Aktualizacja (22 / 06 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Ocena testu terenowego Ardusimple simpleRTK2Blekki (ZED-F9P) działające w trybie RTK w wirtualnej sieci referencyjnej Karoliny Południowej

W 2020 r. profesor Michael E. Hodgson z Wydziału Geografii Uniwersytetu Południowej Karoliny w Kolumbii, Karolina Południowa, USA, przeprowadził rygorystyczną ocenę terenową Ardusimple simpleRTK2Blekki zestaw startowy (ZED-F9P oparta) działająca w trybie RTK w wirtualnej sieci referencyjnej Karoliny Południowej (SCRTN). Odbiornik i antena były produktami standardowymi, a jedyną modyfikacją było podłączenie Antena ANN-MB na płycie stalowej z nakrętką 5/8″ do montażu na słupie o stałej wysokości 2 metrów.

Przeprowadzono dłuższy test zajętości anteny umieszczonej nad pomnikiem badawczym, aby sprawdzić działanie w krótkich i dłuższych czasach uśredniania oraz sprawdzić rozproszenie kolejnych jednosekundowych obserwacji w okresie czasu. Linia bazowa wynosiła 96 metrów. Zaobserwowane dokładności (RMSE) dla wymiarów poziomych i pionowych wyniosły odpowiednio 1.3 cm i 1.8 cm.

Następnie przetestował dokładność (w poziomie i w pionie) w środowisku podgórskim (środkowa Karolina Południowa) i skromnym środowisku górskim (północna Karolina Południowa) przy różnych pomnikach National Geodetic Survey. Kontekst testów polegał na ocenie wydajności, jaką naukowiec lub geodeta będzie używał urządzenia podłączonego do sieci RTK. W przypadku środowiska piemonckiego w ocenie wykorzystano 36 pomników NGS. Zaobserwowana dokładność pozioma i pionowa (RMSE) wyniosła odpowiednio 2.18 cm i 2.20 cm.

Profesor Hodgson był w trakcie wycofywania swojego odbiornika/anteny Topcon GRS-1 i poszukiwał odpowiedniego zamiennika obsługującego wiele konstelacji i L1/L2. Przegląd został przeprowadzony na potrzeby jego badań uniwersyteckich w celu wsparcia oceny danych LiDAR i georektyfikacji zdjęć lotniczych/budowania modelu na podstawie zdjęć dronów.

Pełny artykuł badawczy opublikowany w recenzowanym czasopiśmie GIScience and Remote Sensing jest teraz dostępny bezpłatnie w Internecie za pośrednictwem Taylor/Francis pod adresem: https://doi.org/10.1080/15481603.2020.1822588

Jeśli podobały Ci się te treści, możesz nas śledzić Twitter, YouTube, Facebook or LinkedIn aby być na bieżąco z takimi treściami.

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila