Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 23 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Aktualizacja (18 / 04 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 23 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Pomiar osiadania gruntu przed rozpoczęciem prac budowlanych z centymetrową dokładnością

Przed wybudowaniem drogi lub innej ciężkiej konstrukcji grunt musi najpierw osiąść. Aby to zrobić, na pierwotnym podłożu umieszcza się ciężką warstwę piasku. Bez tego procesu grunt osiadałby po postawieniu na nim konstrukcji, powodując jej pękanie. Osiadanie należy monitorować, aby sprawdzić, czy grunt nie opada zbyt szybko lub czy grunt jest wystarczająco osiadły. W większości przypadków monitorowanie to odbywa się ręcznie. A surveylub jest wynajmowany co tydzień, czasem nawet codziennie, w celu pomiaru osiadania. Proces ten jest bardzo pracochłonny, zajmuje wiele godzin pracy i zwykle jest bardzo kosztowny RTK Do tego celu służą odbiorniki.

Aby rozwiązać ten problem, Soilspect opracowuje produkt, który automatycznie monitoruje rozliczenia za pomocą ArduSimple przystępne RTK z centymetrową precyzją. Na placu budowy umieszcza się kilka produktów Soilspect, aby właściwie monitorować każdy ruch. Użytkownicy mogą zobaczyć zebrane dane rozliczeniowe w panelu w czasie rzeczywistym lub pobrać wszystkie dane do arkusza Excel. To rozwiązanie jest tańsze, jaśniejsze i łatwiejsze niż obecne metody. Więcej informacji na temat tego przypadku użycia można znaleźć w stronie Soilspecta.

Jeśli podobały Ci się te treści, możesz nas śledzić Twitter, YouTube, Facebook or LinkedIn aby być na bieżąco z takimi treściami.

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila