Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 22 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Aktualizacja (13 / 04 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 22 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Jak zbudować niedrogą trójzakresową stację bazową CORS

CORS to skrót od stale działającej stacji referencyjnej. Innymi słowy stacja bazowa lub sieć stacji bazowych dostępnych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu w celu dostarczania danych korekcyjnych. Gotowy system CORS można kupić już za 10 000 $ + za każdą stację bazową. I nie zapomnij o soczystej opłacie rocznej za oprogramowanie zarządzające. Możesz też zdecydować się na zbudowanie własnego domu i wykorzystać zaoszczędzone pieniądze na wyjazd na wakacje.

I właśnie to dzisiaj będziemy robić, wspólnie i krok po kroku zbudujemy trójzakresową stację bazową L1/L2/L5 połączoną z Internetem za pomocą Ethernetu. I to za niecałe 1$ 🙂

Wymagany sprzęt:

Jak zbudować trójzakresową stację bazową CORS?

1. Weź swoje simpleRTK3B. Będziesz go potrzebować z wlutowanymi nagłówkami, możesz je przylutować samodzielnie lub zlecić to nam.

2. Potrzebujemy zamontowanych nagłówków, abyśmy mogli ułożyć na górze akcesorium Ethernet. Ale dolne piny do niczego nie są nam potrzebne, a właściwie chcemy je usunąć, żeby płytka zmieściła się w plastikowej obudowie. Czas wziąć szczypce laboratoryjne (lub nożyczki biurkowe) i odciąć je.

3. Bez obaw, nic nie ulegnie uszkodzeniu. Tylko pamiętaj, aby obciąć je tak krótko, jak to możliwe. Ostatecznie będzie to wyglądać tak:

4. Teraz czas przygotować plastikową obudowę. Chwyć go i spójrz na niego. Spróbuj znaleźć 3 wstępnie wycięte otwory z poniższego obrazka:

5. Jeśli znalazłeś je od środka, spróbuj je znaleźć na zewnątrz. To trochę subtelne, ale jeśli przyjrzysz się uważnie, znajdziesz je. Weź narzędzie, które lubisz, aby wywrzeć presję i pomóc im zeskoczyć. Płaski śrubokręt może być zbyt ostry, w tym samouczku użyliśmy nietnącego zestawu szczypiec laboratoryjnych.

6. Następnym krokiem jest wycięcie wstępnego nacięcia na złącze Ethernet. Ze względu na tolerancje produkcyjne niektóre nacięcia są łatwe do usunięcia, a inne nieco trudniejsze. Lubimy im pomagać, podążając za linią za pomocą noża. Jeśli naciśniesz trochę, zobaczysz, jak wstępne nacięcie łatwo się odrywa i uzyskuje ładne wykończenie.

7. Pudełko jest teraz gotowe do włożenia rurek LED. Za pomocą szczypiec laboratoryjnych wciśnij rurki LED w otwory. Jeśli nadal jest za twardy, możesz za pomocą noża usunąć resztki plastiku, które pozostały po wyciśnięciu wyciętych wcześniej otworów.
Użyj dwóch długich rurek LED na grubej części plastikowej obudowy i jednej krótkiej rurki LED na cieńszej części.
Podczas umieszczania rur LED należy zwrócić uwagę, aby znajdowały się one w tej pozycji, aby zoptymalizować przepływ światła:

8. Skończyliśmy korzystanie z narzędzi i czas na montaż. Weź swój simpleRTK3B Pro i zamontuj go w plastikowej obudowie. Upewnij się, że usłyszysz „klik” potwierdzający prawidłowe zamocowanie deski.

9. Następnie możesz teraz złożyć moduł Shield for Native Ethernet.

10. Na koniec nie zapomnij przesunąć przełącznika w stronę „IOREF = 3.3 V”

11. Czas zamknąć pudełko i przejść do fazy konfiguracji.

Stacja CORS septentrio mosaic ardusimple
12. Konfiguracja stacji CORS stanowi wyzwanie. Ale bez obaw, na każde wyzwanie mamy rozwiązanie 🙂
Stacja bazowa musi akceptować połączenia przychodzące z jednego lub wielu urządzeń roverS. Oznacza to, że roverto one inicjują połączenie ze stacją bazową. Jednak większość dostawców Internetu na to nie pozwala.
Innymi słowy: 
  • Większość dostawców Internetu pozwala Twojemu komputerowi na uruchomienie żądania strony internetowej i dopiero po tym żądaniu witryna internetowa może wysłać Ci treść.
  • Jednak większość dostawców Internetu nie pozwala na łączenie się losowego urządzenia z komputerem spoza domu/biura.

Odbywa się to ze względów bezpieczeństwa, nie chcesz, aby hakerzy mieli dostęp do Twoich urządzeń. Istnieją bezpłatne usługi umożliwiające obejście tego problemu.

A po tym krótkim wstępie mamy dedykowany tutorial dotyczący konfiguracji oprogramowania: Jak udostępnić potrójne pasmo Septentrio stacja bazowa z RTK2go przez Septentrio Native Ethernet

Jeśli podobały Ci się te treści, możesz nas śledzić Twitter, YouTube, Facebook or LinkedIn aby być na bieżąco z takimi treściami.

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila