Aktualizacja (15 / 07 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Utwórz cyfrową mapę podziemnych rurociągów użyteczności publicznej za pomocą RTK

At Ardusimple, jesteśmy dumni, że umożliwiamy naszym klientom wykorzystanie pełnego potencjału technologii RTK w innowacyjny sposób. Jedną z takich aplikacji wyraźnie widać na przykładzie naszej współpracy z klientem, który bezproblemowo zintegrował nasze rozwiązanie RTK Handheld Surveyor Kit z oprogramowaniem Arcoda Next, aby zrewolucjonizować sposób infrastruktura sieciowa jest zdigitalizowana i zarządzana.

Moduł ankiety fotograficznej 3D firmy Arcoda Next zmienia zwyczajność smartphonew potężne narzędzia do tworzenia precyzyjnych, georeferencyjnych modeli 3D infrastruktury sieciowej. Po prostu łącząc smartphone w RTK Handheld Surveyor Kitużytkownicy mogą rejestrować i przetwarzać obrazy bezpośrednio na miejscu. 

Jak działa ankieta fotograficzna 3D?

Operator udaje się do lokalizacji, która ma zostać przeskanowana i uruchamia aplikację. Łączy się z odbiornikiem GPS poprzez Bluetooth, z którego pozyskuje sygnał pozycjonujący. Po uruchomieniu modułu 3D Photo Survey aplikacja aktywuje kamerę i uruchomi się operator przechwytywanie obrazów z aplikacji (np. wykop drogowy w celu ułożenia infrastruktury podziemnej). Po schwytaniu zdjęcia skanowanego obszaru w połączeniu z
dotychczasowy dane dotyczące pozycji kamery i dokładne współrzędne uzyskane poprzez odbiornik GPS, zostaną przesłane do serwera i przetworzone. Przetwarzanie kończy się wytworzeniem: a precyzyjny, realistyczny, georeferencyjny i zorientowany model 3D.

Jakie są praktyczne przypadki użycia?

Szybkie badanie wykopalisk

Dzięki smartphone wyposażony w precyzyjny GPS, można łatwo uzyskać model 3D wykopu i infrastruktury podziemnej. Wystarczy „zeskanuj” wykop za pomocą smartphone, RTK Handheld Surveyor Kit oraz ankieta fotograficzna 3D. Serwer będzie przetwarzał obrazy uzyskane przez smartphonei stworzy realistyczny, precyzyjny, georeferencyjny i zorientowany trójwymiarowy model przedstawiający infrastrukturę podziemną. Powstały model zostanie udostępniony firmowemu systemowi GIS.

Mapowanie infrastruktury podziemnej

Kiedy technicy zbadają instalacje podziemne i oznaczą ślady sprayem, obszar zainteresowania można „zeskanować” za pomocą smartphone. Na podstawie tego skanu system automatycznie wygeneruje plik Model 3D nawierzchni drogi a także powiązane z nimi bardzo szczegółowe „ortofotomapy” pokazujące ślady powstałe sprayem. Przetworzone w ten sposób ortofotomapy będą dostępne w portalu internetowym Arcoda Work i można je wykorzystać jako wizualny punkt odniesienia w celu dokładnego mapowania sieci.

Inspekcje na miejscu w rozszerzonej rzeczywistości

W przypadku ankiety fotograficznej 3D za pomocą narzędzia smartphone, hologramy infrastruktury sieciowej nałożone w rzeczywistości rozszerzonej na nawierzchnię drogiZ centymetrowa dokładność. Po zamknięciu wykopu, podczas badań, wykopów i interwencji, personel na miejscu będzie mógł z dużą dokładnością przenieść w rzeczywistości rozszerzonej podziemne instalacje i interweniować na pierwszy rzut oka, zmniejszając ryzyko szkód dla ludzi i infrastruktury.

Jesteś zainteresowany integracją RTK w swoim projekcie?

Dla różnych branż, od budownictwa po zarządzanie mediami, połączenie RTK Handheld Surveyor Kit dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu, takiemu jak Arcoda Next, oferuje rozwiązanie zwiększające możliwości operacyjne. Adoptując ArduSimple zestawów wiele firm może wprowadzać innowacje i optymalizować swoje procesy.

Zapraszamy firmy chcące wykorzystać technologię RTK w swoich projektach do sprawdzenia, jak to zrobić Ardusimplerozwiązania firmy można integrować w celu zaspokojenia ich potrzeb. Kontakt aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc w cyfrowej transformacji Twojej działalności.

Jeśli podobały Ci się te treści, możesz nas śledzić Twitter, YouTube, Facebook or LinkedIn aby być na bieżąco z takimi treściami.

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila