Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 22 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Aktualizacja (12 / 04 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 22 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

PCB Przewodnik po integracji — 4G NTRIP Master

Odprawa produktu:

W tym produkcie zastosowano bardzo popularną konstrukcję: 2 rzędy po 10 pinów w odstępie 2 mm między pinami. Możesz zintegrować ten produkt ze swoim PCB na sposoby 2:

  1. Instalowanie gniazd na swoim PCB dzięki czemu możesz podłączać i odłączać tablicę według własnego uznania. Ta opcja jest bardziej elastyczna, ale nie jest bardzo wytrzymała w środowiskach wibracyjnych. Kolejną rekomendacją, którą możemy ci dać, jest nieużywanie tanich pojemników. Tanie gniazda (szczególnie popularne u nieznanych chińskich dostawców) wykorzystują bardzo zanieczyszczone metale na styki, co prowadzi do sporadycznych awarii w terenie i przedwczesnej śmierci gniazda. Możemy polecić najwyższej jakości Samtec MMS-110-01-L-SV.
  2. Lutowanie bezpośrednio do twojego PCB. Jest to najbardziej niezawodny sposób korzystania z tego produktu w celu uniknięcia problemów z niezawodnością w terenie. A ze względu na ślad otworu przelotowego, jeśli inny komponent w twoim PCB projekt się nie powiedzie, przy odrobinie umiejętności nadal możesz odzyskać ten drogi komponent. Lub jeśli zdecydujesz się zrobić nowy PCB projekt, który zawsze możesz usunąć ze starego PCB ten komponent i zamontuj go w nowym.

Tak czy inaczej będziesz potrzebować wymiarów podstawy. Ponieważ istnieje mnóstwo różnych programów do PCB projekt, zdecydowaliśmy się skorzystać z usługi innej firmy, aby wygenerować ślad kompatybilny ze wszystkimi możliwymi programami. Będziesz musiał się zarejestrować, ale wtedy będziesz mieć dostęp do tysięcy śladów stóp.

Wyprowadzenia:

Poniższy schemat przedstawia różne dostępne piny, w tym ich funkcjonalność.

 

PCB Ślad stopy:

Ponieważ oprogramowania jest tak wiele, skorzystaliśmy z zewnętrznej firmy, aby opracować biblioteki footprintów dla wszystkich możliwych programów. Możesz je pobrać z pod tym linkiem. Jeśli napotkasz jakiś problem, po prostu skontaktuj się z nami.

Rozważania dotyczące integracji

Ze względu na wysokie wymagania dotyczące zasilania produkt ten może wprowadzać pewne zakłócenia w linii zasilającej. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w zakresie RF, łatwiej jest po prostu użyć dedykowanego regulatora zasilania dla tego modułu. Do zasilania tej płyty można użyć konwertera LDO lub konwertera DC/DC:

  • TAK. Ta opcja jest łatwiejsza do zaprojektowania, ponieważ zwykle nie potrzeba wielu elementów zewnętrznych, a wszystko znajduje się w podstawowym pakiecie z niewielką liczbą pinów. Wadą jest to, że nie jest zbyt wydajny i będzie się nagrzewać. Jedynym wymaganiem jest to, że może zapewnić stały prąd 2A, chociaż przez większość czasu będzie używany przy 20% swojej mocy.
  • DC/DC. Ta opcja daje więcej pracy projektantowi i źródłom komponentów, ponieważ zwykle jest w małych opakowaniach z dużą liczbą pinów i wymaga do działania kilku zewnętrznych komponentów. Zaletą jest to, że jest bardzo wydajny, system nie nagrzewa się i nie będzie wymagał mniejszego prądu z akumulatora/źródła zasilania. Wymagane jest, aby zapewniał prąd stały o natężeniu 2 A i częstotliwość przełączania minimum 500 kHz.

Sama płyta jest dość odporna na inne szumy, ale anteny 4G/3G/2G są bardzo wrażliwe na szumy i transmitują z dużą mocą, więc mogą wytwarzać szum RF. Dlatego zaleca się umieszczenie anten 4G/3G/2G:

  • Jak najdalej od jakiejkolwiek elektroniki analogowej / RF.
  • Jak najdalej od anten GPS lub jakiejkolwiek innej anteny RF

Konfiguracja i integracja oprogramowania

Znajdziesz te informacje w naszych przewodnikach podłączania.

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila