą SW Maps, Mapit GIS lub Mapit Spatial do QGIS i AutoCAD.

Badania topograficzne

Badania topograficzne
Możesz zaoszczędzić pieniądze i doskonale kontrolować koszty, rozpoczynając nowy projekt od badania topograficznego naturalnych poziomów gruntu. Możesz wybrać najlepszy projekt układu projektu, aby obniżyć koszty, możesz także obliczyć ilość prac ziemnych, aby wiedzieć, kiedy i ile zapłacisz swojemu podwykonawcy.
Możesz wybrać ArduSimple Zestawy startowe lub po prostu skontaktuj się z nami a my pomożemy Ci znaleźć odpowiedni produkt, zawsze odpowiadamy w ciągu 24 godzin.
Sprawdź tutorial jak to zrobić  Wizualizuj dane GNSS RTK w czasie rzeczywistym w Google Earth.
Badania topograficzne

Ankieta 3D

Pomiary za pomocą skaningu laserowego 3D umożliwiają zdalne zbieranie punktów danych z budynku lub struktury z szybkością i poziomem szczegółowości, którym nie mogą dorównać konwencjonalne techniki pomiarowe.
Jest to nieinwazyjna technologia, która przechwytuje zestaw punktów danych (chmurę punktów) i odwzorowuje je na współrzędnych siatki x, y i z.
Jeśli tak jest w Twoim przypadku, eksploruj ArduSimple Zestawy startowe lub po prostu skontaktuj się z nami, służymy wsparciem i radą każdemu klientowi!
Pomiary i mapowanie 3D

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila