Aktualizacja (15 / 07 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Wprowadzenie do systemów odniesienia za pomocą współrzędnych, czyli „Mam przesunięcie we wszystkich moich pozycjach RTK!”

Być może przydarzyło się to Tobie: Twój odbiornik RTK jest włączony RTK FIXED, raportujesz centymetrową precyzję i szczęśliwie wykonujesz bardzo dokładne pomiary. Wracasz do biurka i porównujesz swoje wyniki z pomiarami z innego dnia lub od innej osoby. I dostajesz wielką niespodziankę: jest przesunięcie!

To złożony temat, ale szczególnie w aplikacjach, które wymagają porównywania z mapami, ważne jest, aby zrozumieć, w jakim systemie ram odniesienia wykonujesz pomiary?

Firma u-blox właśnie opublikowała bardzo dobrze wyjaśnioną białą księgę zawierającą przegląd różnych układów współrzędnych odniesienia i ich rolę w obliczaniu danych korekcyjnych GNSS. Oceniając usługę korekty GNSS, użytkownicy często muszą porównywać usługi. Wykrycie znacznego przesunięcia między nimi wskazuje na użycie różnych ramek odniesienia.

Możesz dowiedzieć się więcej w dokument u-blox na temat układów współrzędnych odniesienia.

Jeśli podobały Ci się te treści, możesz nas śledzić Twitter, YouTube, Facebook or LinkedIn aby być na bieżąco z takimi treściami.

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila