Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 22 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Aktualizacja (13 / 04 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 22 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Jak się połączyć simpleRTK2B2B RTK odbiornik do STM32 Nucleo

pokrycie debugowania STM32

W tym samouczku zobaczysz, jak podłączyć simpleRTK2B odbiornik szeregowy z płytką STM32 Nucleo L152RE do sesji debugowania.

Jeśli Twój projekt wymaga pracy wielopasmowej RTK technologii, chcemy Ci to ułatwić. Przesłaliśmy na naszą stronę Github przykładowy kod do analizy wiadomości UBX z u-blox ZED-F9P, więc nie musisz tracić bezproduktywnego czasu na pisanie kodu niezwiązanego z Twoim projektem.

Wymagany sprzęt:

Wymagane oprogramowanie:

 • u-center (jeśli nie masz go zainstalowanego, możesz go pobrać tutaj. Nie wiem jak? W tym wideo pokażemy ci, jak to zrobić)
 • IAR Embedded Workbench (jeśli nie masz go zainstalowanego, możesz go pobrać tutaji postępuj zgodnie z instrukcjami przygotowanymi przez IAR)

Jak debugować za pomocą simpleRTK2BOdbiornik serii 2B i STM32 Nucleo?

Obejrzyj ten film lub po prostu wykonaj poniższe czynności, aby zobaczyć, jak podłączyć simpleRTK2B z płytą STM32 Nucleo L152RE do sesji debugowania.

Najpierw podłącz sprzęt.
 1. Przed podłączeniem odbiornika i STM32 upewnij się, że odbiornik ma przylutowane złącza. Jeśli nie, możesz to zrobić samodzielnie za pomocą lutownicy.
 1. Skontaktuj się simpleRTK2B odbiornik do płytki STM32 Nucleo. Nagłówki nie są symetryczne, więc nie możesz zrobić tego źle. Uważaj tylko, aby nie zgiąć pinów.
 1. Podłącz Antena GNSS dla Twojej ArduSimple odbiorca, umieść antenę w miejscu z dobrym widokiem na niebo lub w pobliżu okna w celu sprawdzenia działania.

 1. Podłącz płytkę STM32 Nucleo do komputera za pomocą kabel microUSB na USB-A.
 1. Podłącz odbiornik do komputera za pomocą kabel microUSB na USB-A.
  Uwaga: Twój odbiornik może posiadać 2 złącza microUSB, dlatego należy użyć złącza oznaczonego jako „POWER+GPS".
Po drugie, pobierz przykładowy kod.
 1. W tym samouczku pokażemy, że dane odczytane przez kod STM32 są takie same, jak te odczytane przez u-center. W tym celu pokażemy obok siebie oba dane.
 1. Pobierz przykładowy kod z pliku ArduSimple Witryna Github. Kliknij Code i skopiuj adres URL repozytorium, a następnie sklonuj repozytorium na swój komputer. 
 1. Otwarte u-center oprogramowanie i połącz się z odbiornikiem, naciskając Odbiornik —>Port —>COM3 lub po prostu naciśnij Ctrl + 3 połączyć się z simpleRTK2BOdbiornik serii 2B poprzez COM3.
 1. Otwórz projekt IAR EWARM.
  Pobierz i debuguj projekt na płytce STM32 Nucleo.
  I to wszystko! Teraz debugujemy.
  Domyślnie program trafia w punkt przerwania w funkcji main. Naciśnij przycisk lub F5 kontynuować egzekucję.
Po trzecie, debuguj.
 1. Teraz chcemy się upewnić, że kod odczytuje te same wartości, co u-center. Otworzymy plik gnss.c i umieścimy punkt przerwania w parcerze wiadomości. Ponieważ program był uruchomiony, osiąga punkt przerwania i zatrzymuje się.
 1. Dodaj okno podglądu, naciskając Wyświetl — >Obejrzyj —>Obejrzyj1 i wpisz w polu „wyrażenie” „czujniki”.
 1. Zobaczysz wartości zmiennej „czujnik”. Zawiera strukturę z informacjami GNSS. 
 1. W tym przykładzie analizowanych jest tylko kilka komunikatów. Pokazuje kompleksowy sposób, aby pomóc Ci dodać inne wiadomości.
  Naciskając F5, kod będzie działał do momentu ponownego trafienia w punkt przerwania. W tym przykładzie komunikaty są wysyłane z częstotliwością 1 Hz.
  Możesz sprawdzić, czy dane są dokładnie takie same w u-center oraz w programie STM32.
 1. Możesz zobaczyć wartości veriables, umieszczając kursor myszy nad zmienną. Naciskając F10 możesz krok po kroku posuwać się naprzód w wykonywaniu programu. 
 1. A tak łatwo jest to zdobyć RTK Zmienne GNSS do wykorzystania we własnej aplikacji.

umożliwiać RTK!

Przygotowaliśmy wszystkie produkty potrzebne do włączenia RTK w projekcie związanym z STM32. Możesz włączyć RTK zamawiając produkty z ArduSimple.

 

Jeśli podobały Ci się te treści, możesz nas śledzić Twitter, YouTube, Facebook or LinkedIn aby być na bieżąco z takimi treściami.

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila