Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 23 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Aktualizacja (22 / 04 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 23 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

RTK za 5 minut

ZED-F9P

Chcesz w 5 minut dowiedzieć się, jak zmodernizować swój laptop, tablet lub telefon komórkowy, aby uzyskać centymetrową precyzję? Jesteś we właściwym miejscu.

Istnieją 3 sposoby uzyskania pozycji na poziomie centymetra. Który jest dla Ciebie?

A. With access to correction service via internet (also called NTRIP)
Większość krajów wdrożyła RTK sieci do obsługi surveylub na terytorium, czasami za darmo. Niektórzy użytkownicy publikują swoje stacje bazowe online za darmo. Ostatecznie możesz otrzymać płatną subskrypcję od dostawcy usług NTRIP.

Cena od 211,00

B. Stacja bazowa i a rover współpracując (do 35km od siebie)
Jeśli chcesz być całkowicie niezależny od usług, możesz zdecydować się na instalację własnej stacji bazowej. Dzięki temu będziesz mógł podróżować z rover w promieniu 35 km od niego.

 

Cena od 534,00

C. RTK Odbiornik ze zintegrowaną subskrypcją usługi korekcyjnej
Jeśli opcje A i B nie są dla Ciebie lub uważasz je za zbyt skomplikowane, istnieje możliwość uzyskania opcji A RTK odbiornik ze zintegrowanym RTK- Subskrypcja usługi korekty SSR. Dbamy o wszystko, dosłownie wystarczy podłączyć i zacząć cieszyć się centymetrową precyzją.

Cena od 956,00

A. Mam dostęp do RTK Usługa korekcyjna (NTRIP)

Jeśli tak jest w Twoim przypadku, potrzebujesz tylko jednego RTK Deska i jeden RTK Antena.

Jeśli jesteś użytkownikiem typu „zrób to sam” lub chcesz kupić minimum, simpleRTK2B2B – Podstawowy zestaw startowy to produkt dla Ciebie.

Jeśli natomiast wolisz otrzymać elektronikę w pudełku lub chcesz ją odsprzedać RTK odbiorników pod własną marką, może wolisz sprawdzić nasze Zestawy profesjonalne, gdzie najtańsza jest tzw RTK Portable Bluetooth Kit.

Po otrzymaniu materiału i uzyskaniu nazwy użytkownika i hasła NTRIP wystarczy wykonać jeden z poniższych samouczków:

B. Chcę zainstalować własną stację bazową

Jeśli nie masz dostępu do usług korekcyjnych lub po prostu chcesz się od nich uniezależnić, Base+Rover setup might be the way to go. The “Base Station” will have to be installed in a static location performing measurements of the GNSS errors, while the “Rover” może podróżować, ciesząc się dokładnością co do centymetra. Istnieje ograniczenie i polega na tym, że zarówno Baza, jak i Rover trzeba widzieć mniej więcej te same satelity, z tego powodu maximuZasięg tego rozwiązania wynosi około 35km.

W przypadku jednostek, które są bardzo blisko siebie (do 10 metrów), możemy użyć kabli do ich połączenia. Do pokonywania większych dystansów będziemy potrzebować komunikacji bezprzewodowej. Z tego powodu dodaliśmy gniazdo (nazywamy je gniazdem XBee) do naszego RTK odbiorników, więc dodanie przewodowej lub bezprzewodowej komunikacji pomiędzy bazą a rover byłoby zadaniem niemal typu plug-and-play.

Aby było to jeszcze prostsze, opracowaliśmy kilka zestawów startowych dla tej konfiguracji:

Po otrzymaniu zestawu wystarczy postępować zgodnie z naszymi instrukcjami Przewodnik podłączania MR/LR/XLR.

C. Odbiorniki z integracją RTK-Korekty SSR

Tradycyjnie dostęp do RTK-Technologia SSR była złożona i dostępna tylko dla dużych firm kupujących tysiące jednostek. Z tego powodu o godz ArduSimple zdecydowaliśmy się wystartować prosty odbiornik SSR aby ta technologia była dostępna dla wszystkich.

Produkty simpleSSR eliminują problemy związane z instalacją stacji bazowej lub uzyskaniem umowy na RTK usługę korekcji i umożliwiają dosłownie plug and play RTK: po prostu włącz RTK odbiornika z akcesorium SimpleSSR, odczekaj 1-2 minuty i ciesz się dokładnością na poziomie centymetra w całym obszarze zasięgu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź nasze RTK szczegółowo strona.

Masz pytania? Tylko skontaktuj się z nami, zawsze odpowiadamy.

Subskrybuj, aby otrzymywać aktualizacje!

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila