Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 23 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Aktualizacja (23 / 04 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 23 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Jak zbudować tani kompas GNSS NMEA2000 z opcjonalnym RTK Funkcjonalność

Jeśli pracujesz w branży morskiej, prawdopodobnie czytałeś o protokole NMEA przez magistralę CAN, zwanym także NMEA2000. Być może słyszałeś również, że takie urządzenia są drogie, zwłaszcza jeśli potrzebujesz wariantu, który zapewnia również centymetrową dokładność pozycji.

Dzisiaj wyjaśnimy, jak zbudować własny kompas GPS NMEA2000 przy niższych kosztach i włącznie RTK funkcjonalność, dzięki czemu możesz uzyskać pozycję poniżej metra na środku oceanu i pozycję GPS w centymetrach, gdy jesteś blisko brzegu.

Wymagany sprzęt:

Zaczniemy od połączenia różnych elementów jak na obrazku poniżej. Tylko uważaj przy podłączaniu CANBus GNSS Master, upewniając się, że łączysz styki bez ich zginania.

Teraz podłącz POWER+GPS Port USB do komputera. Potrzebny dysk twardy pojawi się w komputerze. Otwórzmy go i zainstalujmy w środku sterowniki. Po zakończeniu odłącz i ponownie podłącz urządzenie do komputera. Jeśli zrobiliśmy to poprawnie, zobaczymy te 2 nowe elementy w Menedżerze urządzeń Windows.

Przejdź do preferowanej przeglądarki (Chrome, Edge, Firefox itp.) i wpisz następujący adres. The Septentrio pojawi się interfejs sieciowy. Zobaczysz 2 anteny, ponieważ Twoje urządzenie ma podłączone 2 anteny.

jak skonfigurować simpleRTK3B jako statyczna stacja bazowa Septentrio interfejs sieciowy

Na pasku menu kliknij „NMEA/SBF Out” i wykonaj następujące kroki:

  • Nowy strumień NMEA
  • Wybierz typ połączenia > Port szeregowy > Dalej
  • Wybierz połączenie/port > COM2
  • Wybierz wiadomości do wysłania > Interwał > 100 ms. W polach wyboru wybierz GGA, HDT i ROT. Kliknij „Zakończ”
  • Menu ulegnie zmianie. Nie zapomnij teraz kliknąć „OK”, aby zastosować zmiany.
  • Po kilku sekundach w prawym dolnym rogu pojawi się wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz „Zapisać bieżącą konfigurację w konfiguracji rozruchowej”. Wybierz „Zapisz”.

Teraz czas na konfigurację CANBus podłącz. Bez odłączania czegokolwiek, weź kabel Micro-USB dołączony do zestawu CANBus GNSS Master kartonowym pudełku i podłącz go do dostępnego portu Micro-USB. W komputerze pojawi się nowy dysk twardy. Skopiuj plik dostarczony przez nasz zespół pomocy technicznej na ten dysk twardy.

Ostatnim krokiem jest podłączenie złącza DB9 do NMEA2000 Canbus. Będziesz musiał podłączyć piny GND, CAN_HIGH i CAN_LOW. Daj nam znać, jeśli potrzebujesz pomocy, pomożemy Ci zbudować kabel.

Jeśli chcesz wykonać ten samouczek, mamy wszystkie produkty w magazynie i gotowe do wysyłki:

Jeśli podobały Ci się te treści, możesz nas śledzić Twitter, YouTube, Facebook or LinkedIn aby być na bieżąco z takimi treściami.

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila