Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 22 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Aktualizacja (13 / 04 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 22 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

RTK Zastosowania: Rolnictwo precyzyjne

Dlaczego RTK Niezbędny w rolnictwie?

Podczas używania RTK systemy w rolnictwie, rozwiązania te pozwalają na wykonywanie polowych prac rolniczych z dokładnością do 1cm (sprawdź sposoby na uzyskanie centymetrowej precyzji w naszym 5-minutowym wyjaśnieniu). Wysoka precyzja pozycjonowania zmniejsza liczbę przejazdów, a zoptymalizowane planowanie przejazdów zapewnia wydajne zawracanie na uwrociach i szybsze pozyskiwanie linii, co skraca całkowity czas pracy oraz zużycie oleju napędowego.

RTK poprawia powtarzalność, zapamiętując trasy, umożliwiając rolnikom łatwiejsze podążanie za polem, minimalizując ugniatanie gleby i unikając uszkodzeń rzędów, nawet podczas wykonywania precyzyjnych czynności, takich jak odchwaszczanie i kultywacja międzyrzędzi.

Decydując się na automatyczny układ kierowania w swoim ciągniku, zwiększasz wydajność, zmniejszając zmęczenie rolnika, co oznacza, że ​​możesz zrobić więcej w krótszym czasie i dzięki temu możesz skupić się na narzędziu, a nie na kierowaniu. Kontakt ArduSimple aby uzyskać opłacalność RTK rozwiązanie! Jeśli się wahasz, sprawdź nasze survey dotyczące tego, co może powstrzymać Cię od używania RTK.

Jakie są RTK przypadki użycia w rolnictwie?


Automatyczne sterowanie

GNSS RTK technologia poprawia dokładność kierowania w liniach prostych, łukach lub koncentrycznych okręgach do 1 cm i umożliwia automatyczne sterowanie ciągnikami, kombajnami i innymi maszynami rolniczymi. Skorzystaj z naszego Zestaw startowy i jedno lub drugie oprogramowanie do automatycznego sterowania typu open source (na przykład AgOpenGPS), aby zbudować autonomiczną maszynę, która nie potrzebuje operatorów i może działać przez całą dobę.

– Czy trudno jest jechać prosto na długim polu? Czy chcesz ograniczyć nakładanie się i nie przegapić fragmentów ziemi podczas nawożenia lub siewu?
– Chcesz obniżyć koszt paliwa wydawanego na niezoptymalizowanej trasie?
– Chcesz przyspieszyć zbiory, pracując przy każdej pogodzie i w każdych warunkach oświetleniowych, nawet w nocy?
Przy sterowaniu ręcznym obszar zachodzenia pomiędzy przejazdami wynosi 6-9%. Czy chcesz zmniejszyć tę wartość do 0.5% za pomocą RTK? Skontaktuj się z nami!

automatyczne_kierowanie

Subskrybuj, aby otrzymywać aktualizacje!

Autonomiczne przycinanie

Algorytmy wizyjne i GNSS RTK technologia umożliwić robotom autonomiczne tworzenie trójwymiarowych map nieznanych obszarów zainteresowania, niezależnie od tego, czy jest to mapowanie budynku, czy modelowanie winorośli. Mapy i modele umożliwiają robotom inteligentne i dokładne wykonywanie niezliczonych zadań, niezależnie od tego, czy jest to odkurzanie podłogi, czy przycinanie winorośli.

W pełni autonomiczny robot do przycinania winorośli składa się głównie z systemu nawigacji (RTK odbiorca zamontowane na pojeździe, enkodery kół i robota na pokładzie IMU (Inercyjna jednostka miary) były głównymi czujnikami lokalizacji w systemie nawigacyjnym), system Manipulacji 7-DoF, system percepcji winorośli i efektor końcowy.

Przycinanie autonomiczne

Monitoring Biomasy

Skuteczne monitorowanie cech upraw, takich jak biomasa i pobranie azotu, jest niezbędne do optymalnego stosowania nawozów azotowych.

Za pomocą skanerów LiDAR montowanych na bezzałogowych statkach powietrznych lub naziemnych teledetekcja zapewnia charakterystykę pionowej struktury upraw (np. pszenicy ozimej, roślin bawełny itp.) i jest wykorzystywana do ogólnego monitorowania cech upraw i biomasy. Dokładne pozycjonowanie danych UAV jest zapewniane przez RTK odbiorca i RTK antena (sprawdź nasz Zestawy startowe). Ta sama technologia może być wykorzystana do różnicowania rodzajów upraw na obszarze intensywnie uprawianym.

Wytyczne dotyczące maszyn rolniczych

Prawie każda maszyna rolnicza może być prowadzona automatycznie za pomocą GNSS RTK technologia. Z RTKrolnicy obniżają koszty i zwiększają plony. RTK możliwość wykonywania wielu przejazdów tymi samymi śladami, minimalizując szkody w uprawach.

Czy musisz siać, sadzić, podlewać, pielić, zbierać plony i przemieszczać się z jednej działki na drugą bez pomocy człowieka? Dzięki RTK łatwo jest zlokalizować dowolną maszynę rolniczą na dużym kawałku ziemi. Rolnik nie musi fizycznie wychodzić i lokalizować sprzętu rolniczego, szczególnie w przypadkach, gdy jest ich dużo. Jeśli chcesz odczytywać i zapisywać dane z dowolnego pojazdu, sprawdź nasze simpleRTK2B2B-SBC.

Definicja pola i konturu

W przypadku gdy teren jest nieregularny, RTK odegrała kluczową rolę w określeniu konturów w obrębie określonej miejscowości.

Mapowanie pól służy do lokalizowania i mapowania określonych regionów pól, takich jak obszary, na których występują chwasty, choroby i inwazje szkodników. Obiekty, takie jak skały i słabo osuszone regiony, można rejestrować jako punkty orientacyjne do wykorzystania w przyszłości.

Definicja pola i konturu

Szczepienie

Szczepienie jest najbardziej powszechne w krajach europejskich i azjatyckich, a także w szklarniach na całym świecie, gdzie płodozmian nie jest już opcją, a dostępne grunty są intensywnie użytkowane. Przeszczepy robotyczne są stosunkowo nowe, chociaż przeszczepy wspomagane mechanicznie są stosowane od dawna. Roboty do szczepienia rozwiązują problemy kruchości, wrażliwości i niespójnego wzrostu sadzonek i mogą być stosowane w ogórkach, arbuzach itp.

Roboty do szczepienia

Precyzyjne nawadnianie, nawożenie, zwalczanie szkodników

Do precyzyjnego nawadniania lub nawożenia rolnicy używają samojezdnej, wielofunkcyjnej platformy, która nawadnia, nawozi glebę lub testuje glebę pod kątem zwalczania szkodników, podążając precyzyjną trasą między rzędami upraw (kukurydza, kapusta itp.). Może również zbierać dane z czujników, aby informować zarówno o bieżącej, jak i przyszłej pracy. GPS RTK a kilka czujników zapobiega deptaniu plonu przez robota.

Sadzenie

Robot-sadzarka pomaga uzyskać idealne proste rzędy i dzięki temu może podążać po wyznaczonej linii z dokładnością do 1 cm RTK-GPS i an IMU.

Za pomocą robota-sadzarki możesz sadzić niesamowite klomby o złożonej geometrii.

precyzyjne sadzenie

Rozpylający

Autonomiczne drony i roboty do zastosowania w gospodarstwach rolnych i leśnictwie zwiększają efektywność oprysków. Opryskiwanie za pomocą RTK roboty bezzałogowe zmniejszają zużycie środków chemicznych, obniżają emisję dwutlenku węgla, zmniejszają ugniatanie gleby i poprawiają bezpieczeństwo pracowników.

Monitorowanie gleby

Z GPS /RTK technologia system pobierania próbek gleby może działać z dokładnością do centymetra, zapewniając spójne, jednolite i dokładnie rozmieszczone próbki gleby. Dzięki temu RTK system, magnetometr i szereg prostych funkcji trygonometrycznych, urządzenie staje się w pełni zautomatyzowane po otrzymaniu współrzędnych mierzonych punktów.

system pobierania próbek gleby

Rębnia

Do regulacji jakości owoców i zawiązywania pąków kwiatowych poprzez przerzedzanie można użyć robota, co może przynieść znaczne oszczędności kosztów i czasu. Robot wykorzystuje system wykrywania LIDAR i GPS RTK technologia samodzielnie poruszać się po sadach brzoskwiniowych i omijać przeszkody. System LIDAR określa odległości, nakierowując obiekt za pomocą lasera i mierząc czas potrzebny na odbicie wiązki lasera, podczas gdy system GPS RTK mierzy lokalizacje z dokładnością do centymetra.

Rębnia

Monitorowanie roślinności

Do monitorowania roślinności można wykorzystać drona lub robota naziemnego wyposażonego w GPS RTK system do śledzenia pozycji robota oraz zestaw czujników dostarczających dane do analizy stanu wegetatywnego rośliny.

Roboty zasadniczo tworzą widok całego pola według rośliny, rozpoznając każdą pojedynczą roślinę na polu, nadając każdej roślinie dokładną lokalizację, a następnie wykorzystując to do zbudowania tego, co nazywamy inteligencją dla każdej rośliny.

Monitorowanie roślinności

Pielenie

Zrobotyzowana platforma do pielenia upraw rozmieszczonych w rzędach, która obejmuje zaawansowane algorytmy rozpoznawania chwastów, szybkie ramiona robotyczne, zaawansowaną technologię czujników, wysoką efektywność energetyczną i komunikację bezprzewodową.

Z pomocą GPS RTK oparty na nowoczesnym robotze rolnik może odchwaszczać i przerzedzać sałatę, kapustę, koper włoski i cebulę.

platforma robotyczna do pielenia


Co może powstrzymać Cię przed użyciem ArduSimple RTK produkty?

Zrobiliśmy survey aby zrozumieć, co może zniechęcić Cię do używania RTK. Poznaj główne powody, korzystając z naszych komentarzy:

1. Cena

Pieniądze są bardzo ważne dla każdego rolnika. Ceny większości rozwiązań z automatycznym sterowaniem wahają się od około 5,000 20,000 EUR do XNUMX XNUMX EUR, co stanowi ogromną rozpiętość. ArduSimple produkty są dostępne w przystępnej cenie, a przy tym zachowują jakość i użyteczność nasze produkty w bardzo wysokim standardzie i są dostępne do wysyłki następnego dnia. Tak, aby system mógł się zwrócić w ciągu 1 sezonu.

2. Za mało informacji

Fakt, że mamy coś wspaniałego, nie zawsze oznacza, że ​​jesteśmy dobrzy w wyjaśnianiu tego. Jeśli nie możesz znaleźć żadnych potrzebnych informacji, nie krępuj się skontaktuj się z naszym zespołem pomocy, odpowiadamy zawsze w ciągu 24 godzin!

3. Nie potrzebuję precyzyjnych narzędzi

Kim jesteśmy, żeby mówić ci inaczej!

Ale… Jeśli chcesz zaoszczędzić 15% swoich kosztów na paliwie, pestycydach i nawozach ze względu na ich częste występowanie, co zmniejsza wszelkie nakładanie się, zastanów się nad przyjęciem GPS RTK technologia dla Twojego biznesu.

4. Brak czasu na instalację

Skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie, którego instalacja zajmie 15 minut i łącznie 1 godzinę, aby całkowicie skonfigurować i rozpocząć testowanie, i nie wymaga wyszkolonego mechanika, możesz to zrobić sam!

Subskrybuj, aby otrzymywać aktualizacje

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila