Aktualizacja (15 / 07 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Jak zbudować niedrogą trójzakresową stację bazową CORS

CORS to skrót od stale działającej stacji referencyjnej. Innymi słowy stacja bazowa lub sieć stacji bazowych dostępnych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w celu dostarczania danych korekcyjnych. Gotowy system CORS można kupić już za 10 000 $ + za każdą stację bazową. I nie zapomnij o soczystej opłacie rocznej za oprogramowanie zarządzające. Możesz też zdecydować się na zbudowanie własnego domu i wykorzystać zaoszczędzone pieniądze na wyjazd na wakacje.

I właśnie to dzisiaj będziemy robić, wspólnie i krok po kroku zbudujemy trójzakresową stację bazową L1/L2/L5 połączoną z Internetem za pomocą Ethernetu. I to za niecałe 1$ 🙂

Wymagany sprzęt:

Jak zbudować trójzakresową stację bazową CORS?

1. Weź swoje simpleRTK3B. Będziesz go potrzebować z wlutowanymi nagłówkami, możesz je przylutować samodzielnie lub zlecić to nam.

2. Potrzebujemy zamontowanych nagłówków, abyśmy mogli ułożyć na górze akcesorium Ethernet. Ale dolne piny do niczego nie są nam potrzebne, a właściwie chcemy je usunąć, żeby płytka zmieściła się w plastikowej obudowie. Czas wziąć szczypce laboratoryjne (lub nożyczki biurkowe) i odciąć je.

3. Bez obaw, nic nie ulegnie uszkodzeniu. Tylko pamiętaj, aby obciąć je tak krótko, jak to możliwe. Ostatecznie będzie to wyglądać tak:

4. Teraz czas przygotować plastikową obudowę. Chwyć go i spójrz na niego. Spróbuj znaleźć 3 wstępnie wycięte otwory z poniższego obrazka:

5. Jeśli znalazłeś je od środka, spróbuj je znaleźć na zewnątrz. To trochę subtelne, ale jeśli przyjrzysz się uważnie, znajdziesz je. Weź narzędzie, które lubisz, aby wywrzeć presję i pomóc im zeskoczyć. Płaski śrubokręt może być zbyt ostry, w tym samouczku użyliśmy nietnącego zestawu szczypiec laboratoryjnych.

6. Następnym krokiem jest wycięcie wstępnego nacięcia na złącze Ethernet. Ze względu na tolerancje produkcyjne niektóre nacięcia są łatwe do usunięcia, a inne nieco trudniejsze. Lubimy im pomagać, podążając za linią za pomocą noża. Jeśli naciśniesz trochę, zobaczysz, jak wstępne nacięcie łatwo się odrywa i uzyskuje ładne wykończenie.

7. Pudełko jest teraz gotowe do włożenia rurek LED. Za pomocą szczypiec laboratoryjnych wciśnij rurki LED w otwory. Jeśli nadal jest za twardy, możesz za pomocą noża usunąć resztki plastiku, które pozostały po wyciśnięciu wyciętych wcześniej otworów.
Użyj dwóch długich rurek LED na grubej części plastikowej obudowy i jednej krótkiej rurki LED na cieńszej części.
Podczas umieszczania rur LED należy zwrócić uwagę, aby znajdowały się one w tej pozycji, aby zoptymalizować przepływ światła:

8. Skończyliśmy korzystanie z narzędzi i czas na montaż. Weź swój simpleRTK3B Pro i zamontuj go w plastikowej obudowie. Upewnij się, że usłyszysz „klik” potwierdzający prawidłowe zamocowanie deski.

9. Następnie możesz teraz złożyć moduł Shield for Native Ethernet.

10. Na koniec nie zapomnij przesunąć przełącznika w stronę „IOREF = 3.3 V”

11. Czas zamknąć pudełko i przejść do fazy konfiguracji.

Stacja CORS septentrio mozaika ardusimple
12. Konfiguracja stacji CORS stanowi wyzwanie. Ale bez obaw, na każde wyzwanie mamy rozwiązanie 🙂
Stacja bazowa musi akceptować połączenia przychodzące z jednego lub wielu urządzeń roverS. Oznacza to, że roverto one inicjują połączenie ze stacją bazową. Jednak większość dostawców Internetu na to nie pozwala.
Innymi słowy: 
  • Większość dostawców Internetu pozwala Twojemu komputerowi na uruchomienie żądania strony internetowej i dopiero po tym żądaniu witryna internetowa może wysłać Ci treść.
  • Jednak większość dostawców Internetu nie pozwala na łączenie się losowego urządzenia z komputerem spoza domu/biura.

Odbywa się to ze względów bezpieczeństwa, nie chcesz, aby hakerzy mieli dostęp do Twoich urządzeń. Istnieją bezpłatne usługi umożliwiające obejście tego problemu.

A po tym krótkim wstępie mamy dedykowany tutorial dotyczący konfiguracji oprogramowania: Jak udostępnić potrójne pasmo Septentrio stacja bazowa z RTK2go przez Septentrio Native Ethernet

Jeśli podobały Ci się te treści, możesz nas śledzić Twitter, YouTube, Facebook or LinkedIn aby być na bieżąco z takimi treściami.

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila