Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 23 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Aktualizacja (18 / 04 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 23 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

RTK Zastosowania: badania i rozwój

Wprowadzenie do przypadków użycia R&D

Kiedy zaczynasz od pomysłu opracowania lub zbadania czegoś, co wymaga precyzyjnego pozycjonowania, GNSS/RTK technologia jest potrzebne. Wiele częstotliwości RTK Odbiornikianteny są dostępne na rynku w wielu odmianach. Ale co sprawia ArduSimple wyróżnia się na tle innych przystępną ceną produktów oraz wsparciem technicznym i doradztwem dla każdego klienta. Jeśli nie jesteś pewien, który produkt najlepiej pasuje do Twojego projektu badawczego i rozważasz opłacalne rozwiązanie, skontaktuj się z nami! Po prostu opisz swoje specifications a my znajdziemy dla Ciebie odpowiedni produkt.

• Czy jesteś członkiem programu Science and Engineering i zamierzasz opracować coś, co wymaga bardzo precyzyjnej pozycji na zewnątrz?

• Jesteś studentem, doktorantem lub pracownikiem naukowym? Możesz skontaktuj się z nami o radę i wsparcie przy wyborze ArduSimple produktów lub podczas integracji z Twoim projektem, ponieważ zapewniamy bezpłatne podstawowe wsparcie techniczne dla każdego klienta.

Dowiedz się, jak inni już przeprowadzili badania dzięki centymetrowi RTK technologia w przypadkach opisanych poniżej.

Wyścigi w narciarstwie alpejskim

Rywalizujący sportowcy wygrywają lub przegrywają wyścigi o ułamki sekund. W sporcie, jakim są wyścigi narciarstwa alpejskiego, dokładne dane dotyczące położenia środka masy (CoM), prędkości i przyspieszenia są niezbędne do analizy wyników i zapobiegania urazom.

W badaniu zbadano nowatorski system wykorzystujący GNSS RTK który zwraca trajektorię odniesienia za pomocą kombinezonu wyposażonego w czujniki inercyjne, aby ujawnić ruch segmentu obiektu.

Cele były następujące: pomiar i poprawa wydajności, szczególnie w sporcie takim jak narciarstwo, który obejmuje prędkość, dystans i czas, dokładna znajomość prędkości opadania, przyspieszeń poprzecznych i czasów przekraczania bramek ma kluczowe znaczenie dla analizy mocnych i słabych stron. Dla fanów i profesjonalistów narciarstwa alpejskiego dzisiaj chcemy podzielić się projektem opracowanym przez K.Matsuhashi z Japonii

A może potrzebujesz wskazówek dla niewidomego narciarza? Albo biegacz? Osoby niedowidzące mogą samodzielnie poruszać się po świecie zewnętrznym. Ucz się w 5 minut o GNSS RTK technologia dzięki temu było to możliwe. 

Jakiś inny sport? Sprawdzać ArduSimple Zestawy startowe lub po prostu kontakt ua my doradzimy Ci właściwe rozwiązanie.

Testy zderzeniowe

Istnieje wiele testów samochodów regulowanych normami europejskimi i międzynarodowymi, przeprowadzanych na torach w celu oceny osiągów pojazdu. Faza przygotowania do testu polega zwykle na umieszczeniu na torze pachołków drogowych o określonej konfiguracji określonej przez rozpatrywaną normę; ta faza jest wykonywana przez operatorów ludzkich przy użyciu nieprecyzyjnych i powolnych metod. Z pomocą ArduSimple Profesjonalne zestawy możliwe jest szybkie i precyzyjne zlokalizowanie punktów na torze, na których można umieścić pachołki drogowe, postępując zgodnie z instrukcjami graficznymi na urządzeniu z systemem Android lub iOS. Ucz się więcej Jak używać Ardusimple produkty z Androidem smartphones/tabletki.

Monitorowanie terenu przybrzeżnego

Jeśli zajmujesz się zarządzaniem obszarami przybrzeżnymi i morskimi lub planowaniem przestrzennym śródlądowym i morskim, możesz skorzystać GNSS RTK technologia określenie formy linii brzegowej między lądem a oceanem, na którą wpływają pływy. Z pomocą RTK Base-Rover Calibrated Surveyor Kit bada wygenerowane współrzędne i wysokość oraz wykorzystuje wartości pływów jako odniesienia. Następnie numeryczny model wysokości generowany z tych punktów jest łączony z danymi batymetrycznymi i wysokościowymi, co daje trzy typy linii brzegowych, a mianowicie najniższe, najwyższe i średnie pływy na poziomie morza.

Czy zajmujesz się monitorowaniem morfodynamiki wybrzeża? Za pomocą narzędzia można monitorować klify przybrzeżne RTK Naziemne wspomagane GNSS Fotogrametria metoda, która wymaga prostej ramy, która mechanicznie łączy a RTK Antena GNSS do aparatu. System jest tani, łatwy w transporcie, oferuje dużą autonomię i pozwala zaoszczędzić czas podczas akwizycji i przetwarzania danych. Sprawdź nasz samouczek Jak wyeksportować swój survey pracować z urządzenia z systemem Android do QGIS i AutoCAD.

Ruch Ziemi

GNSS RTK jest często używany do pomiaru wielu typów zjawisk geofizycznych, takich jak ruch płyt tektonicznych z prędkością zaledwie kilku milimetrów rocznie, inflacja i deflacja wulkanów oraz zjawiska na mniejszą skalę, takie jak osuwiska. 

Sejsmometry są znacznie bardziej czułe na ruch, ale nie można na nich polegać, jeśli chodzi o dokładne oszacowanie wielkości bardzo dużych trzęsień ziemi, ponieważ ich pomiary mogą dosłownie wyjść poza skalę. W przeciwieństwie, Odbiorniki GNSS nie cierpią na ten problem, chociaż nie są tak wrażliwe. Dzięki temu obie technologie dobrze się uzupełniają.

Potrzebujesz znaleźć trwałe przemieszczenie gruntu o kilka milimetrów?
Chcesz mierzyć przemieszczenia w trzech wymiarach, ale tylko w określonych punktach na ziemi, w których znajdują się odbiorniki?
Zajmujesz się mierzeniem tempa topnienia gór lodowych lub skanowaniem powierzchni gór lodowych?
Wszystkie te zadania można rozwiązać za pomocą ArduSimple. Odwiedź nasz sklep!
Kontakt znaleźć rozwiązanie dla Twojej aplikacji.

Pomiary oświetlenia drogowego

Oświetlenie uliczne powinno zapewniać standardowe poziomy oświetlenia wzdłuż całej jezdni. Ale jak szybko i dokładnie określić poziom oświetlenia drogi na podstawie pomiarów w określonej siatce punktów pomiarowych?

GNSS RTK umożliwiło opracowanie systemu umożliwiającego częściową automatyzację pomiarów oświetlenia drogowego i zwiększenie ich uniwersalności, umożliwiło jednoznaczne przypisanie wyników pomiarów do pól popomiarowych. Na podstawie zebranych danych pomiarowych z wykorzystaniem map terenu możliwe jest szczegółowe określenie parametrów oświetlenia na ul surveyodcinki dróg. The simpleRTK2BZestaw rozwojowy 2B SBC posiada najbardziej zaawansowane interfejsy, m.in CANBUS. Dowiedz się więcej w swdrożyćRTKPrzewodnik podłączenia 2B-SBC.

Twój projekt badawczo-rozwojowy?

Działasz w branży niewymienionej powyżej i nie jesteś pewien, czy jest to właściwa technologia dla Ciebie? Tylko skontaktuj się z nami, zawsze odpowiadamy.

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila