Aktualizacja (15 / 07 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Pomiar osiadania gruntu przed rozpoczęciem prac budowlanych z centymetrową dokładnością

Zanim zostanie zbudowana droga lub inna ciężka konstrukcja, grunt musi najpierw osiąść. Aby to zrobić, na wierzchu pierwotnej ziemi umieszcza się ciężką warstwę piasku. Bez tego procesu grunt osiadłby po zbudowaniu na nim konstrukcji, powodując pęknięcie konstrukcji. To osiadanie musi być monitorowane, aby zobaczyć, czy grunt nie opada zbyt szybko, lub sprawdzić, czy grunt jest wystarczająco osiadły. W większości przypadków monitorowanie to odbywa się ręcznie. Geodeta jest wynajmowany co tydzień, czasem nawet codziennie, do pomiaru osady. Proces ten jest bardzo pracochłonny i zajmuje dużo roboczogodzin, a do tego celu wykorzystuje się zazwyczaj bardzo drogie odbiorniki RTK.

Aby rozwiązać ten problem, Soilspect opracowuje produkt, który automatycznie monitoruje rozliczenia za pomocą ArduSimple niedrogi RTK z centymetrową precyzją. Kilka produktów Soilspect jest umieszczanych na placu budowy, aby właściwie monitorować każdy ruch. Użytkownicy mogą zobaczyć zebrane dane rozliczeniowe na pulpicie nawigacyjnym w czasie rzeczywistym lub pobrać wszystkie dane do arkusza Excel. To rozwiązanie jest tańsze, bardziej przejrzyste i łatwiejsze niż dotychczasowe metody. Możesz przeczytać więcej o tym przypadku użycia w stronie Soilspecta.

Jeśli podobały Ci się te treści, możesz nas śledzić Twitter, YouTube, Facebook or LinkedIn aby być na bieżąco z takimi treściami.

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila