Aktualizacja (15 / 07 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Aplikacje RTK: Rolnictwo precyzyjne

Dlaczego RTK jest niezbędny dla rolnictwa?

Przy zastosowaniu systemów RTK w rolnictwie rozwiązania te pozwalają na wykonywanie polowych prac rolniczych z dokładnością do 1cm (sprawdź sposoby na uzyskanie centymetrowej precyzji w naszym 5-minutowym wyjaśnieniu). Wysoka precyzja pozycjonowania zmniejsza liczbę przejazdów, a zoptymalizowane planowanie przejazdów zapewnia wydajne zawracanie na uwrociach i szybsze pozyskiwanie linii, co skraca całkowity czas pracy oraz zużycie oleju napędowego.

RTK poprawia powtarzalność, zapamiętując trasy, umożliwiając rolnikom łatwiejsze podążanie w polu, minimalizując zagęszczenie gleby i unikając uszkodzeń rzędów, nawet podczas wykonywania bardzo precyzyjnych operacji, takich jak pielenie międzyrzędowe i kultywacja.

Decydując się na automatyczny układ kierowania w swoim ciągniku, zwiększasz wydajność, zmniejszając zmęczenie rolnika, co oznacza, że ​​możesz zrobić więcej w krótszym czasie i dzięki temu możesz skupić się na narzędziu, a nie na kierowaniu. Kontakt ArduSimple aby uzyskać efektywne kosztowo rozwiązanie RTK! Jeśli się wahasz, sprawdź naszą ankietę dotyczącą tego, co może powstrzymać Cię przed korzystaniem z RTK.

Jakie są przypadki użycia RTK w rolnictwie?


Automatyczne sterowanie

Technologia GNSS RTK poprawia dokładność kierowania po liniach prostych, łukach lub koncentrycznych okręgach do 1cm i umożliwia automatyczne kierowanie ciągnikami, kombajnami i innymi maszynami rolniczymi. Skorzystaj z naszego Zestaw startowy i jedno lub drugie oprogramowanie do automatycznego sterowania typu open source (na przykład AgOpenGPS), aby zbudować autonomiczną maszynę, która nie potrzebuje operatorów i może działać przez całą dobę.

– Czy trudno jest jechać prosto na długim polu? Czy chcesz ograniczyć nakładanie się i nie przegapić fragmentów ziemi podczas nawożenia lub siewu?
– Chcesz obniżyć koszt paliwa wydawanego na niezoptymalizowanej trasie?
– Chcesz przyspieszyć zbiory, pracując przy każdej pogodzie i w każdych warunkach oświetleniowych, nawet w nocy?
Przy ręcznym sterowaniu obszar nakładania się przejazdów wynosi 6-9%. Czy chcesz zmniejszyć tę wartość do 0.5% za pomocą RTK? Skontaktuj się z nami!

automatyczne_kierowanie

Subskrybuj, aby otrzymywać aktualizacje!

Autonomiczne przycinanie

Algorytmy wizyjne i Technologia GNSS RTK umożliwić robotom autonomiczne tworzenie trójwymiarowych map nieznanych obszarów zainteresowania, niezależnie od tego, czy jest to mapowanie budynku, czy modelowanie winorośli. Mapy i modele umożliwiają robotom inteligentne i dokładne wykonywanie niezliczonych zadań, niezależnie od tego, czy jest to odkurzanie podłogi, czy przycinanie winorośli.

W pełni autonomiczny robot do przycinania winorośli składa się głównie z systemu nawigacji (Odbiornik RTK zamontowane na pojeździe, enkodery kół i robota pokładowy IMU (InertialMeasurement Unit) były głównymi czujnikami lokalizacji w systemie nawigacyjnym), system Manipulacji 7-DoF, system percepcji winorośli i efektor końcowy.

Przycinanie autonomiczne

Monitoring Biomasy

Skuteczne monitorowanie cech upraw, takich jak biomasa i pobranie azotu, jest niezbędne do optymalnego stosowania nawozów azotowych.

Za pomocą skanerów LiDAR montowanych na bezzałogowych statkach powietrznych lub naziemnych teledetekcja zapewnia charakterystykę pionowej struktury upraw (np. pszenicy ozimej, roślin bawełny itp.) i jest wykorzystywana do ogólnego monitorowania cech upraw i biomasy. Dokładne pozycjonowanie danych UAV jest zapewniane przez Odbiornik RTK i Antena RTK (sprawdź nasz Zestawy startowe). Ta sama technologia może być wykorzystana do różnicowania rodzajów upraw na obszarze intensywnie uprawianym.

Wytyczne dotyczące maszyn rolniczych

Prawie każda maszyna rolnicza może być prowadzona automatycznie za pomocą Technologia GNSS RTK. Dzięki RTK rolnicy obniżają koszty i zwiększają plony. RTK umożliwił wykonywanie wielu przejazdów na tych samych śladach, minimalizując uszkodzenia upraw.

Czy musisz siać, sadzić, podlewać, pielić, zbierać plony i przemieszczać się z jednej działki na drugą bez pomocy człowieka? Dzięki RTK łatwo jest zlokalizować dowolne maszyny rolnicze na rozległym terenie. Rolnik nie musi fizycznie wychodzić i lokalizować sprzętu rolniczego, zwłaszcza w przypadkach, gdy liczba ta jest wysoka. Jeśli chcesz odczytywać i zapisywać dane z dowolnego pojazdu, sprawdź nasze simpleRTK2B-SBC.

Definicja pola i konturu

W przypadkach, gdy teren jest nieregularny, RTK odegrał kluczową rolę w określeniu konturów w obrębie określonej miejscowości.

Mapowanie pól służy do lokalizowania i mapowania określonych regionów pól, takich jak obszary, na których występują chwasty, choroby i inwazje szkodników. Obiekty, takie jak skały i słabo osuszone regiony, można rejestrować jako punkty orientacyjne do wykorzystania w przyszłości.

Definicja pola i konturu

Szczepienie

Szczepienie jest najbardziej powszechne w krajach europejskich i azjatyckich, a także w szklarniach na całym świecie, gdzie płodozmian nie jest już opcją, a dostępne grunty są intensywnie użytkowane. Przeszczepy robotyczne są stosunkowo nowe, chociaż przeszczepy wspomagane mechanicznie są stosowane od dawna. Roboty do szczepienia rozwiązują problemy kruchości, wrażliwości i niespójnego wzrostu sadzonek i mogą być stosowane w ogórkach, arbuzach itp.

Roboty do szczepienia

Precyzyjne nawadnianie, nawożenie, zwalczanie szkodników

Do precyzyjnego nawadniania lub nawożenia rolnicy używają samojezdnej, wielofunkcyjnej platformy, która nawadnia, nawozi glebę lub testuje glebę pod kątem zwalczania szkodników, podążając precyzyjną trasą między rzędami upraw (kukurydza, kapusta itp.). Może również zbierać dane z czujników, aby informować zarówno o bieżącej, jak i przyszłej pracy. GPS-RTK a kilka czujników zapobiega deptaniu plonu przez robota.

Sadzenie

Robot-sadzarka pomaga uzyskać idealne proste rzędy i dzięki temu może podążać po wyznaczonej linii z dokładnością do 1 cm RTK-GPS i an IMU.

Za pomocą robota-sadzarki możesz sadzić niesamowite klomby o złożonej geometrii.

precyzyjne sadzenie

Rozpylający

Autonomiczne drony i roboty do wykorzystania w gospodarstwach rolnych i leśnictwie zwiększają efektywność oprysków. Opryski z pomocą robotów bezzałogowych RTK zmniejszają zużycie środków chemicznych, obniżają emisję dwutlenku węgla, zmniejszają ubijanie gleby i poprawiają bezpieczeństwo pracowników.

Monitorowanie gleby

Z kim Technologia GPS/RTK system pobierania próbek gleby może działać z centymetrową dokładnością, zapewniając spójne, jednolite i dokładnie rozmieszczone próbki gleby. Dzięki systemowi RTK, magnetometrowi oraz szeregowi prostych funkcji trygonometrycznych urządzenie staje się w pełni zautomatyzowane po otrzymaniu współrzędnych mierzonych punktów.

system pobierania próbek gleby

Rębnia

Do regulacji jakości owoców i zawiązywania pąków kwiatowych poprzez przerzedzanie można użyć robota, co może przynieść znaczne oszczędności kosztów i czasu. Robot wykorzystuje system wykrywania LIDAR i Technologia GPS RTK samodzielnie poruszać się po brzoskwiniowych sadach i omijać przeszkody. System LIDAR określa odległości, celując w obiekt laserem i mierząc czas potrzebny do odbicia wiązki laserowej, podczas gdy GPS RTK mierzy lokalizacje z dokładnością do centymetra.

Rębnia

Monitorowanie roślinności

Do monitorowania roślinności można wykorzystać drona lub robota naziemnego wyposażonego w system GPS RTK w celu śledzenia pozycji robota oraz zestawu czujników dostarczających danych do analizy stanu wegetatywnego rośliny.

Roboty zasadniczo tworzą widok całego pola według rośliny, rozpoznając każdą pojedynczą roślinę na polu, nadając każdej roślinie dokładną lokalizację, a następnie wykorzystując to do zbudowania tego, co nazywamy inteligencją dla każdej rośliny.

Monitorowanie roślinności

Pielenie

Zrobotyzowana platforma do pielenia upraw rozmieszczonych w rzędach, która obejmuje zaawansowane algorytmy rozpoznawania chwastów, szybkie ramiona robotyczne, zaawansowaną technologię czujników, wysoką efektywność energetyczną i komunikację bezprzewodową.

Z pomocą robota opartego na GPS RTK nowoczesny rolnik może odchwaszczać i przerzedzać sałatę, kapustę, koper włoski i cebulę.

platforma robotyczna do pielenia


Co może powstrzymać Cię przed użyciem ArduSimple produkty RTK?

Przeprowadziliśmy ankietę, aby dowiedzieć się, co może zniechęcić Cię do korzystania z RTK. Poznaj główne powody dzięki naszym komentarzom:

1. Cena

Pieniądze są bardzo ważne dla każdego rolnika. Ceny większości rozwiązań z automatycznym sterowaniem wahają się od około 5,000 20,000 EUR do XNUMX XNUMX EUR, co stanowi ogromną rozpiętość. ArduSimple produkty są dostępne w przystępnej cenie, a przy tym zachowują jakość i użyteczność nasze produkty w bardzo wysokim standardzie i są dostępne do wysyłki następnego dnia. Tak, aby system mógł się zwrócić w ciągu 1 sezonu.

2. Za mało informacji

Fakt, że mamy coś wspaniałego, nie zawsze oznacza, że ​​jesteśmy dobrzy w wyjaśnianiu tego. Jeśli nie możesz znaleźć żadnych potrzebnych informacji, nie krępuj się skontaktuj się z naszym zespołem pomocy, odpowiadamy zawsze w ciągu 24 godzin!

3. Nie potrzebuję precyzyjnych narzędzi

Kim jesteśmy, żeby mówić ci inaczej!

Ale… Jeśli chcesz zaoszczędzić 15% swoich kosztów na paliwie, pestycydach i nawozach ze względu na ich częste występowanie, co zmniejsza wszelkie nakładanie się, zastanów się nad przyjęciem Technologia GPS RTK dla Twojego biznesu.

4. Brak czasu na instalację

Skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie, którego instalacja zajmie 15 minut i łącznie 1 godzinę, aby całkowicie skonfigurować i rozpocząć testowanie, i nie wymaga wyszkolonego mechanika, możesz to zrobić sam!

Subskrybuj, aby otrzymywać aktualizacje

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila