Aktualizacja (22 / 06 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Nowe biuro, nowy magazyn, nowy adres… to samo ArduSimple!

Niedawno przeprowadziliśmy się do nowego biura logistycznego i magazynu i pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem będzie dokonanie przeglądu naszej krótkiej historii.

2018 BA: Przed Ardusimple

Na początku w wolnym czasie bawiliśmy się projektami elektroniki DIY, pracując dla firm inżynieryjnych, aż do powstania prototypu ZED-F9P przybyli do naszych domów i wszystko się zmieniło.
Kiedy zobaczyliśmy jego działanie w konfiguracji statycznej, byliśmy pod wielkim wrażeniem, ale punktem zwrotnym był moment, w którym wykorzystaliśmy go w niekonwencjonalny sposób, skanując samochód za pomocą narzędzia o naprawdę niewielkiej technologii. Po obejrzeniu wyników wiedzieliśmy, że ta technologia (przy tej cenie) zmieni zasady gry.

Ardusimple moment poczęcia

Aby sprawdzić, czy społeczność podziela nasze przemyślenia, uruchomiliśmy Kampania Kickstarter które przerosły nasze oczekiwania i dały nam pewność do rozpoczęcia Ardusimple projekt.

2018-2019: Geneza

Kilka tygodni przed zakończeniem kampanii na Kickstarterze wiedzieliśmy, że się uda i po załatwieniu wszystkich formalności Ardusimple została oficjalnie założona jako legalna firma (oficjalna nazwa firmy to EPS Works).
Nie ma lepszego miejsca na rozpoczęcie działalności gospodarczej niż własny dom (chyba że jesteś firmą wysysającą pieniądze i finansowaną przez kapitał wysokiego ryzyka, która prawdopodobnie upadnie za kilka lat).
W tym czasie wszyscy mieliśmy już inną pracę, a praca z domu była najbardziej efektywnym czasowo sposobem na załatwienie różnych spraw.

Od czego wszystko się zaczęło

Latem 2019 roku zaczęliśmy rzucać nasze nie-Ardusimple pracy, aby w 100% skoncentrować się na projekcie. Nadal pracowaliśmy z domu, ale wraz ze wzrostem zapasów i poziomu produktów zajmowaliśmy coraz więcej pokoi.

2020: Pierwsze biuro

Na początku 2020 roku w naszym domu nie było już miejsca i musieliśmy wynająć nasze pierwsze biuro dedykowane logistyce. Chociaż nie było to zbyt wydajne, nadal wykorzystywaliśmy piwnice naszej rodziny i przyjaciół jako magazyn.

Nasze pierwsze biuro

W maju 2020 roku ogłosiliśmy współpracę z firmą Mouser Electronics co pozwoliłoby nam skorzystać z ich magazynu i kanałów sprzedaży, aby dotrzeć do dużych firm i osób prywatnych, które mieszkają w krajach, w których niestandardowe procesy są trudne (wysyłają DDP).

Mouser Electronics – Wikipedia

W 2020 r. mieliśmy wybuch epidemii Covida i podczas pierwszych tygodni niepewności przenosiliśmy WSZYSTKIE zapasy między nowym biurem a biurem głównym, aby mieć pewność, że w przypadku zastosowania surowych ograniczeń Twoje zamówienia zostaną dostarczone w rozsądnych terminach dostawy. Na szczęście dla nas za kilka tygodni mogliśmy wrócić do normalnej działalności, choć zdecydowaliśmy, że pracownicy nielogistyczni będą pracować z domu, aby zminimalizować ryzyko.

2021: Drugie biuro i pierwszy dedykowany magazyn

Pod koniec 2020 r., na początku 2021 r. rozpoczął się światowy kryzys elektroniczny.
Przy czasach realizacji zamówień u dostawców sięgających 12 miesięcy, ten szalony globalny niedobór komponentów stanowi wyzwanie dla każdego producenta na świecie. Aby móc nadal dostarczać nasze produkty w ciągu 2-4 dni, musieliśmy zwiększyć poziom zapasów bezpieczeństwa.
Wraz z naszymi nowymi pracownikami pojawił się nowy problem: brak miejsca!
Nadszedł czas, aby pożegnać się z naszym pierwszym małym biurem. Ponieważ szukaliśmy nowego miejsca, postanowiliśmy przenieść cały materiał z piwnic rodziny i znajomych do magazynu obok biura logistycznego.
Mieliśmy szczęście, że znaleźliśmy miejsce o odpowiedniej dla nas wielkości, z magazynem obok biura i dobrym dojazdem dla dostaw ciężkich palet.

Nowe biuro logistyczne
Nowy magazyn

Po dobrych doświadczeniach, jakie mamy z firmą Mouser, w 2021 roku rozpoczęliśmy współpracę z firmą Mouser Elektronika Digi-Key wykorzystać swoje możliwości magazynowe i logistyczne, aby dotrzeć do jeszcze większej liczby klientów.

Digi-Key-Logo-PNG-Duży-High-Res-Transparent-600 – LattePanda

Na koniec zmieniliśmy strukturę firmy, aby zaangażować do projektu więcej osób, zmieniliśmy nazwę prawną, a co za tym idzie, musieliśmy uzyskać nowe numery kont bankowych.
Chcemy dalej się rozwijać krok po kroku i nie możemy się doczekać, aby wkrótce zaktualizować ten post. Jeszcze raz dziękujemy za zaufanie!

ArduSimple Zespół

Jeśli podobały Ci się te treści, możesz nas śledzić Twitter, YouTube, Facebook or LinkedIn aby być na bieżąco z takimi treściami.

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila