Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 22 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Aktualizacja (13 / 04 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Poznaj nasz zespół w San Diego, Stany Zjednoczone, od wtorku 22 do czwartku 25 kwietnia na XPONENTIAL, stoisko 4700

Jak logować podstawowe dane za pomocą simpleRTK2B2B ZED-F9P zintegrowana pamięć

podstawowe rejestrowanie danych za pomocą simpleRTK2B2B ZED-F9P zintegrowana pamięć

W tym samouczku chcemy opowiedzieć o interesującej funkcji simpleRTK2BSeria 2B deski z ZED-F9P . Wbudowana pamięć flash może być używana jako „czarna skrzynka” do zapisywania do 50 000 pozycji, ale tylko niektórych ograniczonych danych ustalania pozycji. Zarejestrowane dane dla poprawki obejmują:

 • Godzina i data naprawy zapisane z dokładnością do jednej sekundy
 • Szerokość i długość geograficzna z dokładnością do jednej milionowej stopnia. W zależności od położenia na Ziemi jest to dokładność rzędu 0.1 m.
 • Wysokość (wysokość nad poziomem morza) z dokładnością do 0.1 m
 • Prędkość względem ziemi z dokładnością do 1 cm/s Wykorzystano satelity
 • Wartość dokładności pozycji, ale wszystko poniżej 70 cm będzie wyświetlane jako 70 cm. Poprawka pozycji, ale przechowuje tylko poprawkę 3D, nawet jeśli jest to RTK fix lub poprawka FLOAT.

Jak widać z góry, nie nadaje się do użytku RTK przechowywanie pozycji, ale może być przydatne jako „czarna skrzynka”, jeśli jej potrzebujesz.

W tym samouczku zakładamy, że możesz komunikować się simpleRTK2BOdbiornik serii 2B w u-center, jeśli nie, sprawdź to poradnik.

Wymagany sprzęt:

Wymagane oprogramowanie:

 • u-center

Jak logować podstawowe dane za pomocą simpleRTK2BOdbiornik serii 2B?

Najpierw sprawdź stan funkcji dziennika.
 1. Podłącz simpleRTK2BSeria 2B wsiąść do u-center z portem COM.
 1. Na pasku narzędzi kliknij Widok–>Widok wiadomości.
 1. Iść do UBX–>LOG–>INFORMACJE i naciśnij Głosowanie. Ta wiadomość poda nam informacje o dostępnej pamięci, przechowywanych danych, włączonym/wyłączonym nagrywaniu. To tylko dla twojej informacji, przejdziemy do tej wiadomości później.
Po drugie, utwórz dziennik.
 1. Musimy przydzielić miejsce na plik dziennika. Możemy to zrobić od UBX–>LOG–>UTWÓRZ:
 1. Zdefiniuj, czy chcesz mieć maksimum rozmiar pliku lub chcesz zdefiniować rozmiar pliku dziennika. Możesz chcieć ograniczyć ten rozmiar, w przeciwnym razie przeglądanie pliku dziennika może być trudne (patrz sekcja „Pobieranie dziennika” poniżej. Przydatna może być informacja, że ​​każda przechowywana poprawka zajmuje około 15 bajtów).
 2. Pamiętaj, aby kliknąć Dziennik kołowy, więc w przypadku zapełnienia całej dostępnej pamięci system usunie najstarszą pozycję.
 3. Kliknij Wyślij i tworzony jest plik dziennika.
Po trzecie, aktywuj dziennik.
 1. Po utworzeniu pliku możemy aktywować funkcję logowania, aby rozpocząć dodawanie wpisów. W tym celu możemy udać się do UBX–>CFG–>LOGFILER:
 1. Aktywuj flagę Nagrywanie włączone. Jeśli nic innego nie zostanie naciśnięte, system będzie rejestrował jedną pozycję na sekundę.
 2. Aktywuj flagę Zastosuj wszystkie ustawienia filtrów jeśli chcesz zmienić niektóre progi, np. jeśli chcesz, aby system rejestrował pozycje tylko wtedy, gdy prędkość zbliża się do określonego progu.
 3. Nie potrzebujesz flagi Zaloguj się raz na przebudzenie, dotyczy to niektórych trybów zoptymalizowanych pod kątem zużycia energii, które nie są używane RTK systemy.
 4. Teraz kliknij Wyślij i rozpocznie się rejestracja. Możesz wrócić do UBX–>LOG–>INFO i zobacz, jak zwiększa się rozmiar pliku dziennika.
Po czwarte, skonfiguruj system tak, aby nagrywał również po kolejnym włączeniu.
 1. Jeżeli chcemy, aby odbiornik rozpoczynał logowanie zaraz po włączeniu zasilania, musimy taką konfigurację zapisać w stałej pamięci flash. Iść do UBX–>CFG–>CFG i Zapisz bieżącą konfigurację in FLASH i naciśnij Wyślij.
 1. Teraz możesz usunąć zasilanie.
Wreszcie, w pewnym momencie chcemy pobrać dane dziennika.
 1. Aby uzyskać dostęp do dziennika, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest zatrzymanie funkcji pliku dziennika. Można to zrobić, przechodząc ponownie do UBX–>CFG–>FILTR REJESTRACJI, odznaczanie Nagrywanie włączonei kliknij Wyślij.
 1. Teraz możemy iść do UBX–>LOG–>INFO aby zrozumieć zawartość pliku dziennika.

 • Najstarszy czas który zostanie zapisany w pozycji 0.
 • Liczba wejść, w naszym przykładzie 10.
 • Najnowszy czas który zostanie zapisany w pozycji „Liczba wpisów -1”. W naszym przykładzie będzie to pozycja 9.
 1. Zalecamy otwarcie 2 Widok wiadomości okna: jedno z UBX–>LOG–> POBIERZ i jeszcze jeden z UBX–>LOG–>POBIERZ POS. Dużym ograniczeniem przeglądarki dzienników jest to, że można pobrać tylko 256 pozycji jednocześnie.
 1. W UBX–>LOG–>ODZYSKAĆ okno, musimy wybrać jak poniżej i nacisnąć Wysłać.
 • Pierwszy wpis: w naszym przykładzie powyżej, od którego wpisu od 0 do 10 chcemy rozpocząć zrzut danych.
 • Liczba wejść: ile pozycji ma wyświetlić system. Maksimuwartość m wynosi 256.
 1. W naszym powyższym przykładzie wypisałby wtedy wszystkie pozycje od 0 do 10, a ta pozycja pojawi się w drugim oknie z UBX–>LOG–>POBIERZ POS
 1. Następnie możemy skopiować i wkleić tabelę i wyeksportować do programu Excel lub naszego narzędzia mapowego.

Jeśli chcesz wykonać ten samouczek, mamy simpleRTK2BOdbiornik serii 2B i kabel USB dostępne w magazynie i gotowe do wysyłki.

Jeśli podobały Ci się te treści, możesz nas śledzić Twitter, YouTube, Facebook or LinkedIn aby być na bieżąco z takimi treściami.

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila