W 2020 r. profesor Michael E. Hodgson z Wydziału Geografii Uniwersytetu Południowej Karoliny w Kolumbii, Karolina Południowa, USA, przeprowadził rygorystyczną ocenę terenową Ardusimple simpleRTK2Blekki zestaw startowy (ZED-F9P oparta) działająca w trybie RTK w wirtualnej sieci referencyjnej Karoliny Południowej (SCRTN). Odbiornik i antena były produktami standardowymi, a jedyną modyfikacją było podłączenie Antena ANN-MB na płycie stalowej z nakrętką 5/8″ do montażu na słupie o stałej wysokości 2 metrów.
Przeprowadzono dłuższy test zajętości z anteną podłączoną nad pomnikiem pomiarowym, aby zbadać wydajność w krótkich i długich okresach uśredniania oraz przyjrzeć się rozproszeniu kolejnych jednosekundowych obserwacji w okresie czasowym. Baseline wynosiła 96 metrów. Obserwowane dokładności (RMSE) dla wymiarów poziomego i pionowego wynosiły odpowiednio 1.3 cm i 1.8 cm.
Następnie przetestował dokładność (w poziomie i w pionie) w środowisku podgórskim (środkowa Karolina Południowa) i skromnym środowisku górskim (północna Karolina Południowa) przy różnych pomnikach National Geodetic Survey. Kontekst testów polegał na ocenie wydajności, jaką naukowiec lub geodeta będzie używał urządzenia podłączonego do sieci RTK. W przypadku środowiska piemonckiego w ocenie wykorzystano 36 pomników NGS. Zaobserwowana dokładność pozioma i pionowa (RMSE) wyniosła odpowiednio 2.18 cm i 2.20 cm.
Profesor Hodgson był w trakcie wycofywania swojego odbiornika/anteny Topcon GRS-1 i poszukiwał odpowiedniego zamiennika obsługującego wiele konstelacji i L1/L2. Przegląd został przeprowadzony na potrzeby jego badań uniwersyteckich w celu wsparcia oceny danych LiDAR i georektyfikacji zdjęć lotniczych/budowania modelu na podstawie zdjęć dronów.
Pełny artykuł badawczy opublikowany w recenzowanym czasopiśmie GIScience and Remote Sensing jest teraz dostępny bezpłatnie w Internecie za pośrednictwem Taylor/Francis pod adresem: https://doi.org/10.1080/15481603.2020.1822588