Aktualizacja (15 / 07 / 2024): Posiadamy duży zapas wszystkich naszych produktów, znajdziesz nas również w i    Kup teraz

Gromadzenie podziemnych zdjęć 360 na rowerze za pomocą RTK+IMU simpleRTK2B-F9R

Dziś z przyjemnością dzielimy się tym projektem klienta, który wykorzystuje ublox ZED-F9R: GNSS RTK i 6-osiowy IMU połączone razem, aby osiągnąć dokładność na poziomie centymetra na zewnątrz, przy jednoczesnym zachowaniu dokładności na poziomie decymetrów w krótkich tunelach i dokładności na poziomie metrów w dłuższych tunelach.

Jim Gayes jest Zaufanym Partnerem Google, który od 2016 roku robi zdjęcia Google Street View przestrzeni zewnętrznych, a od niedawna również publikuje zdjęcia na platformie mapowej Mapillary. Obecnie wykonuje zdjęcia w 8 krajach w całej Europie.

Pomyślne przechwytywanie zdjęć Street View wymaga dobrego aparatu 360 stopni w połączeniu z dobrym sprzętem GNSS do dokładnego pozycjonowania obrazu.

Podczas niedawnej współpracy z Sustrans, organizacji charytatywnej odpowiedzialnej za krajową sieć rowerową w Wielkiej Brytanii, Jim dostrzegł wysokie prawdopodobieństwo utraty sygnału GNSS podczas jazdy na wielu trasach. Wiele tras Sustrans przechodzi przez wymagające środowiska odbioru sygnału GNSS, często podążając za nieużywanymi liniami kolejowymi, które mają dużo gęstego baldachimu drzew i przechodzą pod wieloma niskimi i szerokimi mostami. Kilka tras ma również dodatkowe wyzwanie w postaci tuneli.

Wszystkie powyższe warunki środowiskowe mogą skutkować niepowodzeniem przechwytywania obrazów, ponieważ nie można ich georeferencji. Większość kamer Street View Ready ma wbudowany sprzęt GNSS, który spełnia specyfikację sprzętową Google, ale ma ograniczoną niezawodność w trudnych warunkach odbioru sygnału GNSS.

Rozwiązaniem Jima było sparowanie jego Kamera Labpano Pilot One 360° z ArduSimple simpleRTK2B-F9R moduł. Przetwarzanie IMU i Fusion rozwiązuje ten problem, ponieważ może uzyskać w miarę dokładną lokalizację obliczoną przez IMU, gdy wszystkie sygnały GNSS lost.

Możesz zobaczyć, jak działa podziemna lokalizacja podczas nagrywania kamerą w tym długi tunel zarejestrowany dla Mapillery. To jest tunel Combe Down, niedaleko Bath w Wielkiej Brytanii. To najdłuższy tunel rowerowy w Europie o długości 1672m. Po prostu kliknij „Odtwórz” w górnej części okna. Obrazy są bardzo ciemne, ponieważ był to tylko test bez dodatkowego oświetlenia, ale dobrze odzwierciedla koncepcję podziemnej lokalizacji.

W mniej ekstremalnych warunkach dnia codziennego IMU zapełni się, gdy pojawi się sygnał GNSS lost przez kilka sekund podczas przechodzenia pod mostami lub fragmentami gęstej korony drzew. Wszystko to prowadzi do udanego przechwytywania obrazu i precyzyjnego umieszczania obrazu na mapie.

Jeśli chcesz zbudować to, co zrobił Jim, oto minimalne elementy, których będziesz potrzebować:

Możesz także zaopatrzyć się w akcesorium Bluetooth, aby bezprzewodowo połączyć go z telefonem lub aparatem. Wreszcie, jeśli chcesz, aby płyta samodzielnie łączyła się z dostawcą usług RTK, możesz także zaopatrzyć się w nasze gniazdo Shield for Second XBee i moduł 4G modem.

Jeśli podobały Ci się te treści, możesz nas śledzić Twitter, YouTube, Facebook or LinkedIn aby być na bieżąco z takimi treściami.

Masz pytania lub prośby?
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy <24 godziny!

Ikona
Kontakt ArduSimple
Zamknij

Chcesz dowiedzieć się więcej o GPS/RTK?

1. Nasz zespół inżynierów skontaktuje się z Tobą w celu rozwiązania wszelkich pytań
2. Będziemy na bieżąco informować Cię o promocjach i nowościach produktowych
3. Dowiesz się od nas tylko wtedy, gdy będziemy mieć ważne wiadomości, nie będziemy spamować Twojego e-maila