Aktualizacja (22 / 06 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Aplikacje RTK: Drony i UAV

Bezzałogowy statek powietrzny (UAV), powszechnie znany jako dron, to statek powietrzny, który może latać bez obecności pilotów na pokładzie.
Technologia RTK może poprawić osiągi różnego rodzaju dronów i bezzałogowych statków powietrznych (UAV) poprzez dostarczanie precyzyjnych i dokładnych danych nawigacyjnych, poprawić zdolność do utrzymania stabilnej pozycji w powietrzu, nawet w wietrznych warunkach.
Ogólnie rzecz biorąc, Technologia RTK może zwiększyć możliwości dronów i UAV, czyniąc je bardziej skutecznymi i niezawodnymi w wielu zastosowaniach.

Jakie są rodzaje dronów?

Dron stałopłatowy

Drony stałopłatowe (szybowce lub szybowce) mają skrzydła, które zapewniają siłę nośną i pozwalają im latać na duże odległości, przenosząc ciężkie ładunki. Idealnie nadają się do zadań takich jak mapowanie, geodezjai monitorowania dużych obszarów.

Dron jednowirnikowy

Drony jednowirnikowe, znane również jako helikoptery, mają jeden duży wirnik, który zapewnia siłę nośną, pozwalając im unosić się w miejscu i latać w dowolnym kierunku. Są powszechnie stosowane w akcje poszukiwawcze i ratownicze oraz do zastosowań wojskowych.

Dron wielowirnikowy

Drony wielowirnikowe (tricoptery, quadrotory, hexacoptery, octocoptery) mają 3 lub więcej wirników, które zapewniają siłę nośną i pozwalają na szybkie, precyzyjne manewrowanie. Są szeroko stosowane do filmowanie z lotu ptaka i inspekcja zadania.

Dron hybrydowy

Drony hybrydowe łączą cechy stałopłatów i dronów wielowirnikowych, umożliwiając im start i lądowanie w pionie jak drony wielowirnikowe, ale także latanie jak drony stałopłatowe. Te drony są często używane na duże odległości geodezja i mapowania zadań.

Aerostat

Aerostat to rodzaj drona, który wykorzystuje balon na uwięzi lub sterowiec do podnoszenia ładunku czujników lub kamer w powietrze.

Jakie są zastosowania dronów?

Rolnictwo

Drony rolnicze pomagają rolnikom zautomatyzować opryskiwanie i siew upraw, monitorować i kontrolować wzrost upraw oraz poprawiać wydajność rolnictwa, co prowadzi do zwiększenia wydajności i maksymalizacji produktywności. Drony mogą szybko i tanio tworzyć mapy 3D, które pomagają rolnikom podejmować ważne decyzje dotyczące na przykład projektowania schematów sadzenia nasion i zarządzania poziomem azotu. Drony wyposażone w sprzęt monitorujący mogą identyfikować obszary pola, w których brakuje wody lub monitorować najlepsze obszary do wzrostu. Odkrywaj więcej przypadki użycia w rolnictwie precyzyjnym.

Budownictwo

Drony budowlane mogą być wykorzystywane do różnych celów, w tym do geodezji, mapowania i monitorowania placów budowy. Dzięki kamerom o wysokiej rozdzielczości i innym czujnikom te drony mogą dostarczać szczegółowe obrazy i dane, które pomagają w planowaniu projektów i zarządzaniu nimi, poprawiają bezpieczeństwo poprzez przeprowadzanie inspekcji w obszarach niebezpiecznych lub trudno dostępnych, zmniejszając potrzebę bezpośredniego dostępu pracowników do tych obszarów .

Dostawa

Dron dostawczy to rodzaj bezzałogowego statku powietrznego (UAV) używanego do dystrybucji paczek do konsumentów podczas procesu dostawy ostatniej mili. Obecnie najpopularniejszymi zastosowaniami dronów dostawczych są materiały, na które zależy czas, takie jak lekarstwa, żywność, drobne przedmioty do dostawy tego samego dnia, a także zaopatrzenie statków morskich.

Strefa katastrofy

Drony w strefach katastrof są wykorzystywane do dostarczania krytycznych danych i świadomości sytuacyjnej w operacjach reagowania na katastrofy. Mogą szybko i skutecznie badać strefy katastrofy, tworzyć szczegółowe mapy i identyfikować potencjalne zagrożenia. Dane te pomagają osobom udzielającym pierwszej pomocy w ich akcjach poszukiwawczych i ratowniczych, pomagają zidentyfikować osoby, które przeżyły, i informują o alokacji zasobów. Drony mogą dostarczać żywność, paliwo, wodę, zapasy, lekarstwa, komunikację, a nawet energię elektryczną na obszary dotknięte klęskami żywiołowymi lub katastrofami spowodowanymi przez człowieka szybciej i wydajniej niż jakakolwiek inna platforma.

Niosąc

Drony transportowe służą do przenoszenia ładunków o różnej wielkości i wadze z precyzją i dokładnością. Te drony transportują sprzęt lub narzędzia na place budowy lub dostarczają paczki do obszarów mieszkalnych. Precyzyjna nawigacja zapewniona przez Technologia RTK zapewnia, że ​​drony mogą bezpiecznie i wydajnie dostarczać ładunki, zmniejszając potrzebę transportu naziemnego.

Przygotowaliśmy ten poradnik jest dla Ciebie, jeśli chcesz korzystać z zewnętrznych poprawek RTK wysyłanych przez MissionPlanner / QGroundControl do Twojego drona z odbiornikiem RTK.

Walka z ogniem

Drony RTK wyposażone w kamery termowizyjne mogą szybko identyfikować gorące punkty, mapować rozprzestrzenianie się pożarów i tworzyć szczegółowe mapy lotnicze strefy pożaru. Te dane w czasie rzeczywistym i mapy 3D mogą pomóc strażakom w skuteczniejszym planowaniu i wdrażaniu strategii, skracając czas reakcji i zmniejszając szkody materialne. Drony RTK pomagają w lokalizowaniu ofiar lub ocenie uszkodzeń strukturalnych, pomagają w informowaniu akcji ratowniczych i zapewniają bezpieczeństwo osobom udzielającym pierwszej pomocy. Wyposażony w sprzęt gaśniczy dron gasił pożary.

Kryminalistyka

Drony kryminalistyczne mają kilka zastosowań w dziedzinie badania miejsca zbrodni, rekonstrukcji wypadków oraz operacji poszukiwawczych i ratowniczych. Te drony dostarczają zdjęcia lotnicze i filmy z miejsca zdarzenia, pomagając śledczym zidentyfikować dowody i zrekonstruować wydarzenia. Dane te mogą być wykorzystywane w postępowaniach sądowych, roszczeniach ubezpieczeniowych lub innych dochodzeniach.

Kontrola

Drony inspekcyjne przekształcają ręczne procesy kontroli, umożliwiając inspektorom przyspieszenie gromadzenia danych z inspekcji, eliminując jednocześnie wolniejsze ręczne czynności, które narażają ich na niebezpieczeństwo.

Drony RTK przeprowadzają inspekcje, aby dostarczać dokładnych danych o stanie infrastruktury, takiej jak budynki, mosty i linie energetyczne. Obrazy i filmy o wysokiej rozdzielczości rejestrowane przez te drony mogą identyfikować potencjalne problemy, takie jak pęknięcia, korozja lub inne formy uszkodzeń, umożliwiając proaktywną konserwację i naprawy. Dodatkowo, Technologia RTK może zapewnić, że drony utrzymają stabilną i spójną ścieżkę lotu, dostarczając dokładnych danych i zmniejszając ryzyko błędów.

Ubezpieczenia

Drony ubezpieczeniowe RTK służą do oceny i dokumentowania szkód majątkowych na potrzeby roszczeń ubezpieczeniowych. Zdjęcia lotnicze o wysokiej rozdzielczości dostarczane przez te drony można wykorzystać do identyfikacji i udokumentowania zakresu szkód, co może przyspieszyć proces roszczeń.

Wielu naszych klientów używa Ardupilota do tworzenia dronów RTK. Przeglądając oficjalne forum Ardupilot, znaleźliśmy wielu użytkowników mających problemy z konfiguracją simpleRTK2B+zestaw nagłówkowy z ich ArduPlane / ArduCopter / ArduRover oprogramowanie. Po kilku testach przygotowaliśmy ten poradnik aby proces był łatwiejszy.

Monitorowanie środowiska

Drony RTK GPS są szczególnie przydatne w monitorowaniu środowiska, ponieważ dostarczają precyzyjnych i dokładnych danych o lokalizacji. Dane te są wykorzystywane do tworzenia map pokrywających o wysokiej rozdzielczości lub map topograficznych w celu monitorowania zmian poziomu mórz lub rzek, które są ważnymi wskaźnikami stanu środowiska. Drony RTK są wykorzystywane do monitorowania kontroli ptaków poprzez dostarczanie danych w czasie rzeczywistym na temat aktywności i zachowania ptaków, co pozwala na wdrożenie skutecznych i wydajnych środków kontroli ptaków.

Geodezja

Drony geodezyjne latają nad określonym obszarem z czujnikami skierowanymi w stronę ziemi. Zbierają obrazy o wysokiej rozdzielczości i współrzędne geograficzne za pomocą profesjonalnych kamer, LiDAR lub innych rodzajów czujników. Zazwyczaj dron przelatuje nad obszarem według wcześniej zdefiniowanego schematu, wykonując w odstępach nakładające się zdjęcia pod różnymi kątami. Odkrywaj więcej Aplikacje pomiarowe i mapujące.

Fotografia nieruchomości

Drony do fotografowania nieruchomości służą do wykonywania zdjęć lotniczych nieruchomości na sprzedaż lub wynajem. Drony do fotografii nieruchomości tworzą mapy i modele 3D nieruchomości, zapewniając potencjalnym nabywcom kompleksowy widok nieruchomości. Wymeldować się Przypadek użycia ankiety 3D.

Poszukiwania i ratownictwa

Drony poszukiwawczo-ratownicze są wykorzystywane w operacjach do dostarczania precyzyjnych i dokładnych danych o lokalizacji osób zaginionych lub sytuacji awaryjnych. Dane w czasie rzeczywistym dostarczane przez drona pomagają ratownikom szybko i skutecznie dotrzeć do miejsca zdarzenia, potencjalnie ratując życie. Technologia RTK może zapewnić, że drony pozostaną stabilne i responsywne w trudnych warunkach, umożliwiając bezpieczniejsze i skuteczniejsze akcje ratownicze.

Docelowy dron

Dron docelowy to bezzałogowy statek powietrzny, zazwyczaj zdalnie sterowany, zwykle używany w szkoleniu załóg przeciwlotniczych. Dron docelowy pełni funkcję celu powietrznego, czyli npimuopóźnia zachowanie systemów rakietowych o różnym zasięgu, zarówno pod kątem śledzenia, jak i walki, we wszystkich scenariuszach obrony powietrznej. Tego typu drony wykorzystywane są jako pomoce szkoleniowe w systemach rakietowych.

Fotografia i filmografia

Drony zapewniają stabilne i wysokiej jakości ujęcia lotnicze w fotografii i wideografii. Precyzyjne pozycjonowanie i stabilizacja zapewnione przez Technologia RTK zapewniają płynne i dokładne ruchy kamery, umożliwiając tworzenie profesjonalnych zdjęć. 

Fotogrametria

Drony fotogrametryczne tworzą szczegółowe mapy lub modele 3D na podstawie zdjęć lotniczych. Z Technologia RTK, te drony osiągają wysoki poziom dokładności i precyzji, pozwalając na tworzenie bardzo szczegółowych i dokładnych map i modeli. Dzięki temu są szczególnie przydatne w zastosowaniach takich jak np geodezja, planowanie budowy, monitoring środowiska.

Poradzić sobie

Drony LiDAR wykorzystują technologię laserową do zbierania map 3D środowiska o wysokiej rozdzielczości, dostarczając dokładnych i precyzyjnych danych na temat terenu, roślinności i innych cech. Te drony są szczególnie przydatne w aplikacjach geodezyjnych i mapowych, a także w monitorowaniu środowiska i reagowaniu na katastrofy. Drony LiDAR mogą być również wykorzystywane w projektach budowlanych i inżynieryjnych do oceny warunków terenowych i planowania rozwoju infrastruktury. Dowiedz się więcej o LiDAR tutaj.

Przekaz na żywo

Drony RTK mogą być używane do rejestrowania materiału z powietrza podczas transmisji na żywo, takich jak koncerty, wydarzenia sportowe lub festiwale. Materiał filmowy w wysokiej rozdzielczości i stabilna platforma kamer zapewniana przez technologię RTK może zapewnić widzom wyjątkowe i wciągające widoki. Dron może tworzyć mapy 3D miejsca wydarzenia na potrzeby planowania i logistyki.

Subskrybuj, aby otrzymywać aktualizacje

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila